1 programla birden fazla işlem halletmek?

Sordum.com tarafindan kodlanmış Programlar hakkinda bilgi paylasim alanidir.
Kullanıcı avatarı
serhat163
Bit
Bit
İletişim:

1 programla birden fazla işlem halletmek?

Mesaj gönderen serhat163 »

Arkadaşlar bildiğiniz tek dosya ile birçok işlem yapan yazılımlar varmı?
Sizin hazırladıklarınızda olur.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4682 kez

Re: 1 programla birden fazla işlem halletmek?

Mesaj gönderen velociraptor »

Mesela tek bir dosyaya tıklandığında neler yapmasını istersiniz ?
Kullanıcı avatarı
serhat163
Bit
Bit
İletişim:

Mesaj gönderen serhat163 »

Geçici dosyaları (temp vs.) silecek, tarama geçmişni silecek, gereksiz işlemleri kapatacak.
Yani bilgisayar performansını etkileyen faktörler üzerinde düzenleme yapacak.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Bu tarz hazır programlar mevcut mesela CCleaner gibi
Kullanıcı avatarı
mavigece
Megabyte1
Megabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen mavigece »

sistem ince ayar v6.1 istediğin tarzda bir program
https://onedrive.live.com/download?cid= ... Y7tBlCfie8

sordumda v5 buldum
viewtopic.php?t=204895
Kullanıcı avatarı
HaYTo
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen HaYTo »

velociraptor yazdı: 19 Oca 2018, 21:29 Bu tarz hazır programlar mevcut mesela CCleaner gibi
CCleaner kendi virus baska seyler dene
cmd dosyaları ıle o dedıklerını yapabılırsın
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Ben portablesini kullanıyorum ve memnunum , kaspersky var herhangi bir uyarı vermedi bugüne kadar.
Kullanıcı avatarı
cankusa
Gigabyte1
Gigabyte1
Teşekkür etti: 33 kez

Mesaj gönderen cankusa »

velociraptor yazdı: 20 May 2018, 12:43 Ben portablesini kullanıyorum ve memnunum , kaspersky var herhangi bir uyarı vermedi bugüne kadar.
Programın portable linkin varmı
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Kullanıcı avatarı
HaYTo
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen HaYTo »

velociraptor yazdı: 20 May 2018, 12:43 Ben portablesini kullanıyorum ve memnunum , kaspersky var herhangi bir uyarı vermedi bugüne kadar.
virus biliniyorsa tespit eder yoksa edemez
ccleaner sahıbıde bır vırus yazılımı yapan unllu bır fırma
http://www.webtekno.com/vay-hayirsiz-cc ... 33790.html
http://www.haberturk.com/ccleanerin-son ... 57-ekonomi
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

O olayı biliyorum hemen kaldırdırlar o sürümü
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

Eskimeye meyletmiş bir konu ama ekleme yapmam gerekiyor.

"Reklamın iyisi kötüsü olmaz" derler.

Bundan yıllar evvel, internet ortamında bir haber patladı: AVAST heklendi!
Vay anasını yaa, olum koca antivirüs şirketini heklemişler... Millet şaşırdı, millet şok!
Avast yetkilileri hemen bir açıklama yaptılar ve haberi doğrulayarak "biçok müşterilerinin email adresinin korsanlar tarafından ele geçirildiğini" söyleyerek özür dilediler. Derhal önlem alarak sorunu gidereceklerini bildirdiler.

Avast, eskiden beridir ücretsiz antivirüs dağıtıyor. Fakat antivirüsün aktive olup virüs imza veri tabanı alması için, kullanıcıların avasta facebook adresleri veyahut emailleri ile kayıt olmaları gerekiyordu. Bu emaillerin ise ne iş için kullanıldığını kimse bilmiyordu. Birgün bu haber çıktı ve insanlar tedirgin oldular.

Peki olay neydi, şahsi görüşüm. Avast o kadar kira, vergi, elektrik, su, çalışanlarına ücret ödeyerek elaleme babasının hayrına antivirüs üretemez. Buna hiçbir kuruluşun gücü yetmez. Planı tıkır tıkır işliyordu. Ücretsiz kullanıcılarının email adreslerini sattı. EVET SATTI! Ve planı gereği bir dedikodu üreterek, "aha! avastı heklediler" dedirtti. Böylece yaptığı kakayı gizleyecekti. Bu tarihlerden itibaren avast kullanıcısı olan bendenizin email adresine beldenaşağı sitelerden "engellenemeyen" spam mailler gelmektedir. (kurtulamıyorum)

Aradan zaman geçti. Başıma gelen bir olayda, eski bilgisayarımda kurulu olan "eski" sürüm avira antivirüs, bir programda virüs buldu (bu program resmi sitesinden indirilmiş VLC player yazılımıdır). Başlarda önemsemedim. Fakat, sonraları aynı setup dosyasındaki bu virüsü, yeni segment antivirüs programlarının ısrarla yakalamadığını farkettim. Yanlış pozitif olamazdı çünkü bu virüs aviranın resmi sitesindeki şimdiye kadar tanımlanmış virüsler arasında yayınlanmaktaydı(hala yayımlanıyor).

Şüphelendim.

Yeni sürüm antivirüsü revo-uninstaller ile derinlemesine kaldırdım. Yerine yine eski antivirüsü kurdum. Bu antivirüsü kullanarak, yeni indirdiğim güncel antivirüs dosyalarını 7z ile açıp taratmaya başladım.

E artık yuh!!!

Kaspersky, avira, avast... gibi tanınmış birçok antivirüsün setup dosyasında, güvenli diye bildiğimiz, aralarında VLC playerin de bulunduğu birçok açıkkaynak kodlu yazılımda aynı addaki virüs yakalandı ve eski avast tarafından imha edildi. Konuyu bir arkadaşa havale ederek sorunun gerçek bir virüs olduğunu doğrulattım. Virüs, şahsi verilerimi loglayarak geliştiricilere yolluyordu.

Bu sırada Avast, CCleanerin yapımcısı Piriform'u satın alarak bünyesine kattı. Çok geçmeden şöyle haberler yayınlanmaya başladı: "ccleanerde virüs varmış" , "anaaa ccleaner içinde casus yazılım çıktı." "ccleanerin .... sürümünde çıkan virüs nedeniyle avast özür diledi ve hemen o dosyayı kaldırdı."

Avast....

Bunlar olurken ben kıs kıs güldüm. Çünkü yukarıda VLC ile ilgili olarak başıma gelen olayı kime anlatsam bana şiddetle karşı çıktı. "öçükköynök yözülümde vürüs mü ölür yööö söçmölömö ölüm yöö" diye en ufak araştırma yapmadan beni eleştirdiler, aşağıladılar, sinir ettiler. Ben de mücadeleyi tamamiyle bıraktım. Ne dııt yerseniz yeyin dedim ve uzaktan olanları izledim.

Şimdi...

CCleanerin avast satınalmadan evvelki sürümlerinin güvenli olduğunu söyleyebilirim ki o sürümün kaç sürüm olduğunu bilmiyorum. Neden söyleyebilirim? Çünkü o zamanlar Piriformun gelir kaynağı reklam idi. İlk kurulumda "Chrome kurcaaanız mı?" "ne olur kurun be" "hadi abi be" diye teklifler gösteriyordu ve bu bile google'dan para kazandırıyordu. ÜStelik eski-yeni hiçbir antvirüs bu eski sürümlerin içinde virüs yakalamıyor, daha ilginci o yıllarda kullanıcı verilerini utanmadan toplayıp "size daha iyi hizmet verebilmek için" yalanıyla başkalarına satma furyası başlamamıştı. Fakat avastın buna(doğrudan reklam gelirine) ihtiyacı yok. Çünkü son derece pahalı olan kullanıcı verilerini satarak para kazanıyor. Bugün kullandığımız birçok yazılım sizi takip ediyor. Altınıza giydiğiniz donun bile ne renk ne marka olduğunu biliyorlar.(şaka yapmıyorum)Bun online alışveriş bilgilerinizden biliyorlar; hatta banka bilgilerinizi bile bilme ihtimalleri yüksek.

Açıkkaynak yazılımlara gelince, nasıl virüs buluyorsun, ne hakla buluyorsun demeden önce kendinize şunu sorun: neden yapmasınlar? Açıkkaynak yazılımcıların tek gelir kaynağı bağışlar. E kimse de bağış yapmıyor. Yeteri kadar bağış alamazlarsa amiyane tabirle "aj mı kalsınlar?" yani. Başta birleşik devletler olmak üzere halkın kaderi zalimlerin elinde olduğundan, yasalar firmaların kullanıcı verilerini toplamalarına izin verdi. Dolayısıyla şu anda dünyada herkes kullanıcı verilerini toplayabilir. Siz isteseniz de istemeseniz de...

CCleanerin kendisi virüs veya değil; işin hülasası şu: kullandığınız ney virüs değil ki, antivirüsler bile güveninizi suistimal ederken?!

Kalın sağlıcakla...
(Velociraptor, keşke bu yazım en azından "valla nediyeyim" diye yorum yapsa. Bu bile benim için bir destek sayılır.)
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

shampuan yazdı: 15 Tem 2018, 23:01 CCleanerin avast satınalmadan evvelki sürümlerinin güvenli olduğunu söyleyebilirim ki o sürümün kaç sürüm olduğunu bilmiyorum.
ilgili sürümü aşağıdaki linkten indirebilirsin
https://www.sordum.net/45667/ccleaner-r ... elleyelim/

Yazına gelince bizler uzun bir süredir yazılım üretiyoruz , Vakti zamanında DNS jumperin içine eklememizi istedikleri şeyleri duysanız küçük dilinizi yutarsınız , yazılımlara paketleyici vs eklemeyi kabul etmediğimiz içinmidir nedir bilemiyorum sürekli yanlış uyarılar ile boğuşuyoruz... tespitlerin tamamen doğru.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 919 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Çözüm basit indirdiğiniz temiz yazılımları arşivleyin.... (Bu cümleyi ben, yani bir yazılım koleksiyoncusu söylüyor.)

Hiçbir sosyal ağ benim verilerimi didikleyemez.Çünkü sosyal ağlardaki hesapları bir bir kapatalı 3 sene oluyor.

Ve 3.olarak TOR kullanın......
Kullanıcı avatarı
cankusa
Gigabyte1
Gigabyte1
Teşekkür etti: 33 kez

Mesaj gönderen cankusa »

Ne yani tor gūvenlimi sanıyorsunuz.Bugūn ınternetin kontrolu takibi bilgilerin depolanması ABD ve RUSYA tarafından yapılmaktadır.