Kurumsal Windows 8 Özellikleri Hakkında

Windows 8 hakkinda bilgi , ipucu ve tecrübe paylasim alanidir
Cevapla
Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte3
Petabyte3
Mesajlar: 7912
Kayıt: 25 Eyl 2013, 13:38
cinsiyet: Erkek
Konum: Orion Takımyıldızı-Bertuna Planet

Kurumsal Windows 8 Özellikleri Hakkında

Mesaj gönderen trwe »

Resim

Merhabalar Forumdaşlar Ve Misafirler

Sizlere Windows 8'in Kurumsal Bazda Özellikleri hakkında bilgi vermeye çalışacağım elimden geldiğince,iyi okumalar

1.Windows ile kurulu gelen mobil geniş bant özellikleri, 3G ve 4G haberleşme desteğine sahiptir ve bu sayede masa başında olmayan kurum çalışanları da internete anında bağlanabilir. Windows 8 mobil geniş bandı desteği, kurumlara, veri kullanımı maliyetlerini düşürmek adına mobil geniş bant ölçme özelliği ile yardımcı olur. Mobil kullanıcılar bir yerden başka yere giderken, Windows 8 otomatik olarak uygun olan Wi-Fi noktalarına bağlanır.

2.Windows To Go iş hayatındaki farklı senaryolar için çok verimli bir çözüm. Kurumunda Windows 8 Professional ve Windows 8 Enterprise sürümlerini kullandıran bilgi teknolojileri yöneticileri, çalışanlarına sadece bir USB bellek vererek, içinde iş uygulamaları, ayarları, kurumsal verileri içeren, uyumlu bir kurumsal imajı ceplerine taşımalarını sağlayabilir. Bu USB belleğe sahip kullanıcılar, Windows 7 veya Windows 8 çalıştıran kurumsal ya da kişisel bilgisayarlarda, tamamen kontrol edilebilen bir bilgisayar kadar güvenli ve tutarlı bir Windows 8 deneyimi yaşayabilirler. Kullanıcılar bilgisayarı kapatıp USB belleği çıkardıklarında, bu cihazlarında hiç bir veri kalmaz.

3.DirectAccess özelliği ile uzaktan bağlanan kullanıcılara daha güvenli ve kesintisiz bir bağlantı sunuluyor. Bu bağlantı ile özel sanal ağ (virtual private network - VPN) kurmanıza gerek kalmadan kurumsal ağlara sorunsuz bir şekilde bağlanılabilirsiniz.

4.BranchCache kurumsal ağ merkezinizden dosya ve uygulamaları indirip, bu verileri otomatik olarak bu bilgiyi kullanan şube ofisindeki bilgisayarlarda saklar. Bu sayede, şube ofislerdeki kullanıcılar, her seferinde ağ merkezine bağlanıp dosya indirmek zorunda kalmazlar. BranchCache’i kullanarak başka ofislerdeki çalışanların, merkez ofisteki dosyalara erişimini hızlandırırsınız.

Windows 8’de, BranchCache daha çok veri saklayabilir ve daha çok çalışana hizmet verebilir. Bir şubede birden fazla ön bellek sunucusu kullanılabilir ve bu sayede şube boyutu ne olursa olsun BranchCahce’i yaygınlaştırmak mümkün olabilir.

BranchCache ayrıca, ön bellek şifrelemesi özelliğine sahiptir ve şifreleme için gerekecek ekstra disk şifreleme teknolojilerine olan gereksinimi ortadan kaldırır. Bu yaygınlaştırmayı basitleştirir ve veri güvenliğini geliştirir.

Windows 8, Windows dosya sunucusunun eşsiz teknolojisini kullanarak, dosyaları küçük parçalara böler ve birbirlerinin aynısı olan parçaları tekilleştirir. Bu sayede ağ performansı ve bant genişliği kullanımında daha fazla verimlilik sağlanır.

5.Trusted Boot, açılış sırasında karşılaşılabilecek, kötü niyetli yazılım ve veri hırsızlığı gibi saldırılara karşı bilgisayarınızı korumaya yardım eder ve sanal ortamda bu saldırıların başarılı olma ihtimalini çok büyük oranda ortadan kaldırır. UEFI 2.3.1 ile donanımlanmış Windows cihazlarında, UEFI Secure Boot özelliği ile işletim sistemi yükleyicisi ilk sırada başlatılır.

Windows 8 Trusted Boot özelliği, açılım sırasındaki entegrasyonu korur ve kernel, sistem dosyaları, kritik açılım sürücüleri ve hatta kötü niyetli yazılım karşıtı yazılımlarınızın bütünlüğünü sağlar. Sistemde ilk başlatılan Windows dışı yazılım, kötü niyetli yazılım karşıtı yazılımlar (Antimalware, Antivirus, vb.) veya bunların sürücüleridir.

Bu güvenlik yazılımları Trusted Boot süreci içine alınarak, bu programların sonradan zararlı yazılımlardan etkilenmesinin önüne geçilir. Kötü niyetli yazılımların açılış sürecine sızabilmesi durumunda ise Windows durumu otomatik olarak tespit ederek sistemi onarır.

6.Measured boot açılış bilgilerini onaylar, tasdikler ve Güvenilir Platform Modülü’nde (Trusted Platform Module - TPM) yedekler. Bu özellik, bilgisayarların bütünlüğünü sağlamak için uzaktan servis olanağı (remote attestation) sağlar.

7.BitLocker sürücü şifreleme, TPM yongası içeren mobil cihazlardaki kurumsal verilerin korunmasına yardım eder. Windows 8 Professional ve Windows 8 Enterprise sürümlerinde, BitLocker, sabit sürücünüzü artık daha hızlı şifreler ve bu sayede verileri kullanıcıyı ve üretkenliği rahatsız etmeksizin güvende tutabilirsiniz. BitLocker artık üreticiden gelen, şifrelenmiş sürücüleri de destekliyor. BitLocker farklı iş ihtiyaçlarınız için çeşitli çözümler sunmaktadır.

8.AppLocker bilgi teknolojisi yöneticilerinin, çalışanların bilgisayarlarında tam olarak hangi uygulamalara erişimleri olacağına karar veren, kolay ve esnek bir mekanizmadır.

Group Policy destekleyen Windows 8 sürümlerinde, AppLocker Group Policy’i kullanarak kişilerin kullanabileceği veya kullanamayacağı dosya çeşitlerine karar verebilirsiniz. Bu özellik, istenmeyen veya zararlı olabilecek uygulamaların önüne geçmenize yardımcı olur.

9.SmartScreen hizmetleri, kullanıcıları Internet üzerinden karşılaşabilecekleri kötü niyetli sitelerden ve yazılımlardan koruyan gelişmiş bir teknoloji bütünüdür. Bu özellik başlangıçta açılırsa, SmartScreen teknolojileri yeni uygulama ve siteleri kontrol ederek, kullanıcıları hangi tarayıcıyı kullanıyor olurlarsa olsun korumayı hedefler. Bu özellik, kötü niyetli yazılımlar ve diğer virüslerin şirketinizin sistemine sızmasına engel olmaya yardımcı olur.TRWE_2012
SAKARYA 2017
TRWE_2012-GET LINUXMASTER#>_
Follow me, you won't regret it ....!
Alaydan Yetişme PC Kullanıcısı

Birşeyin doğruluğuna inanıyorsanız, sonuna kadar savunun......! Eğer savunduğunuza inanmıyorsanız, işte o zaman siz SAHTEKAR'sınız demektir.
Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte3
Petabyte3
Mesajlar: 7912
Kayıt: 25 Eyl 2013, 13:38
cinsiyet: Erkek
Konum: Orion Takımyıldızı-Bertuna Planet

Re: Kurumsal Windows 8 Özellikleri Hakkında

Mesaj gönderen trwe »

Bilgilendirme Notu:

Üstte verilen resime bir tıklayınız.TRWE_2012 tarafından yüksek çözünürlüklü pc duvar kağıtı olarak ayarlanmıştır.Dileyen kullanabilir kendi sisteminde......
TRWE_2012-GET LINUXMASTER#>_
Follow me, you won't regret it ....!
Alaydan Yetişme PC Kullanıcısı

Birşeyin doğruluğuna inanıyorsanız, sonuna kadar savunun......! Eğer savunduğunuza inanmıyorsanız, işte o zaman siz SAHTEKAR'sınız demektir.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Mesajlar: 31350
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Re: Kurumsal Windows 8 Özellikleri Hakkında

Mesaj gönderen velociraptor »

Eline sağlık :)
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free
mervekort
Bit
Bit
Mesajlar: 5
Kayıt: 16 Ağu 2017, 14:52

Re: Kurumsal Windows 8 Özellikleri Hakkında

Mesaj gönderen mervekort »

elie sağlık :D:D:D:D
Cevapla