xpspeed hakkında genel tespitim

Sordum.com tarafindan kodlanmış Programlar hakkinda bilgi paylasim alanidir.
Kullanıcı avatarı
editci
Megabyte3
Megabyte3

xpspeed hakkında genel tespitim

Mesaj gönderen editci »

Xpspeed önceki versiyonlara göre bayaga açıgını kapattı. 8 versiyonundaki hataların bir çogu kalktı ve ev kullanıcılar için kaçınılmaz denebilecek hale geldi programcı arkadasa gerçekten tesekkür etmek lazım. Xpspeed bazı programlarla mesela photospop, Edius, vs. bazı grafik ve kurgu programlarıyla ters düsen yanları var. örnek photoshop açılmıyor sanal bellek yetmezligi gibi bazı kurgu programları açılıyor fakat kurgulamak için programa dosya almaya kalktıgında hata veriyor ve dosya almıyor. önceki versiyonlarda ag baglantıları görülmüyordu ve geri döndürülmüyordu fakat bu versiyonda verilen link tıklandıgında ve ardından tekrar ap baglantı ayarları yapıldıgında agları görüyor fakat baska makineden halen xpspeed kurulu makineye baglanılmıyor. sanırım portlarımı kapatıyor güvenlik için nedir anlamadım. ama sanırım arkadas yavas yavas bu isi bitiriecek. bu yazılarımız umarım arkadasımıza bir nebze olsun klavuzluk yapar. sagol arkadasım basarılaırının devamını diliyorum
Kullanıcı avatarı
mavigece
Megabyte1
Megabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen mavigece »

dostum öncelikle aramıza hos geldin.
verdigin bilgilerede sordum.com ailesi olarak tesekkür ederiz.

bellek yetersizligini muhtemelen biliyorsundur ama söylemekte fayda var.

bilgisayarıma sag tusla bas>-->özellikler>-->gelismis>-->performans>-->ayarlar>-->açılan pencerede Gelismis sekmeni>-->sanal bellek>-->Degistire bas ve ordaki numaraları 512 mbsa remin 1024 1024 yap....
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4563 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

@editci : Görüs ve önerileriniz icin tesekürler
Kullanıcı avatarı
editci
Megabyte3
Megabyte3

hepiniz sağolun..!

Mesaj gönderen editci »

hosbulduk arkadaslar. forumlarda bu kadar hızlı cevap almaya pek alısmadık :)
sagolun! xpspeed programı belki tahmin edemedigimiz ayarları tediistirdiginden müdahale etmekte çekimser kalıyoruz. ayrıca mavi_gece kardesimin verdigi bilgileri tekrar deneyecegim xpspeed'in o ayarları degistirdigini tahmin etmemistim. neyse çok uzun yazdım kusura bakmayın.
Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen burak_dalkir »

aramıza hosgeldin arkadasım.verdigin bilgiler bir yere kadar dogru ama atladıgın kü,çük biir nokta var sanal bellek xpspeed ten kaynaklanmıyor.mavi gece arkadasımın dedigini yaparsanız sorununuz çözümlenmesi gerekiyor ayrıca xpspeed ipx spx ayarlarının portlarnı kapatıyor.bundan dolayı baglanamıyorsunu ama onun da çözümü su ag yapılandırmasını tekrar yazpmanız gerekiyor.bastan asagı sileceksiniz sonra tekrar yükleyeceksiniz ag yapılandırmasını çünkü nedenini çözemedigim bir sekilde ipx spx ayarları var oldugu halde port larını kapattıgından dolayı pc ye erisim engelleniyor...ag baglantıları hatalarına bakarsanız en çok benim adımı göreceksiniz..en çok ilgilenen bendim...bu konuda yeteri kadar format attım yeniden kurdum diyebilirim.bir gecede 7-8 defa format attıgımı hatırlıyorum...neyse birde bu sekilde deneyin sorununuz kalmayacaktır
Kullanıcı avatarı
editci
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen editci »

tesekkürler üstad..! söylediklerin dogru. zaten erunt programını ilk bu siteden ögrenmistim onunla registry yedegini alıyorum sorun oldugunda format atmadan kurtulabiliyorum (erunt) la.ilginize tesekkürler.
Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

önemli olan ne kadar çok bildigin deil yerine göre bu bilgileri kullanabilmen.bir katkımız olduysa ne mutlu bizlere...
katkılarınızın devamını diliyoruz...
Kullanıcı avatarı
editci
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen editci »

xpspeed12 ile birlikte daha stabil halde çalısmaya basladı. acaba yine ag sorunum olurmu diye tedirgindim ama. geri yüklenen özellikler den network ayarlarını geri yükleyip agı yeniden kurdum. su an çok iyi PC daha kararlı çalısıyor. hızda degismeler var. bazı programlarda farkedilmeyebilir belki ama stabil ve kararlı çalısmsı açıkça anlasılıyor. networkle isleri olmayanlar kesinlikle kursun diyordum ama simdi o sorunlar da kalkınca ben herkese tavsiye ederim. zaten hızı bir nevi overlock yaparak kazanmıyor. isletim sistemi ve programların sistemi sisirmesini engelliyor.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Güzel yorumlariniz icin tesekürler
Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Re: xpspeed hakkında genel tespitim

editci yazdı:önceki versiyonlarda ag baglantıları görülmüyordu ve geri döndürülmüyordu fakat bu versiyonda verilen link tıklandıgında ve ardından tekrar ap baglantı ayarları yapıldıgında agları görüyor fakat baska makineden halen xpspeed kurulu makineye baglanılmıyor
burda pes etmeyen biri oldugu sürece hiçbir sey imkansız degildir.buyrun kanıtım

viewtopic.php?t=11152
Kullanıcı avatarı
editci
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen editci »

bu topic'deki en son yazımda belirttim. xpspeed'i kurduktan sonra geri istenen özellikleriden network ayarlarını geri yükledinmi ve ardından ag ayarlarını tekrar yaptınmı sorun kalmıyor bu son versiyonda. network ayarlarını geri yüklemeden önce burak_dalkir kardesimin belirttigi konuyu yaptım (redistyry ayarını yaptım) agı görmedi. oysa bi kaç kez de denedim. ama ag ayarlarını geri istenen özelliklerden yükleyince sorun kalmıyor.
tesekkürler.
Kullanıcı avatarı
drog_1
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen drog_1 »

@editçi:

katkınıza ve ilginize tesekürler...
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

editci yazdı:bu topic'deki en son yazımda belirttim. xpspeed'i kurduktan sonra geri istenen özellikleriden network ayarlarını geri yükledinmi ve ardından ag ayarlarını tekrar yaptınmı sorun kalmıyor bu son versiyonda. network ayarlarını geri yüklemeden önce burak_dalkir kardesimin belirttigi konuyu yaptım (redistyry ayarını yaptım) agı görmedi. oysa bi kaç kez de denedim. ama ag ayarlarını geri istenen özelliklerden yükleyince sorun kalmıyor.
tesekkürler.
Ben demistim %99 networklarda sorun yok diye , cünkü v8 de hemen sonra cikarttigimiz yama ile hemen hemen hic network (ag) problemi sikayeti gelmedi (bir bilemediniz iki kisi ki muhtemelen onlarin hatalaridir)
Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

ama söylermisiniz neden hala bu kadar sorun yasadım ve benim buldugum lsa daki hata anında düzeltirken bu lsa regi senin verdigin network sorununda yoktu.senin verdigin regi de inceledim ama hiçbisi yoktu ki kısıtlama ile ilgili.tek kısıtlama reg i buydu.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Bilemem , Sen verdigim reg kaydinda kisitlama olmadigini iddia ediyorsunda, bunu neye göre söylüyorsun anlamis degilim , Diger Network sahipleri Network sorunlarini hazirladigim reg kaydi ile v8 den beridir hallediyorlar , sadece 1-2 sinde sorun cikti , sorun cikanlarda kullanilan baazi yazilimlardan olabilir ama ben genel ve %99 un isine yarayacak seyler icin cözüm üretirim , ve bu registry kaydinda neyi neden yaptigimi cok cok iyi biliyorum ama soranlara anlatmam , buda benim isim
En son velociraptor tarafından 28 Mar 2007, 05:51 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.