SSD için Veri Geri Getirme Programı ihtiyacı

PC hakkındaki genel bilgi ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
yesilaygunes
Gigabyte2
Gigabyte2

SSD için Veri Geri Getirme Programı ihtiyacı

Mesaj gönderen yesilaygunes »

SSD için veri geri getirme programı öneriri misiniz? SSD zarar görür mü Hardisk ile aynı durumda mı? SSD lerde silinmiş veri geri getirme Harddiskle kıyaslandığında arada fark var mı?
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 889 kez

Re: SSD için Veri Geri Getirme Programı ihtiyacı

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Bir bakayım.....!
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 889 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Bu cevabı makale gibi hazırlandım(3 dk içinde hazırlandı)

SSD Veri Kurtarma

SSD (Solid State Drive) nedir?

DRAM ve Flash hafıza yapılarında tutan sürücülerdir. Mekanik parçaları olmadığı için performansı daha iyi ve güç gereksinimi daha düşüktür. Veri kurtarma olanakları çok düşüktür. Mekanik yapıları olmadığı için sessiz çalışırlar.

Resim

SSD Veri Kaybı Ortak Nedenleri;

Yarıiletken sürücünün yaygın kullanımı ile SSD veri kaybı günlük hayatımızda çok olur. Birçok senaryolar vb donanım arızası, insan hatası, bilgisayar virüsleri, güç kesintileri, yazılım yolsuzluk, gibi katı hal sürücüsü, veri kaybına yol açabilir

SSD veri kaybı panik içinde olmak için bir neden değildir. Teknik olarak konuşursak, silinen veriler kalıcı gitmiş değil. Eğer SSD sürücüye yeni verileri kaydetmek sürece Onlar hala cihaz üzerinde kalacaktır. Eğer Katı hal sabit disk ile veri kaybı yaşıyorsanız, Jihosoft Dosya Kurtarma yazılımı bu konuda yardımcı olabilr.Resmi Web Sayfası :http://www.jihosoft.com/recovery/file-recovery.html
Kolayca ve hızlı bir şekilde SSD diskteki verileri kurtarmak için güçlü bir SSD veri kurtarma imkanına sahip....
Jihosoft Dosya Kurtarma Intel, SanDisk, Western Digital, OCZ, Patriot Memory, Samsung, Micron, Kingston, STEC, PNY, Crucial, Transcend gibi popüler markaların, katı hal diskteki verileri kurtarmak ve daha fazlası.....

Nasıl SSD diskteki verileri kurtarmak için?

Program Ekran Görüntüsü:

Resim

Adım 1: Download ve Jihosoft Solid State Disk Kurtarma yazılımı yükleyiniz
Adım 2: Programı çalıştırın ve üzerinde kayıp dosya taramak için SSD sürücüsünü seçiniz.
Adım 3: Önizleme dosyaları taranmış ve yarıiletken sürücüden verileri farklı sürücüye geri yükleyiniz.

Programın Kullanım Videosu:

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... APCsuc8QDA
Program 30-15 günlük trial kullanıma sahip olabilir.?

TRWE_2012
SAKARYA 2016
sysdir
Bit
Bit

Mesaj gönderen sysdir »

Konu baya eski arama sonucu ulaştım. Ssd disklerde plak olmadığı için çalışma mantığı flash bellek diskler gibidir. Hazır programlar ile çözüm bulamadıysanız diskinizin fiziksel sorunu olabilir. Nand algoritması olan https://www.acilverikurtarma.com tavsiye veri kurtarma firması danışabilirsiniz. Firma yeni nesil serilerin algoritmalarını çözmüş durumda.

Fiziksel sorunlu disklerde maalesef yapacağınız birşey yok. İçindeki veriler önemli değilse garanti kapsamında değiştirebilirsiniz. Ancak önemliyse veriler veri kurtarma firmasından destek almanızı öneririm.