Intel 16.7 milyar dolara rakibini aldı

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4605 kez

Intel 16.7 milyar dolara rakibini aldı

Mesaj gönderen velociraptor »

Resim

İşlemci devi Intel, 16.7 milyar dolar karşılığında önemli bir rakibini bünyesine kattı.

Intel, çip üreticisi Altera'yı 16.7 milyar dolar karşılığında satın aldı. Bir süredir devam eden satın alma süreci bugün tamamlanırken, anlaşma şirketin bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu en büyük satın alma hamlesi olma özelliğini taşıyor. Altera edinimi, Intel'in kurumsal müşterilerini daha da memnun edebilmesine katkı sağlayacak.

Wall Street Journal haberine göre Facebook, Google ve Microsoft gibi teknoloji devleri Intel'in Xeon işlemcilerini kullanıyor. Ancak bazıları Altera tarafından satılan ve yeniden programlanabilmesi nedeniyle kullanışlı olan programlanabilir geçit dizilimi (FPGA) teknolojisinden de destek alıyor. Intel önümüzdeki yıldan itibaren ikisini birlikte satacak ancak şirketin uzun vadedeki vizyonu her ikisini tek bir yonga üzerinde birleştirmek.

Intel nihai donanımın çarpıcı hız iyileştirmeleri sağlayacağını ve yüz tanıma gibi yorucu işlemlerde (Hello, Google Fotoğraflar) mevcut performansı ikiye katlayacağını söylüyor. Ancak bu rüyanın hemen gerçekleşmeyeceğini de belirtelim. WSJ, Intel işlemcisi ve Altera devresini birleştiren yeni yonganın, 2017 yılından önce hazır olamayacağını ifade ediyor.

http://www.hurriyet.com.tr/intel-16-7-m ... i-40033703
Kullanıcı avatarı
GOG
Gigabyte3
Gigabyte3
Teşekkür etti: 9 kez
İletişim:

Re: Intel 16.7 milyar dolara rakibini aldı

Mesaj gönderen GOG »

intel çok büyüyeyek gelıyor gerçekten durmak yok adamlarda.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Keşke ürünlerini biraz ucuzlatsalar , i7 işlemci 1000 TL den pahalı , Hyper - Threading kesinlikle Şişirdikleri kadar para etmez yakında kendi çıkarttıkları bu teklnolojiyi kötüleyip yeni ürünlerini satmaya başlarlar , i7 8 çekirdek diye satılıyor oysa gerçekte 4 çekirdek ee dörü nerde ? - sanal , hani pazara gidersin 8 beygir alırsın satıcı sana 4 beygir verir 4 ü nerde dersin onlar sanal bu 4 beygir 8 beygirlik iş yapar derya aynı pazarlama hilesi karşımızda , Tamam ozaman bende diyorumki hiç çekirdek koyma bütün çekirdekler sanal olsun sorana 4 çekirden var deriz nerde derlerse sanal deriz , madem 4 sanal çekirdeği 8 çekirdek diye satıyorsunuz , :) yada 1000 TL ise 500 TL verelim 500 ü nerde derse sanal abi bu 500 okunmuş 1000 TL lik alışveriş yaparsın deriz , birde bunların keklemelerine inanıp yok bu teknoloji ile işler bölünüyor falan palavralarına inanan var hayretlerim şaşıyor cidden , gerçeği ben size söyleyeyim ortada 4 çekirden var ve bunu 8 deyip olmayan 4 çekirdeğin parasını bir güzel cebe indiriyorlar , öyle multi uygulamardaki performansı da hikaye modifiye edilmiş çekirdek, olmuş sanal çekirdek
STAN
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen STAN »

i3ü 4 çekirdek diye satmalarına benzer. Aslında 2 sanal 2 gerçek işlemcidir.
Kullanıcı avatarı
GOG
Gigabyte3
Gigabyte3
İletişim:

Mesaj gönderen GOG »

peki amd 8 çekirdekli olanı nasıl i7 geçemiyor ben onu anlamıyorum.
STAN
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen STAN »

fx serisi gerçekten berbat imiş. ben değil görüp okuduğum kadarı ile. yinede amd işlemciler kötü değil. bence.
Kullanıcı avatarı
GOG
Gigabyte3
Gigabyte3
İletişim:

Mesaj gönderen GOG »

bende fx 8320 var kötü tarafını hiç görmedim tek eksi alırken adam gibi bir fan ile almak yoksa çok ısınıyor.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

AMD nin ısınmayan işlemcisi yok diye biliyorum hele hele AMD işlemcili Laptop alanın aklına şaşarım
STAN
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen STAN »

Şuan phenom ll 968 var. Bir önceki işletmecim amd dual core 3.0 +6000 idi. 2007'den beri amd kullanIrım ısınma dışında bir eksiğini görmedim.