media player 9-10

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
Alesta
Kilobyte2
Kilobyte2

media player 9-10

Mesaj gönderen Alesta »

sisteme (xp pro sp2 li) cesitli formatlardaki filmleri izlemek icin kazaa codec paketini yüklemistim. ama simdi hem codec paketinde hem de media player da sorun var.

media player 9 yüklü. 10 a yükseltmek istedim. 10 yüklemesini tamamlayamiyor. 9 a tikladigim zamanda sanki yükleme yarim kalmis gibi yükleme penceresi aciliyor ve yüklemeye devam diyor. bi müddet ugrastim 9 u tam yüklemek icin ama en sonunda yüklemek istedigimde sürekli olarak "ic uygulama hatasi olustu" hatasi gelmeye basladi.

codec paketini tamamiyle kaldirdim. cünkü media player 9 yüklemesi esnasinda bazan bellek read olmadi hatasi geliyordu.

su an ne media player ne 9 ne de 10 yükleniyor.

sorun ne olabilirü

tesekkürler.
Kullanıcı avatarı
Alesta
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen Alesta »

velociraptor yanlis anlamadiysam bi regedite kayit girmeye calisiyoruz.

dosyayi actim ve pcwKillMediaPlayer.vbs dosyayasina cift tikladim. not defteri acildi.

media playerdeki sorun devam ediyor. media player e tiklaidigimda ic uygulama hatasi veriyor hala. verdigin dosyada bi hata mi yaptim, olmasi gereken mi buydu. bu arada temp klasörlerini bu islemden önce temizledim.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4609 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Sanirim bir iliskilendirme hatasi var dosyayi (.vbs uzantili olani) sag clickleyin ve birlikte ac tan Windows based script Host u secin , sizde vbs (visual Basic script hic calismamis o nedenle de media player uninstall edilmemis)
Kullanıcı avatarı
Alesta
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen Alesta »

velociraptor alakasi var mi bilemiyorum ama program ekle/kaldir da windows bilesenlerini ekle/kaldir a girmek istedigim zamanda asagidaki hatayi aliyorum.

Resim

tesekkürler.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

communic.inf sanirim bu dosya bozuk , . aklima gelen cözüm :
1.Program ekle kaldirdan Media playeri kaldirmayi deneyinbakalim ne hata verecek , eger olmazssa
2.sistem dosyalarinizi yenilettirip tekrar dan uninstalli deneyin
http://people.freenet.de/xpspeed/data/kurtar.htm
üstteki 1. nolu secenegi uygulayin sonrasinda uninstall etmeyi deneyin.Birkere uninstall ederseniz yeni versiyonu kurmayi deneyin
Kullanıcı avatarı
Alesta
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen Alesta »

velociraptor scripti acmak icin birlikte ac tan Windows based script Host u bulamadim. script hosta ulasabilecegimiz adresi vermen mümkün müdürü

tesekkürler.
Kullanıcı avatarı
drog_1
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen drog_1 »

bu da rarli hali ve rapide attim
böyle dene..

------(geçersiz link)------ 17012196/pcwKillMediaPlayer.z.rar.html
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Resim

eger birlikte ac secenekleri arasinda yoksa :
C:\WINDOWS\system32\wscript.exe
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

ilaveten , WSH (windows Script Host) sisteminizde Güvenlik amaciyla disable konumda olabilir , cünkü visual basic ile yazilmis bircok worm , trojan , virüs visual basic dili ile yazilmistir , eger WSH i kolayca Enable - disable etmek isterseniz asagidaki kücük aractan faydalanabilirsiniz:
http://www.symantec.com/avcenter/noscript.exe
Kullanıcı avatarı
drog_1
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen drog_1 »

katkilarinin hakki ödenemez
tesekürler...
:D
Kullanıcı avatarı
Alesta
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen Alesta »

yok velociraptor yemedi.

windows bilesenlerini ekle kaldir sorunu ile de http://www.experts-exchange.com/Operati ... 44416.html
sayfasindaki 0xe0000100 hatasi ile ilgili cözümde setuperr.log dosyasinin kontrol edilmesi gerektigi belirtilmis (yarim ingilizcemle anladigm bu) kontrol ettim. sorunlu bilgisayar ile sorunsuz bi bilgisayari karsilastirdim ve sorunsuz bilgisayardaki log dosyasinda hic bi kayit yokken sorunlu bilgisayardayse bi sürü hata var. belki sorunun cözülmesine yardimci olur diye asagiya upload ettim.

------(geçersiz link)------ 17015542/setuperr.log.html

yardiminiz icin cok tesekkürler.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

1.sysoc.inf dosyasinin bir copy sini alip ise baslayalim yolu
windows\inf\sysoc.inf öncelikle bilgisayarima cift clickleyelim ve acilan ekranda üstten araclar > klasör secenekleri > Görünüm den gizli dosya ve klasörleri göster secenegi isaretli olmalidir.Sysoc.inf i acalim ve ve Ctrl + H tuslarina basip acilan ekranda birinci bosluga HIDEm yazalim ve Replace all (tümünü degistir) tusu ile tüm HIDE leri yok edelim ve dosyayi save edelim pc yi kapatip acalim ve sonrasinda start, control panel, add/remove programs tan Media Playeri uninstall etmeyi deneyelim olmadiysa

2.start, control panel, add/remove programs en üstte, click show updates yapalim ve Media player 10 güncellemesini uninstall edelim ve sonrasinda media Player in calismasini kontrol edip duruma göre onuda uninstall edip MP10 u kuralim , olmadiysa

3.Baslat > calistir a
RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %SystemRoot%\inf\wmp.inf,Uninstall olmazssa:
C:\Program Files\Windows Media Player\Setup_wm.exe" /Uninstall
ifadesini paste edip komutu calistiralim ve uyarilarin hepsine ok diyelim, Olmadiysa

4.(araclar > klasör secenekleri > Görünüm den
gizli dosya ve klasörleri göster secenegi isaretli olmalidir) baslat ara ya su asagidaki isimleri yazalim ve bulduklarini silelim:
wmp.dll, wmp.ocx, wmpasf.dll, wmpcd.dll, wmpcore.dll, wmpdxm.dll, wmploc.dll, wmpshell.dll, wmpui.dll Bunlardan ikisini silemeyecektir önemli degil ayrica windows uyarisina da aldirmayin.

Velociraptor Derlemesidir (Denemedim)