Windows 7'de Skype kalitesi?!

Windows 7 hakkinda bilgi , ipucu ve tecrübe paylasim alanidir
Kullanıcı avatarı
Zaur
Megabyte4
Megabyte4
Teşekkür etti: 4 kez
İletişim:

Windows 7'de Skype kalitesi?!

Mesaj gönderen Zaur »

Salam, arkadaşlar Windows 7'de Skype ses kalitesi çok azdır, bazan ses kesik kesik geliyor bazende sanki içinden metro geçiyor, bunun bir çaresi varmı?!
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4682 kez

Re: Windows 7'de Skype kalitesi?!

Mesaj gönderen velociraptor »

bunun birebir skype ile alakasinin olabilecegini sanmam , varsa bile portable skype falan kullaniyorsan olabilir onun disinda ses karti ile ilgili yada bozulan sistem dosyalari ile alakali olabilir diye düsünüyorum , skypenin son sürümünü kullandigindan birde anakartin chipset ve sound driverlarinin güncel oldugundan emin ol derim
loveme
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen loveme »

win 7 de skype ayarlamalarını nasıl yapmalıyım?Valideye açtım uzakta olduğum için skype ye uygunsuz davetler geliyor....Nasıl engelleme ve ayarlamalar yapabilirim?

Birde BTStrackServer.exe ile bletoothHeadsetProxy iletişime geçmek için erişim izni istiyor.Onaylamalıyı mıyım?
teşekkürler
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4682 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

izin verme , skype icinde offline görünürse sanirim uygunsuz davetlöer olmayacaktir
loveme
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen loveme »

ben skype açık bırakıyorum.O zaman sadece görüşme yapacağım zaman açsın.Onun dışında sadece 2 kişi için kullanılacak skype bir ben bir de ailem için.Ancak ailemde pc kullanmasını pek bilmeyenler var.O nedenle anlatmak biraz zor oluyor...
teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Zaur
Megabyte4
Megabyte4
İletişim:

Mesaj gönderen Zaur »

velociraptor yazdı:bunun birebir skype ile alakasinin olabilecegini sanmam , varsa bile portable skype falan kullaniyorsan olabilir onun disinda ses karti ile ilgili yada bozulan sistem dosyalari ile alakali olabilir diye düsünüyorum , skypenin son sürümünü kullandigindan birde anakartin chipset ve sound driverlarinin güncel oldugundan emin ol derim
Portable skype kullanmıyorum, bozulan sistem dosyalari ile alakali olamaz çünki win 7 1 aydır kurulduğu, ses kartinın neyinden ola bilir?

Skypenin 5.3.0.120 sürümünü kullanıyorum bu güncelmidir birde anakartin chipset ve sound driverlarinin güncel olup olmadığın nasıl bile bilirim?
loveme
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen loveme »

hepsini sitesinden güncel olarak yükle.ilk önce everestle tarat ve neleri güncelleyeceksen son sürümlerini bul.
Kullanıcı avatarı
Zaur
Megabyte4
Megabyte4
İletişim:

Mesaj gönderen Zaur »

Bu güncelleme olayın biraz açarmısın? Ben Driver Genius Professional Edition kullanıyorum oda güncel birşey önermiyor, bu everestle taratma işin anlatırmısın?!
Kullanıcı avatarı
nuri baba
Kıdemli üye
Kıdemli üye

Mesaj gönderen nuri baba »

Zaur yazdı:Bu güncelleme olayın biraz açarmısın? Ben Driver Genius Professional Edition kullanıyorum oda güncel birşey önermiyor, bu everestle taratma işin anlatırmısın?!
ZAUR KARDEŞ SİTENDE ADMİNİN METİN VERSİN BİLGİYİ GÜZEL KARDEŞİM,BURADA BİLEN YOK ORADA BİLEN PARDON ARAKLAYAN ÇOK,
Kullanıcı avatarı
Zaur
Megabyte4
Megabyte4
İletişim:

Mesaj gönderen Zaur »

Arkadaşlar sorun galiba webcam'ın mikrafonundan kaynaklanıyor, galiba bu kameranın mikrafonlarında aç kapa özelliyi olduğundan konuşma zamanı her ses kesintisinde mikrafon kendisin kapıyor ve ses geldiyindede mikrafon kendisin açıyor buda sesin kesik kesik gelmesine neden oluyor.

Arkadaşlar bu mikrafonun aç kapa özelliyin değiştirmek mümkün değilmi yada ses desibel değerlerin artırmak mümkünmüdür?