yedek almak

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
Alesta
Kilobyte2
Kilobyte2

yedek almak

Mesaj gönderen Alesta »

format cekmek istedigimiz bi xp pro sistemde belgelerime kaydettigimiz dökümanlar (word, excel veya pps) disindaki verilerin (ie **sansürlendi** kullanilanlar, outlook express alinan ve gönderilen mailler) yedeklerini nasi alabilirim. (özelliklede outlook express verileri) yani bu verileri sistem nerde sakliyor ve bunlari nasi yedeklemek daha uygundurü

bi de sunu soracam ghost ile sistemin imajini almistim daha sonra herhangi bi sorun oldugunda ghostla aldigim imaji yeni yükledigim sistem üzerine atabilir miyimü

aslinda yedek almak basli basina bi konu ve bu konuda cok az bilgiye sahibim, benim gibi bi cok kullanici var. bu konuda ne kadar cok bilgi verilirse o kadar iyi olur.

not : benim aklima gelen yedeklenebilecek olanlar bunlardi ama benim düsünemedigim yedeklenebilecek baska veriler varsa onlari da belirteniz memnun olurum.

tesekkürler.
Kullanıcı avatarı
mavigece
Megabyte1
Megabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen mavigece »

arkadasim yedek almak istedegin seylere asagida yazacagim seylerden ulasabilrisin.

bilgisayarim-C-Documents and Settings-bilgisayarin adina(windows kurarken ne yazdiysan o vardir mutlaka)tikla o dosyanin icinde istedigini bulursun.onlari copy-paste yaparak yedek alabilirsin.exstra bilgi olarakta
Application Data'nin icinden microsoft dosyasini bul ve icindeki MSN messengerin yedegini alabilirsin.formattan sonrada alliklarini geri kopyala... (benim bildiklerim bunlar)
Kullanıcı avatarı
Mighty Mouse
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen Mighty Mouse »

bencede mavi gece nin verdigi hic bi ön bilgi veya program gerektirmeyen en yalin yol!
Kullanıcı avatarı
mavigece
Megabyte1
Megabyte1
İletişim:

ghost hakkinda birseyler yazmayi unutmusum. ben 3 gün önce bilgisayara format atip güzelcene gerekli programlarimi kurdum. en sonunda norton ghostla imajini aldim.busabah imaji geri yükledim.daha öncede kullanmistim zaten.her hangi bir problem cikmadi. cikacaginida zannetmiyorum. ghostunu al bi kösede dursun. mümkünsede cd'ye veya DVD'ye kaydet....

Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen Alesta »

benim en cok cekindigim outlook. xp kullanici ismi aplication data altinda bi yerde sakliyor galiba mailleri. ben sakladigi yerden alip yedekleyip, sistemi kurduktan sonra yine ayni yere atarsam bu yedekleri outlook otomatik olarak aliglar mi bunlariü
Kullanıcı avatarı
mavigece
Megabyte1
Megabyte1
İletişim:

Büyük bir ihtimal algilayacaktir arkadasim.ama ben genede bir arastirayim... 10 dk icinde dönerim...
Kullanıcı avatarı
mavigece
Megabyte1
Megabyte1
İletişim:

aldigin yere bire bir kopyalayacagin taktirde her hangi bir sorun cikmamaktadir.ama sen genede yedegini baska bir yerde mutlaka bulundur.kes yapistir yapma sakin. copy-paste yap...
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4607 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Kullanıcı avatarı
Alesta
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen Alesta »

outlook express kullaniliyor. burda benim icin gelen mailler kadar giden mailler de önemli. bu yüzdende yukarda verilen linkte anlatilan mail yedekleme olayina giden mailler de dahil miü

bu arada inndir.com su anlik calismasini durdurmus galiba. bu nedenle de programa ulasamadim. velociraptor eger programin ismini verirsen baska bi yerden bakim.

tesekkürler.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4607 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

viewtopic.php?f=13&t=52351
Kendim programi hic kullanmadigimdan hatta Outlook u da kesinlikle kullanmayan biri olarak bu konuda ne yazikki yardimcim olamaycagim