Dershane Meselesi

Diğer bölümler ile alakasız konular buraya
Kullanıcı avatarı
trwe
Terabyte4
Terabyte4

Dershane Meselesi

Mesaj gönderen trwe » 01 Ara 2013, 00:10

Dershane Meselesi
-------------------------------------------
İktidar farklı bir ikna metodu geliştirdi. İlk örneğini, çözüm sürecinde akil adamlar ile gördüğümüz bu yeni düzen, şimdi de dershanelerin kapatılması için deneniyor. Akil adamlar, il il gezmişler, terörden ocağı yanmış aileleri iknaya çalışmışlardı. Yoğun protestolar nedeniyle pek çok ilde program yapılamadan dağılmıştı, ikna panelleri… Bugün de yine bir grup, hükümetin geri adım atmamakta ısrarlı olduğu dershanelerin kapatılması için ikna turlarında. Samsun ve İzmir’de benzer protestolar ile toplantılar yapılamadan konuşmacılar susturuldu.

Biz olaya “kapansın veya kapanmasın” cephesinden ziyade, Türk eğitim sistemi üzerinden değinmek istiyoruz. Türkiye’de dershanelere bu kadar yoğun talebin olması, Türk eğitim sisteminde okullarda öğretilenler ile yerleştirme sınavlarında çıkan soruların birbirinden farklı şekilde hazırlanmasından kaynaklanmaktadır. Dershaneler, yurt genelinde test usulü yapılan yerleştirme sınavlarının soru tipine göre evlatlarımızı hazırlarken, okullar bu mantıktan uzak bir eğitim vermektedir. Temel sorun budur.

Bu mesele, talebeleri, dershane öğretmenleri ile okul öğretmenleri arasında bir karşılaştırmaya kadar götürmektedir. Hal böyle iken, günümüz Türkiye’sinde dershaneler okullarda verilemeyenin tamamlandığı kurumlar haline getirilmiştir. Bugün dershaneleri kapatmak, mevcut giriş sınavları değişmedikçe, zaten bir mana ifade etmeyecektir.

Kaldı ki, Türk gencini hayatını belirleyecek bir maratona sokmaya da gerek görmüyoruz.

Fırsat eşitliği sağlayacak, gençlere eğitimde eşit hak sunacak bu düzenlemenin getirilmesi şarttır. Bizim dikkat etiğimiz husus, her sene değişen mevzuat ile halen yerleşik bir düzene geçemeyen eğitim sistemimizin, Müslüman - Türk modelini belirleyememiş olmasıdır.

Hayata atılacak gençlere asıl bu şuuru nasıl kazandıracağımızın hesabını yapmalıyız. Yoksa futbola, yargıya nüfus ettiğinden bahsedilen siyasetin geleceğimizin teminatı gençleri yetiştiren eğitimi etkilediğini düşünmek dahi yakışıksızdır.

Makale Yazarı:

Prof.Dr.Haydar Baş

Herkese İyi Günler
TRWE_2012
Düzce_Akçakoca
:oops: :oops: :) :) :)
TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!
-----------------------------

Kullanıcı avatarı
yesilaygunes
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Re: Dershane Meselesi

Mesaj gönderen yesilaygunes » 01 Ara 2013, 12:05

Haydar başın iran ve Rusyaya çalıştığını düşünüyorum. Hatta ve hatta Sünni ve Alevi vatandaşlarımızı şiileştime planları güdüyor.
Haydar baş her açıdan çelişkili biridir. Emperyalizme karşı olduğunu gösteriyor fakat Rus emperyalizmine hiç deyinmiyor. Türk milliyetçisi olduğunu dile getiriyor fakat Güney Azerbaycanı işkal eden iranı örnek alıyor. iranın ermenistan ile ilişkilerine bakmıyor. Hem laiklikten dem vuruyor hem şii şeriat devleti irana toz kondurmuyor. Dindar takılıyor fakat Suriye de ki Baas rejimine sonuna kadar destek veriyor. Beşar Esedi Hz Hüseyine benzetiyor. işkal Altındaki Doğu Türkistan Çeçenistan Güney Azerbaycanı hiç görmüyor.
Fatih Sultan Mehmet için ağır küfürler saydırıyor. Osmanlının halifeliği red ediyor. (youtube de bulabilirsiniz)
Kendisi evlimi kaç evlilik yapmış kaç çocuğu var. Örnek bir aile yaşamı var mı bilinmiyor
Kendisi hiç ama hiç kendisinin olmayan kanallara çıkmaz.
Kendisinin çok açığı var bu nedenle hiç bir tartışma programına çıkmıyor tüm teklifleri red ediyor olsa gerek. Ergenekonla da ilgili biri olduğu iddalar var ve Darbeden etkilenmemiş kişilerden biridir.
İran misyonerliği yaptığı kanaatindeyim.

Genel Seçimde Haydar baş: vallahi billahi %23.5 oy alacam (küfür ediyor)

http://www.youtube.com/watch?v=nAMxymMZ5UA

http://ibrahimay.com/video/?ara=mahmud% ... psuazyIrIU
“Bir kişiye iyilik yapmak istiyorsan ona balık verme, balık tutmayı öğret.” Konfüçyüs

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 01 Ara 2013, 18:29

Türkiyede son on iki yılda dürüst tek bir seçim yapılmadığı için kimin nekadar oy aldığını bilemiyorum tek bildiğim AKP nin hiçbir seçimde gerçek oylarının %28 i geçemediği
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
yesilaygunes
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen yesilaygunes » 01 Ara 2013, 20:28

Seçimi kaybedenler genelde seçime hile yapıldığını hep öne sürer. Türkiye de Laik sistemden memnun olmayan sistem tarafından dışlanmış veya sistemi benimsememiş kesimler Ak Partiye yöneldi. Ak parti tabanı muhafazakarlar dindarlar yüzde % 50 nin çok üstündedir.
Ak Partiyi ye oy verenler Ak Parti çok iyidir fikriyle oy vermiyor. Başka alternatif yok. Anamuhalefet çelişkilerle dolu bir parti geriye kalan ya ırkçı ya ayrılıkçı veya uc noktaları savunuyor. Ak Partinin güçlü olması alternatifinin olmamayışından ötürüdür.
“Bir kişiye iyilik yapmak istiyorsan ona balık verme, balık tutmayı öğret.” Konfüçyüs

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 01 Ara 2013, 20:45

Bu verdiğim rakam Alman istihbarat birimlerinin raporlarından basına sızan kısımdı , okuduğum gazete ise Berliner zeitung , kısacası Türkiye ile alakası bile yok hile yapıldığını raporlayan gene alman isithbarat birimleri ve delilleri de sağlamdı , türkiyede taraf olmaktan başka hiçbir işe yaramayan gazeteler de isterse AKP seçimi %100 le kazandı yazssın , adamlar orda Muhalif oylarını yakan itirafçıyı ve kimden bu iş için nekadar para aldığını bile çarşaf çarşaf yayımladılar , türkiyede kime sorsam bu haberlerden haberi yok , aynen Fettulah gülenin her yıl kiliselere bağışladığı milyon $ lar gibi Türkiyede herşey YALAN DOLAN O nedenle almanyada 11 yıl hiç Türk televizyonu seyretmedim (herşeyin yalan olduğunu biliyordum çünkü) , İlaveten Avrupa topluluğuna girme ile ilgili tek satır doğru haber yapana rastlamadım : Yabancı basında ne yazıyorsa Türkiyede tam tersi yazıyor ; mesela Türkiye oyalanıyormuş YALAN ben alman basınının 5 - 6 yıl önce şu ifadeyi yazdığını çok net hatırlıyorum : Türkiyeye (ki erdoğana demek sitiyorlar) Avrupa topluluğuna alınmayacağı KESİN BİR DİLLE SÖYLENDİ şimdi bunu okumuş olan ben burada ne yazarsa yazssın palavra derim Türk halkını oyalayan sadece ve sadece gerçekleri çarpıtıp DECCAL ı oynayan AKP dir
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free