Windows kullanıyorsanız muhakkak güvenlik yazılımı kullanın

PC güvenliği konusundaki bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
accept
Gigabyte2
Gigabyte2

Windows kullanıyorsanız muhakkak güvenlik yazılımı kullanın

Mesaj gönderen accept »

Sitemizde bir çok kaliteli güvenlik yazılımları tek tek sitemizde tanıttık hatta bu yazılımların bir arada toplu olarak bulunduran çok iyi sitelerin adlarını bile verdik. İşte yine bunlardan biri olan ve ön plana çıkmayı çok hakeden http://www.emsisoft.com/en/software/eek her türlü kötü amaçlı yazılım tespiti, enfekte bilgisayarı tam bir tarama gerçekleştirin programdır. Virüsler, trojanlar, spyware, adware, solucanlar, keylogger, oldukça kapsamlı ve bilgilendirici bir kullanıcı arayüzü ile diğerleri arasından sıyrılan bir çok ideal araçtır. Malware adına yaklaşık dört milyon farklı "tehlikeleri" tanır sisteminizden kaldırır.

Sitede güvenlik yazılıları kaynaklarını sizlerin önüne çok getirmekteyim. Fakat şahsen ben bilgisayara 2010 senesinden beri asla güvenlik yazılım kalıcı olarak kurmadım. Ömrü iki günü bulmadı. Anca sisteminde bir sıkntı olduğunda o anlık işimi görmek için kurar ve kullanırım sonrada güvenlik yazılımları kalıcı bir şekilde kaldırım. Şunu da söyleyeyim test ve deneme amaçlı bir tadına bakarım yazılımların.

Çevremdeki insanlar bilgisayar bana teslim ettiklerinde hangi düzeyde kullanıcı olursa olsun önüme getirdiğinde asla güvenlik yazılımları kurmayacağını üstüne basa basa söyler, anlatırım.

Windows kullanıyorsanız bence muhakkak güvenlik yazılımları irili ufaklı kullanılması gerekir diyerek yazıma son veriyorum. Son cümle yinede faydalı güvenlik yazılımları sizlere bilgisini aktarmaya devam edeceğim.

Yazının kaynak site gelince; http://portable.easylife.tw/3751.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4563 kez

Re: Windows kullanıyorsanız muhakkak güvenlik yazılımı kulla

Mesaj gönderen velociraptor »

Evet güvenlik yazılımsız olmaz
anitaangle
Bit
Bit

Re: Windows kullanıyorsanız muhakkak güvenlik yazılımı kullanın

Mesaj gönderen anitaangle »

thank you for providing huge information about it. let's start download windows 7 ultimate iso for your pc.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 877 kez

Re: Windows kullanıyorsanız muhakkak güvenlik yazılımı kulla

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

velociraptor yazdı: 21 Tem 2014, 20:16 Evet güvenlik yazılımsız olmaz
Bu bizim adminin kendi kişisel düşüncesi buna karşı çıkacak değilim ama ben kendi adıma şöyle bir açıklama yapabilirim

Hiçbir güvenlik yazılımı benden daha iyi ve bilinçli olmaz.(Kayıt Defteri Rootkileri,Önyükleme virüsleri ve Hafızayı kullanan (RAM) zararlılar hariç) Sistem'de bir virüs'ün en çok saldıracağı yerler aşağıda verilmştir.

1.C:\Windows\System32
2.C:\%Users\AppData
3.C:\%Users\Roaming

Ha bazı azılı virüsler System32 klasöründe bulunn Drivers klasörüne kendini .sys uzantılı gösterip windows'un hafıza alanın belirli KB bazında yer işgal ederler ve bunu anlamak da kolaydır.Yönetim modunda bir MS_DOS Komut açın ve yanıp sönen imecin yanına mem yazıp enter tuşuna basın karşınıza komutun çıktı gelecektir burada dikkat edilmesi gereken satır 650... total memory kısmındaki değerin düşük olmasından anlaşılır.

Sistemi sürekli göz hapsinde tutuğum için bana göre gerek yok ha bir de bunların çok Ram yeme (sistem kaynağı kullanma) durumu var.
Onun için uzak duruyorum özellikle ESET'den.....(tam bir kaynak canavarı aynı Susam Sokağındaki Kurabiye Canavarına benziyor)

Alın Size Kurabiye Canavarı(Bunu Eset Olduğunu Kurabiyenin de PC olduğunu varsayın)

Kullanıcı avatarı
cankusa
Gigabyte1
Gigabyte1
Teşekkür etti: 33 kez

Mesaj gönderen cankusa »

Sizler birer dahisiniz
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4563 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Tercih meselesidir elbetteki , mesela online bankacılık yapıyorsanız risk almak istemeyebilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
confickerbelasi
Bit
Bit

Mesaj gönderen confickerbelasi »

windoz yok Linux Mint 18,2 KDE var...
anitaangle
Bit
Bit

Mesaj gönderen anitaangle »

confickerbelasi yazdı: 13 Eki 2017, 14:34 windoz yok Linux Mint 18,2 KDE var...
I want to play IGI Game 2 in my windows please suggest me best operating system.
Tugtegin
Kilobyte2
Kilobyte2
Teşekkür etti: 1 kez

Mesaj gönderen Tugtegin »

Sağolun
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3167 kez

Mesaj gönderen burak35 »

teşekkürler paylaşım için. en iyi antivirüs insanın kendisidir aslında. zaten takip ettiğimiz siteler güvenilirse, önümüze gelen her linke rastgele çat diye tıklamıyorsak, işletim sistemimizi temiz tutuyor ve güvenlik güncelleştirmelerini yüklüyorsak ve birde bu çok önemli bence ; kullandığımız tarayıcılara mümkün olduğunca reklam engelleyici kuruyorsak (benim tercihim adguard yada ublock origindir) zaten virüs yeme ihtimalimizde düşüktür..