Windows 8'de canları sıkan bir sorun!

Windows 8 hakkinda bilgi , ipucu ve tecrübe paylasim alanidir
Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Windows 8'de canları sıkan bir sorun!

Mesaj gönderen burak_dalkir » 05 Ara 2012, 10:44

Windows 8 hakkında yavaş yavaş elimize bilgiler ulaşırken sorunlar da ulaşmaya başladı. Aktivasyon işlemi en çok atlatılmaya çalışılan yazılım diyebileceğimiz Windows, 8. sürümünde üreticiler için zorlu bir yol seçmiş.

OEM Activation 3.0 metodunu kullanacak olan Microsoft, üreticileri şimdiden düşündürmeye başladı. Hepsinin ortak görüşü, sistemin yüklenmesi çok daha uzun sürecek ve bu da zaman kaybı ile maddi kayıp yaratacak.

Yeni bir bilgisayar alanlar, Certificate of Authenticity adında Gerçekçilik (Orijinallik) Sertifikası diye Türkçeleştirebileceğimiz bir belge üzerindeki bilgilerle Windows'ları aktive ediyorlardı. Şimdi ise durum değişiyor. Windows'un yeni sürümü ile bu bilgiler işletim sistemine gömülü bir halde gelecek ve bu sefer, normal bir Windows 7'li bilgisayardan çok daha fazla özen ve zaman gerektirecek. Bunu öğrenmesi gereken personeli de eğitmek zaman alacak, kullanıcılara da başlangıçta farklı geleceğinden geçiş aşaması biraz sıkıntılı olacak.

Yukarıdaki nedenler dolayısıyla bazı beklentilerden bahsetmek gerekirse de, üreticilerin bilgisayarları geç çıkarması, ilk alındığında aktivasyon sorunları yaşanması, teknik destekte zaaf ve daha maliyetli bilgisayarlar sıralanabilir.

Kaynak: PCNET
ne olduğu nasıl olduğu önemli değildir,nedenlerin bir anlamı yoktur. sonuçlar önemlidir. sonuca gitmek önemlidir.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Re: Windows 8'de canları sıkan bir sorun!

Mesaj gönderen velociraptor » 05 Ara 2012, 11:07

Microsoft Windows 8 in 40 Milyon satıldığını söylüyordu geçenlerde , ben rakamı inandırıcı bulmadım , Microsoft laptop yada diğer Pc ler ile gelen sistemleri sattım diye yorumluyor , millet işletim sistemsiz bilgisayar alabileceğinin farkında değil henüz .
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen burak_dalkir » 05 Ara 2012, 11:59

millet işletim sistemsiz bilgisayar çalışmaz diyor. düşünme kapasitelerini yok etmişler. o yüzden artık sorgulamıyorum.
ne olduğu nasıl olduğu önemli değildir,nedenlerin bir anlamı yoktur. sonuçlar önemlidir. sonuca gitmek önemlidir.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Mesaj gönderen velociraptor » 05 Ara 2012, 12:17

Sorma , insanlardaki bu toplu düşünememe olayını bariz farkediyor insan
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free