Office 2013 Outlook Problemi

Excel, Word, Access, Power Point programlarıyla ilgili ipuçları ve bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 898 kez

Re: Office 2013 Outlook Problemi

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Elle Kurulum için aşağıdaki bağlantıya bakınız

https://www.alastyr.com/sss/outlook-e-m ... -ayarlari/
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

Birde buna bakınız belki sorun bu olabilir

https://answers.microsoft.com/tr-tr/mso ... b326347fa4
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen seheryeli »

şuan öyle yapmıştım zaten 2010 kullanıyorum
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

ya Allahaşkına bu kadar sıkıcı ve sinir edici olamaz bir şey, güya windows 10 son sürümdür iyidir dedik orjinalini alıp kurduk hiçte memmun değilim yavaş ve bazı şeyler tam randımanlı çalışmıyor, windows 7 den güncelleme ile windows 10 yükseltmiştim onda bundan daha çabuktu, neyse wordların hepsini denedim olmuyor outlook arkadaşlar şimdi office 2013 döndüm oda aynı, şimdide bu resimdeki hatayı veriyor anlamadım gitti, google baktım çorba gibi karmakarışık paylaşımlar içinden çıkamadım doğrusu

Resim
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

her seferinde bir hata çıkıyor şimdide alttaki kare içine aldığım çıktı :)

Resim
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

bakarmısınız Allah aşkına her tekrar deneme yapmamda ne hatalar veriyor

Resim
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

sayın seheryeli

Biraz beklemeniz gerekecek çünkü takviye (destek) yolda.İnternet cafeye gittiğim zaman benim çok sık uyguladığım bir yöntem var çalışmamakta inat eden uygulamalar için birebir.sabırla bekleyiniz(telefondan mesaj yazmak baya uzun sürüyor onun cafeye vardığımda size bizzat yardım edeceğim)
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

çok teşekkür ederim saolun, ben yurt dışındayım uğustosun 20 sine TR ye gidiyorum inşallah bakalım nasip siz nasıl uygun olursanız
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

Merhabalar SeherYeli

Benim bu yöntemin deneme yanılma yöntemi ile elde edilmiş olup biraz uzun ama sağlam ;

Yöntem adım adım mantığı ile kısa öz cümlelerle belirteceğim

TAVSİYE

Öncelikle kullandığınız Ofis Paketi sürümünü (XP/2003/2007/2010/2013/2016/2018 Beta) asla Windows'un kendi Program Ekle-Kaldır özelliğinden kaldırmayınız.Bunun için benim ısrarla forum üyelerine tavsiye ettiğim "Revo Uninstaller 1.95" ücretsiz sürümünü kullanarak sistemden ofis paketini kaldırınız.

Revo Uninstaller 1.95 indirme adresi;

https://www.tamindir.com/revo-uninstaller/

Revo Uninstaller 1.95 TR dil desteğine sahiptir.Şimdi bu programla Ofis paketini kaldırınız.Program öncellikle (sistem geri yükleme pasif edilmemişse) her ihtimale karşı bir geri yükleme noktası oluşturacak kaldırma öncesi.Program kaldırma işlemini yazılımın kendi kaldırma exe dosyası üzerinden başlatacak ve sizi yönergelerle yöneltecek.Bu yazılımın en büyük avatantajı büyük programları 10-15 dk sistem tamamen kaldırabilemsi.

Program normal kaldırma işleminden sonra geride kalan artık dosyaları tarayacak ve size gösterecek bunları silmek için sizden onay isteyecek ondan sonra programın geride bıraktığı Windows Kayıt Defteri ayarlarını uzun bir taramada (10-15 dk) bulacak size bunları kalın yazı fontu ile gsterecek siz bunları mouse ile işaretleyip silinecektir.

Hatırlatma

Ortalama bir Ofis Paketinin geride bıraktığı kayıt defteri kayıt sayısı şimdi sıkı durun tam tamına 25625'ten fazla oluyor (OFİS 2007) bir de siz buna bir sürümü kaldırıp başka bir sürümü kurduğu iseniz bu sayı 10000 'i bulunuyor.

Ofis paketini Revo Uninstaller 1.95 ile kaldırdıktan sonra Türkçe dil destekli "Eusing Free Registry Cleaner 2.8" ile sistemi derinlemesine kayıt defteri yönünden temizleyiniz.Bu süre olarak 15-20 dk sürecek bu süre zarfında makinenizde hiçbir pc işlemi yapmayınız.Bırakın sistem "Eusing Free Registry Cleaner 2.8" programına yoğunlaşsın.

Eusing Free Registry Cleaner 2.8 indirme linki:

http://www.programlar.com/eusing-free-r ... .1l.1.html

Ondan sonra "CCleaner 5.32.6129" ile sistemin üzerinden bir daha geçiniz.

CCleaner 5.32.6129 indirme linki :

https://www.tamindir.com/ccleaner/

Ondan sonra sistemi restart ettiriniz.Sistemi tekrar açtıktan sonra aşağıdakilerini yapınız

Bilgisayrımı açınız burada c sürüsüne aşağıdaki bağlantıda anlatılanları yapınız.

http://www.windows10turk.com/c_surucusunde_yer_acma/

Buraya kadar yukarıdakileri yaptıktan sonra

TAVSİYE 2:

Kurmak isteğiniz MS OFİS PAKET SÜRÜMÜ sizin temel ihtiyaçlarını karşılamasını hedefleyiniz.Yani ofis paketini temel seviye de kurunuz.Yani Ofis paketi OFİS XP/2000 standartında yapılandırılmalıdır.Yani mesela sisteminiz Ofis 2007 x64 kuruyorsunuz o zaman ;

1.Word 2007
2.Excel 2007
3.Powerpoint 2007
4.OUTLOOK 2007
5.Acces 2007 (Bu isteğe bağlı olup BT uzmanları ve benim gibi veritabanlarla uğraşanlar için çoğu kullanıcı için gereksizdir.)

gibi kurduğunuz zaman hem disk az yer kaplayacak hemde stabil olacak.

TAVSİYE 3:

Sistemi kurduktan sonra interneti kapatıp ve pakette ki herhangi bir programı açmadan ilaçlamasını yapınız ardından sistemi yeniden başlatınız.
Bu süre zarfında sistem internette bağlı olmasın şimdi Gelişmiş Windows Güvenlik Duvar ayarlarını kullanarak MS OUTLOOK için giden ve gelen intenet trafik protokol ayarlarını yapılandırınız.Bu konuda SİTE ADMİNİ VELOCİRAPTOR'UN makalesini bulunuz veya kendisinden talep ediniz.

Outlook programının windows güvenlik duvar ayarlarını yapılandırdıktan sonra sistemi internette bağlayarak yalnızca (word,excel,powerpoint,Outlook,Access ) ile güncellemeleri alınız.Sistemi yeniden başlatınız.

TAVSİYE 4.:

Şimdi Outlook <-----> Windows Mail senkrolizesini sağlayacak MS_İNTERNET OUTLOOK CONNETİNG programını www.google.com veya www.yandex.com ya da https://duckduckgo.com/ (bu size tavsiyemdir.) ara motorundan aratığınız ve indiriniz.

Bu bu işlemler sırasında OUTLOOK mail programını ASLA kullanmayınız.Bundan sonra Windows Defender açıp internet ayarlarından Outlook için tümüne izinleri ayarlayınız.Aynısı kulladığınız antivirüs yazılımın internet atarlarından Outlook için bir genel kural oluşturunuz ki antivirüs yazılımınız windows mail- outlook mail klasör senkorizyon işlemine müdahale etmesin ve ağ akışını kesmesin.

TAVSİYE 5:

Şimdi sıra geldi elle mail ayarlarına....Artık Outlook Mail programını açarak karşınıza gelen Sihirbaza uyarak yapınız.Bunun için aşağıdaki bağlantıdaki

http://www.pamukkale.edu.tr/bidb/tr/say ... k-ayarlari

anlatılanlarını yapınız.(eskiden ne zordu kaynak bile yoktu şimdi kadar hem ingilizce makale yazılarını tercüme yaparak uğraşırdık...Şimdi ki nesil çok şanslı....!)

VE MUTLU SON ..............................! (İnşallah olur.)

Bu yukarıda anlatılan yöntemi her türlü Windows altında çalışan yazılıma karşı uygulayabilirsiniz.

YÖNETM 2:

Diyelim ki olmadı o zaman işletim sistemini komple yıkıp temiz bir kurulum yaptıktan sonra az önce yukarıda anlatılanları tekrarlıyınız.

NOT:

Burada anlatılanları alıntı(kaynak göstermek kaydı ile) herkes kullanabilir.

TRWE_2012
WWW.SORDUM.NET/FORUM/
DÜZCE_AKÇAKOCA_2017
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

ooooooooooo elinize emeğinize sağlık ama daha okurken benim kafa karmakarışık oldu sistem derken anlamadım yani windows 10 home yimi sileceğim? Revo Uninstaller ok ben yıllardır onu kullanıyorum zaten, ama bunu indirmiyor (Eusing Free Registry Cleaner 2.8 ) o sorun değil başka sayfalardan bulabiliriz ama gerçekten kafam karmakarışık oldu dahada yazınızı okuyup bitirmiş değilim bu sistem konusuna bir açıklık getirirmisiniz, sanırım bu bizim yapacağımız bir işe benzemiyor çünkü çok yabancı olduğum kelimelerde geçiyor... mesela bu OFİS XP/2000 standartında yapılandırılmalıdır.Yani mesela sisteminiz Ofis 2007 x64 kuruyorsunuz o zaman ) yok ben başlamadan vaz geçtim teşekkür ederim çünkü hiç anlamadım..çünkü biz alışmışız hazırı kurmayı bözyle sorunlar çıkınca çözmede zorlanıyoruz...ve dediğiniz gibi olmayınca bir kaç kere denedim ofice lerin hepsini 2003,2007,2010,2013,2016 belki bunların birisi olur diye bu seferde 1402 hatayı veriyor bu seferde hiç birini kuramadım tekrar windowsu kaldırıp yeniden kurdum...yokmu başka kolay bizim yapabileceğimiz bir tarifi :)
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

neyse buda Allahtan, çok şükür hiç bir şey yapmadan yani uğraşmadan oldu, sadece windowsu güncelleme yaptım, offis le ilgili bir çok güncelleme yaptı yani sonuçta halloldu, sevgili (trwe) kardeşim emeğin ve zahmetin için çok teşekkür ediyorum
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

merhaba seheryeli

Öncelikle sorunun kendiliğinden çözülmesine sevindim.Ayrıca kafa karışıklığı oluşturduğum için de özür dilerim amacım yardım etmekti sizi windows işletim sisteminden soğutmak (ön yargı oluşturma) değildi.Bu bazen denk geliyor önce windows sorun yaratıyor sonra kendisini kendiyle onarıyor.

Benim size son önerim şu bu hatanın onarılmasını sağlayan windows update dosyasının KBxxxxxxx ile başlayan update numarasını bir not ediniz ki birdaha aynı sorunla karşılaşmayınız.Bunu öğrenmek için win10 da windows update geçmişini açın buradaki yükleme tarihlerini en yeniden en eskiye doğru fare tıklatarak sıralatın windows a ve yeni olanları bir yere kayıt edin sonra bunları microsoft tech sitesinden sanki yazılım indiriyormuş gibi indirip bir harici ortama kayıt edin.
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

Rica ederim asıl ben özür dilerim çünkü malesef yine anlamadım :) KBxxxxxxx pekiyi bu dediğiniz update yi bulduk ve yine aynı hatayı verdi 0ffice 2013 diyelim, bu harici ortama kayıt dediğiniz sistemde bazı dosyaları eksik olduğunda onları indirip sistem32 içine attığımız gibimi demek istiyorsunuz acaba? eğer böyle ise demek istediğiniz çünkü bunun yeri belli sistem32 içine atılıyor bu tür dosyalar, ama o updateyi harici ortama kayıt ettiğimizde ve o hata tekrarladığında o harici ortamdanmı alıcak o updateleri ofis? bilmiyorum doğrumu anladım acaba?
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1

anlaşıldı bu konuda video gösterimi hazırlarsam belki görerek anlayacağınızı sanıyorum.ilk fırsatta bu videoyu hazırlayacağım sayın seheryeli......