Devletler toplumları nasıl izleyecekler.

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Ensatech
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 983
Kayıt: 22 May 2006, 19:07
cinsiyet: Erkek
Konum: 34

Devletler toplumları nasıl izleyecekler.

Mesaj gönderen Ensatech »

ABD de hızla yayılan RFID çipleri şimdide zorunlu olarak okul çocuklarında kullanılmaya başlanacak. İlk olarak kimlikler üzerinde denenecek olan uygulama birçok eyalette başlatılacak.

Ailelere bu durumun çocukları için bir iç güvenlik meselesi olduğu ve RFID li kimliklerin hiçbir şekilde yanlarından ayrılmaması gerektiği bildirilmiş.

Resim

http://www.wired.com/threatlevel/2012/0 ... monitoring

Daha önce hasta kontrolleri için vücüda takılması için birçok çalışma yapılan insanların çok hızlı bir şekilde yer ve zaman tayini yapılabildiği RFID uygulamaları bu şekilde çok büyük bir topluluğa uygulanmış olacak.

Bundan sonraki aşamada bu RFID çiplerin vucüd içerisine alınarak çıkarılamayacak şekile getirilmesi olacaktır. Bu sayede herkesin yer ve zaman bilgisi merkezlerde toplanmış olacak.

İkinci konu aynı yönde takip sistemleri üzerine FBI in 1 milyar dolarlık yüz tanıma ve kontrol etme projesi. Bu projeye start verilmiş durumda. Projede tüm online video kaynakları üzerinden verilecek bir yüz profilinin yer ve zaman tayininin tesbiti olacak.

George Orwell ın 1984 romanında devletin insanları an olarak takip edebildiği sistemlere çok az kaldı.

http://www.newscientist.com/article/mg2 ... oject.html

Toplumların kontrol edilebilmesi için ( hızla artan nüfus ) bu teknolojiler ve sistemlerin ne şekilde bir gelişme göstereceğini bilmemiz mümkün değil. Tek bildiğimiz tüm devlet mekanizmalarının kendi toplumlarını kontrol etme ve arıza çıkaranı hemen bulmak için yaptıkları çalışmalar.

Türkiyedede hızla artan bir şekilde online kamera sistemleri ve görüntüleme cihazları monte ediliyor. Artık evinizden işinize giterken bir kameranın öününden geçmeme ihtimaliniz nerede ise sıfır.

Kaynak: BlueBox BBS http://www.bluebox.bbs.tr/#ixzz264gOcu3A

Bu chip projesinin küresel anlamda tehlikeli bir amaca hizmet ettiğini unutmayın unutturmayın yarın dayatıldığında herkesin bilinçlenmiş olması gerekiyor..

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Mesajlar: 31209
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Re: Devletler toplumları nasıl izleyecekler.

Mesaj gönderen velociraptor »

İlluminati dediğini yapıyor
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Cevapla