USB Flash Bellekteki MP3 ler...!!! - Çözüldü

Hardware (Donanım) konusunda bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

USB Flash Bellekteki MP3 ler...!!! - Çözüldü

Mesaj gönderen seheryeli »

selam sevgili arkadaşlar, öncelikle tüm Müslümanların ramazanını tebrik ediyorum,
benim iki tane sorum olacak umarım bu iki konuyuda doğru yerde açmışımdır? 1, flash bellekteki mp3 lerin ses tonunu aynı seviyede ayarlayan bir program varmıdır acaba? parçadan parçaya geçtiği zaman bazılarının sesi kısık çıkıyor.. ve orjinal mp3 lerde bile var böyle kısıklıklar, 2, ve yine mp3 lerle ilgili mesela bende bir tane flash bellekte tam 1000 tane mp3 var, bunların içinde aynı sanatçıdan aynı parça adı altında çift olma ihtimalini düşünür isek bunları ayırt eden bir program varmıdır? yani çift olanları ayırt edip bulabilen...saygılar sunuyorum
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 919 kez

Re: USB Flash Bellekteki MP3 ler...!!!

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

1.Tag Editör Free = Aynı tür mp3 parçalarını bu yazılımla bulabilirsiniz.
2.Velociraptorun bu konuda www.sordum.net hazırlamış olduğu bir makale yazısı var mesela ses düzenleme diye web sayfasında aratın hemen karşınıza gelecek.Türkçe dil destekli bir yazılım adını hatırlayamıyorum.Sanırım Audity gibi bir ismi vardı.
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

ah birde şu verdiğin TR dili olmayan programların nasıl kullanılacağının kafa kağıdınıda versen yokmu süpersin hocam, ney bu nereye girip nereden çıkıyoruz? öbürünü buldum google'den bakalım uğraşıyorum tükçe

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

ooooooooooo ama gerçekten süper bir şeymiş be hocam çok fark ediyor, gerçi biraz mp3 ün mb si yükseliyor ama o kadarda olacak...bunu hallettik haydi bakalım yardımını bekliyorum sıra öbüründe :) lazım olan olursa linkini atıyorum. alttaki linktede nasıl kullanılacağını anlatıyor

https://www.youtube.com/watch?v=eHCEdvkfpak
En son seheryeli tarafından 19 May 2018, 12:09 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

(Audacity) yazılımı biraz karışık gibi görülse de anladığım kadar siz basit bir şey arıyorsunuz.Bir bakınayım etrafa(internet 'e)
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?ti ... %9Flemleri

Siz bu yazılımın Windows sürümünü indirip kurun ve bu anlatımı uygulayınız
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

hocam o işi hallettik dedikya üstte.. sıra ikincisinde demiştim yani çift olanları bulmada oruç sarhoşluğu olmasın :)
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

seheryeli yazdı: 18 May 2018, 12:54 hocam o işi hallettik dedikya üstte.. sıra ikincisinde demiştim yani çift olanları bulmada oruç sarhoşluğu olmasın :)
Evet orucun verdiği sersemlik anlayış kıtlığına yol açarak okuduğunu yanlış anlamaya sebep olabiliyor.Evet buldum eh siz şimdi bu program Türkçe dil destekli olmasını da istersiniz.

Ekran Görüntüsü;

Resim

İndirme Bağlantısı: (Resmi Web Sayfası)

https://www.digitalvolcano.co.uk/dcdownloads.html

Anlatımı (Kullanım Talimatları)

Kullamı basitçe şu şekilde;

Arama Kriterleri menüsü;

Normal Mod: özellikle tam dosyanın içeriğini veya dosya adı, tarih ve boyut gibi diğer nitelikleri karşılaştırmak istediğinizde kullanacağınız taramalar içindir.

Resim Modu : Kopya ve benzeri görüntülerin bulunması içindir. Gerçek görüntüler, dosya türüne, çözünürlüğüne veya etiketine bakılmaksızın görsel olarak karşılaştırılır.

Desteklenen resim uzantıları; bmp, gif, jpeg, ico, png, emf, dib, tiff.
Müzik Modu: Ses / müzik dosyaları için kullanılır. Şarkılar etiketlerine veya ses verilerine göre eşleştirebilir.
Desteklenen ses dosyaları uzantıları; mp3, ogg, wav, wma, ape, flac, m4a, m4p
Benzeri aranacak dosya kriterleri seçildikten sonra Tarama Konumu menüsünden tarama yapılacak klasör seçilir.

Resim Ön İzleme seçeneği kullanarak silinecek resimlerin aynı olup olmadıklarını görerek kontrol edebilirsiniz. Resim Ön İzleme seçeneğini seçin. Listeden resim üzerine tıklayın. Fotoğrafın ön izlemesi gösterilecektir.
Dosyalardan silmek istediklerinizin kutucuklarını işaretleyip Dosyaları Sil seçeneğini seçin. Böylece çift dosyaları Duplicate Cleaner programı ile silmiş olursunuz.Pro verisyonu da var ama gereksiz tek farkı free'den zipli dosyaları tarama seçeneği....

TRWE_MMXII
YAZILIM EDİTÖRÜ (Alaydan Yetişme...!)
REASMCODERİNG
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

haaaaa şöyle kendi dilim variken neden anlamadığım dilde zorluk çekeyim, uzunca anlatımınız için elinize sağlık çok teşekkür ediyorum hocam, umarım işimizi görür?
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

ooooo süpersin hocam hallettim, iyiki varsınız... velociraptor hocam ve siz, sizleri çok seviyorum, tabiki tüm emeği geçenleri seviyoruz, ama ikinizle benim diyaloğum fazla olduğu için ondan ikinizi kastettim..sizi sevmeyen ölsün :) :)
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

Sorunuzu hallettiğinize gerçekten sevindim.
Kişi sevdiği ile beraberdir.(Hadis-i Şerif) Sevgi güzel,anlamı ve de erdemli bir insani duygudur.Sorun çözülmüştür var mı? başka sorun?
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

eyvallah hocam aynen çok ünlüdür ve güzeldir o hadisi şerif...sorum var yalnız bu uygulama keleklik yapıp illaki proya yükselmemi istiyor orda takılı kalıyor, ve bir kaç kapat açtan sonra tekrar düzeliyor..yalnız bir uygulama daha lazım oda nerede sayı rakamı atlamış olabilirim konusu, şimdi bu çiftler işini hallettik. bende 1000 tane mp3 var yalnız numaralandırdığım ile rakam tutmuyor belliki bir yerde rakam eksikliği var misal resimdeki gibi hocam bilmem anlatabildimmi? bu 1000 taneyi gözden geçirmem için gözlük zaten var çift gözlük takmam gerekir :) belki hiç sorun teşkil etmeyecektir ama bilirsiniz biraz titizlik var hocam yaptığım işin temiz ve düzgün olmasına özen gösteririm

Resim
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

aynen böyle uyuzluk yapıyor

Resim
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

neyse hallettim hocam kısa bir göz atıp, ama eğerki böyle bir uygulama var ise tabiki çok güzel olur yararlanırız teşekkür ediyorum
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

Başka bir ikiz dosya yazılımı var ama size pek hitap etmeyecektir zira kendisi portable ve İngilizce dillinde....Ben genede şuraya not düşeyim.

https://www.freewarefiles.com/AllDup_program_47140.html

Ayrıca bu yazılımla mp3 dosyalarının tam sayımı da yapılbilir.
En son TRWE_2012 tarafından 21 May 2018, 18:30 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.