Sanal Belleği artırın

Windows 7 hakkinda bilgi , ipucu ve tecrübe paylasim alanidir
tasarımcı77
Megabyte1
Megabyte1

Sanal Belleği artırın

Mesaj gönderen tasarımcı77 »

Resim

Sanal bellek sistemini açmak için şu yolu izleyin; Başlat > Bilgisayara sağ tıkla özellikler >Açılan pencerede sol menüden Gelişmiş sistem ayarları’nı tıklatın
Açılan pencerede Gelişmiş sekmesine tıklayın.Bu sekmede Performans altında Ayarlar’ı tıklatın.
Açılan yeni pencerede Gelişmiş sekmesini tıklatın, Sanal bellek altında, Değiştir’i tıklatın.
Tüm sürücülerde disk belleği dosyası boyutunu otomatik yönet onay kutusunun işaretini kaldırın.
Sürücü [Birim Etiketi] altında, değiştirmek istediğiniz disk belleği dosyasını içeren sürücüyü tıklatın.
Özel boyut’u tıklatın, Başlangıç boyutu (MB) veya En büyük boyut (MB) kutusuna megabayt olarak yeni bir boyut yazın ve Ayarla’yı tıklatın, ardından Tamam’ı tıklatın.

alıntıdır.
loveme
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Re: Sanal Belleği artırın

Mesaj gönderen loveme »

ben lenova pc için bunu yapmalı mıyım?Pc için hangi tür ayarlamalar yaptınız siz?
teşekkürler
tasarımcı77
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen tasarımcı77 »

sadece oyun oynarsam özellikle win 7 yaparım.
oyunu çok nadir oynarım.
xp de arkadaşıma vediğim f.disk i 8 gb devamlı kullanıyor bu yöntemle
fakat 8 gb veya f.disk kaç gb hepsi sistem kullandırmaz.
şuan için sorun yok diyor
6 aydan beri kullanıyor .
loveme
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen loveme »

Ben hiç oyun oynamam...Pc dünyasında o konuda iyi değilimdir.Ancak çocukluğumda pc başından ayrılmazdım...Ne ödev yapardım nede derslere düzgün giderdim.O nedenle oyunları pek sevmem.Hep belli süreden sonra gözlerim bulanık görmeye başlıyor,tansiyon vs oynayamıyorum hiç bir şekilde.

Bu yukardaki uygulamayı win7 lenova pc ye yapmama gerek yok ozaman...Ben normal performans arttırmak için düşünmüştüm.teşekkürler