Ec Menu Yazılımı Hakkında Sorum Var - Çözüldü

Sadece freeware (Ücretsiz) program paylaşımlarının yeraldığı alan
Kullanıcı avatarı
AgaBey123
Kilobyte2
Kilobyte2

Ec Menu Yazılımı Hakkında Sorum Var - Çözüldü

Mesaj gönderen AgaBey123 »

Merhaba Sordum.net ailesi. Size bir şey sormak istiyorum. Easy Context Menu(EC Menu) isimli yazılımdaki sağ tık menüsüne RAM temizlemeye yarayan "bellek kullanımını azalt" isimli seçeneği nasıl oluşturdunuz? Programı incelediğimde Nircmd isimli yazılımın klasör içerisinde olduğunu gördüm. Nircmd isimli yazılımı kullanarak mı bu seçenekleri oluşturuyorsunuz?

Bellek kullanımını azalt seçeneğini ayrı bir program haline nasıl getirebilirim. Ya da bunu siz yapabilir misiniz? Kişisel kullanımım için soruyorum. Şimdiden yardım eden herkese teşekkür ederim.

Bahsettiğim program:
https://www.sordum.org/7615/easy-context-menu-v1-6/

@bluelife @velociraptor
Kullanıcı avatarı
AgaBey123
Kilobyte2
Kilobyte2

Re: Ec Menu Yazılımı Hakkında Sorum Var

Başlığa "çözüldü" yazabilirsiniz.

Programın kısayolunun sonuna aşağıdaki komutu ekledim ve artık masaüstündeki kısayola tıklayarak da bellek kullanımını azalt özelliğini kullanabiliyorum.

Kısayolun sonuna bir boşluk bırakarak şunu ekledim: /Admin /ReduceMemory
Yani şu şekilde yaptım ve kaydettim."C:\Program Files\Easy Context Menu\EcMenu_x64.exe" /Admin /ReduceMemory
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 881 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

AgaBey kendini aşmışsın....Ama dikkat et bu yazılım Free Lisans'a sahip olsa bile üreticisinin izni olmadan böyle bir işlemi (bu haraket masum veya iyi niyetli olsa bile) nezaketen özelden "Ben böyle bir işlem yaptım EcMenü üzerinde" bunu forumda konu olarak açsam düşünceniz ne olur Velociraptor veya Blulife" diye sorman icap ederdi.
Kullanıcı avatarı
AgaBey123
Kilobyte2
Kilobyte2

trwe yazdı: 30 May 2018, 19:44 AgaBey kendini aşmışsın....Ama dikkat et bu yazılım Free Lisans'a sahip olsa bile üreticisinin izni olmadan böyle bir işlemi (bu haraket masum veya iyi niyetli olsa bile) nezaketen özelden "Ben böyle bir işlem yaptım EcMenü üzerinde" bunu forumda konu olarak açsam düşünceniz ne olur Velociraptor veya Blulife" diye sorman icap ederdi.
Hocam konudaki ilk mesajımda kişisel kullanım için sorduğumu söylemiştim. Yani programı düzenleyip satma gibi bir amacım yok.
Hem anlattığım şekilde programı değiştirmiş olmuyorum. Sadece programın kendisinde olan bir parametreyi program kısayolunun sonuna ekliyorum.
İşi hızlandırmak amaçlı böyle yapmak istedim. Örneğin görev çubuğuna programın kısayolunu ekleyip Chrome'da iken masaüstüne dönmeden görev çubuğundaki kısayola tıklayarak bellek kullanımını azaltmış oluyorum.

Programla ilgili sorduğum soruları bileceğini düşündüğüm için velociraptor ve bluelife'ı konuda etiketledim.
Zaten amacım programı düzenleyip rebuild yapıp bunun üzerinden para kazanmak olsaydı burada yazmazdım.

Yine de tavsiyeniz için teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 881 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Hayır hayır sakın beni yanlış anlamayınız (kraldan daha çok kralcı olma yönünden) bana ters geldiği için böyle bir mesaj yazdım ki Kurabiye yazılım kullanımını benden çok savunanı da bulamazsın.

Çünkü yazılımlar da bir zaman sonra üreticisinin kar amacanına yönelik kullancıyı tekel altına almaya yönelmekte ve bu olumsuz duruma en iyi çözüm Kurabiye Yazılım Kullanmak.....!
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4592 kez

Re: Ec Menu Yazılımı Hakkında Sorum Var - Çözüldü

Mesaj gönderen velociraptor »

Reduce Memory yazılımını dilerseniz aşağıdaki linkten indirip ayrı olarak ta kullanabilirsiniz
https://www.sordum.org/9197/reduce-memory-v1-2/
Kullanıcı avatarı
AgaBey123
Kilobyte2
Kilobyte2

velociraptor yazdı: 30 May 2018, 21:47 Reduce Memory yazılımını dilerseniz aşağıdaki linkten indirip ayrı olarak ta kullanabilirsiniz
https://www.sordum.org/9197/reduce-memory-v1-2/
Demek ki hazırda varmış. Paylaştığınız için teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4592 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Ec menüde birçok küçük uygulama özellikleri yeralmaktadır