Acilmayan xp ye careler

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4605 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

ona kalirsa asagidaki yöntem de var :
viewtopic.php?t=34888
Kullanıcı avatarı
tasiyici
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen tasiyici »

Açılmayan Xp'nizi Kurtarın !!!

Herhangi bir nedenden dolayı açılmayan Windows xp yi cdsi yardımıyla kurtarabiliyorduk bunu herkes bilir ama bu kurtarma yöntemi yaptıgımız bir çok uygulamanın yok olmasına neden oluyordu.Esas anlatmak istedigim yöntemle windowsunuz bir süre önceye döndürülerek kurtarılabiliyor.(sistem geri yükleme yardımcısı).bilgisayarınızın baslangıç dügmesine basın ve Windows logosu görünmeden (epey bir önce) F5 tusuna seri halde basın.Ardından gelecek pencereden güvenli kip komut sistemini çalıstırın.Karsınıza bir dos penceresi çıkacaktır.Burada bos bir satırda:

%systemroot%\system32\restore\rstrui.exe

komutunu yazıp entera bastıgınızda sistem geri yükleme yardımcısı açılacaktır...
erdal3781
Byte1
Byte1

Mesaj gönderen erdal3781 »

Bana Bır konuda yardım gerektı arkadaslar hemde onemlı

Isyerımdekı PC de CD rom Yok :(

Ve sanırım Sıldıgım Kullanıcı Adlarından Olsa Gerek
C/DocumanSettıngs /Buradakı kullanıcılardan bazılarını klasor halınde sıldım

Sureklı Makına Reset Atıyor nedense Guvenlı Kıp yada En son Calısan Ayarlarınız Desemde Aynı bır yere gelıyor sureklı resetlıyor makıne kendını

Ne yapmalıyım ?

Hard Dıskı Sokup Eve Gotursem caktırmadan En fazla Icındekı verılerı alırım PC ye harıcı takarak ama sıstemı nasıl onarabılırım.

Bu arada Partıon programlarınında bır ıse yarıcagını sanmam cunkı Shıft Delete Ile Temızlemıstım Alıskanlıgımdan dolayı.

Bu konuda yardımcı olursanız sevınırım.

Bır tek Elımde USB Bellegım kaldı PC ıle Temasa Gecebılecegım

Iyı gunler ...
Kullanıcı avatarı
Laneth
Gigabyte1
Gigabyte1

Mesaj gönderen Laneth »

viewtopic.php?p=184890#184890

HDD'yi slave gösterip, program ile recovery yapacaksın :idea:

Kurtardıgın klasörleri eski yerlerine koyacaksın
Kullanıcı avatarı
Karabigalı
Byte1
Byte1

Re: Acilmayan xp ye careler

Mesaj gönderen Karabigalı »

süperrr bilgiler tesekkürler
Kullanıcı avatarı
editci
Megabyte3
Megabyte3

Re:

Mesaj gönderen editci »

tasiyici yazdı:Açılmayan Xp'nizi Kurtarın !!!

Herhangi bir nedenden dolayı açılmayan Windows xp yi cdsi yardımıyla kurtarabiliyorduk bunu herkes bilir ama bu kurtarma yöntemi yaptıgımız bir çok uygulamanın yok olmasına neden oluyordu.Esas anlatmak istedigim yöntemle windowsunuz bir süre önceye döndürülerek kurtarılabiliyor.(sistem geri yükleme yardımcısı).bilgisayarınızın baslangıç dügmesine basın ve Windows logosu görünmeden (epey bir önce) F5 tusuna seri halde basın.Ardından gelecek pencereden güvenli kip komut sistemini çalıstırın.Karsınıza bir dos penceresi çıkacaktır.Burada bos bir satırda:

%systemroot%\system32\restore\rstrui.exe

komutunu yazıp entera bastıgınızda sistem geri yükleme yardımcısı açılacaktır...

bugün benim işimi çok yaradı. ilkkez denedim. ayrıca cdrom olmayan bilgisayalar için çok önemlidir. paylaşımın için çok teşekkürler taşıyıcı (umut) yanlış hatırlamadım değil mi?
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen Kripteks® »

benim gibi sistem geri yüklemeyi sevmeyen ve kullanmayanlar için işe yaramaz ne yazık ki
Kullanıcı avatarı
Zaur
Megabyte4
Megabyte4
Teşekkür etti: 4 kez
İletişim:

Mesaj gönderen Zaur »

burak_dalkir yazdı:Acilmayan Xp ye careler:
1. Xp Cd sini takip Cd den boot edin güvenli kipte baslatin ve dos benzeri ekrana asagidaki komutu verin:
fixmbr
Böylece MasterBootRecord u tamir etmis olduk simdi Pc nin yeniden acilabilmesi gerekir (eger yine acilmiyorsa)
2.tekrar güvenli kipte baslatalim ve busefer asagidaki komutu verelim:
fixboot c:
Not: Baazi oem versiyonlarda Güvenli kip deaktive edilmis olabilir bu durumda :
bir arkadasinizin Pc sinden start > Cmd deyip format a /u komutu ile bir disket olusturun ve Xp Cd nizden
1."NTldr.exe
2."Ntdetect.com u bu diskete kopyalayin
3.ayrica http://www.nu2.nu/bootdisk/ntboot adresinde saglam bir boot.ini download edip ayni diskete kopyalamalisiniz simdi Pc yi bu disketle boot etmeyi deneyin. Pc nin acilabilmesi icin bu üstteki üc data gereklidir.

3.Boot.ini mizi tekrar olusturabilmek icin asagidaki komutu,Güvenli kipte Dos benzeri ekranda vermeliyiz:
bootcfg/rebuild
4.Bot.ini nin yenilenmesi ile PC miz haala acilmamakta inat ediyorsa : "NTldr.exe "Ntdetect.com adli dosyalari CD mizen gerekli yerlere kopyalamaliyiz, bunun icin: diyelimki CD sürücümüz E: wiederherstellungskonsole de asagidaki komutu verelim:
copy E:\i386\ntldr c:\ (son \ tan sonra bosluk var) copy E:\i386\ntdetect.com c:\ Simdi windowsun yeniden baslayabilmesi gerekir.
Sistem geri yükleme:
http://support.microsoft.com/kb/306084/tr

türkcelestiren: Velociraptor

Windowsunuzu tamir etmek icin:
viewtopic.php?f=5&t=54615
Teşekkürler, acaba bu sorunuda 1. deki uyğulama ile hallede bilirmiyim?

Birde bu boot olayı nedir, format gibi dosyaları silmez ki?
lions_21
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen lions_21 »

eline sağlık