Microsoft Korsan İşletim Sistemlerini Kapatacak

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
ultrailker
Megabyte2
Megabyte2

Microsoft Korsan İşletim Sistemlerini Kapatacak

Mesaj gönderen ultrailker »

Microsoft, 20 subat'tan itibaren korsan kopya Windows sistemlerini internet üzerinden mimleyecek

Resim

20 subat'tan itibaren orijinal Windows deneyimini farklılastırmayı hedefleyen ve orijinal olmayan Windows kullanıcılarını uyaran WGA (Windows Orijinal Kullanım Avantajı) teknolojisi aktif hale gelecek.

Bu teknoloji, internet üzerinden Windows'un orijinal olup olmadıgını dogrulayacak. Orijinal kullanmayanlar giris ekranında ve masaüstünde yukarıdaki gibi, kaldırılamaz bir uyarı notu görecekler.

Windows yazılımının orijinal olmadıgını ögrenenler ne yapabilir?

Orijinal olmayan yazılımlarını lisanslamak isteyenler:
Internet üzerinden orijinal kurulum anahtarı veya orijinal yazılım CD'lerini satın alabilirler. Orjinal kurulum anahtarı GGK (Get Genuine Kit) olarak adlandırılıyor.

GGK ile kopya olan isletim sistemini formatlayıp yeniden kurmaya gerek kalmadan kopya sistem lisanslanacak ve saglanan anahtar ile uyarı kaldırılacak. Sadece Windows XP Professional için sunulan bu seçenek, ürün CD'si ve COA'yı (Orijinallik Sertifikası) kapsar. COA, lisanslanacak PC'ye yapıstırılacak. Bir diger seçenek de Windows XP Home veya Windows XP Professional Kutu Ürün almak. OEM ürünlerin ise yeni bir bilgisayarla beraber alınması gerekiyor..

Orijinal olmayan yazılım kullanmanın baslıca tehlikesi nedir?

-Kaynagı belli olmayan yerden yüklenen yazılımlar, virüs, kurtçuk ve casus yazılım gibi tehditlerin yanı sıra, kodlamadaki hatalar sonucu yazılımın bazı fonksiyonlarının düzgün çalısmamasına yol açabilmektedir.

-150 bin YTL para cezası ve/veya 4 yıla varan hapis cezası gibi büyük hukuki riskler içerir.

Orijinal Windows kullanmanın ne gibi avantajları var?

Sadece Windows XP'lerının orijinal oldugunu dogrulayan kullanıcılar, Internet Explorer 7.0, Windows Media Player 11 ve Windows Defender dahil olmak üzere birçok güncellestirmeyi ücretsiz yükleyebilecekler. Ayrıca ücretsiz destek hizmetinden faydalanabilecekler.

Kendi Yorumum: Arkadaslar bu haber bana çok ürkütücü geldi aslında eger anlatılanlar dogru ise yapacak tek sey kalıyor ya o kadar para ödeyip windows alıcaz yada alternatif kullanıcaz pardus,linux vs. Zaten kazandıkları kadar para kazanıyorlar birde millete acı çektirmeye baslıyorlar. Hadi hayırlısı. Ama birseyi unutuyorlar o olayın üstünde suanda kaç kis çalısıyor Allah bilir. Neyse hayırlısı diyelim.
Kullanıcı avatarı
zipkinci
Byte1
Byte1

Mesaj gönderen zipkinci »

buda benim yorumum ben bu http://uploaded.to/?id=6b0971 adresten gerekenleri yaptım.ve suan i.e 7 de yükledim,media player 11 de ..

peki benim xp originalmi simdi?? :roll: ne dersiniz.??

saygılar..
Kullanıcı avatarı
lion
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen lion »

o zmaan yasasın LİNUX diyecez baska yapacak bisey yok :D
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen Kripteks® »

demokraside çareler tükenmez bill amca onu geçecek onların elinde ipler olsada o ipi saga yada sola çeviren yine kullanıcılar sanıyorlarmı ki milleti orjinal almaya zorlayarak kazanç saglayacaklar dünya karısır be hacker lar o ipi alır kısaltır keser yamar budar yine bizlere sunarlar gescek onu microyazılım
Kullanıcı avatarı
lion
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen lion »

bill amca yine salliyo arkadaslar bosverin her yçntemin bir ilaçi var(ama zor olmasın ha :D )
Kullanıcı avatarı
Re@lite
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen Re@lite »

)
HSNC yazdı:demokraside çareler tükenmez bill amca onu geçecek onların elinde ipler olsada o ipi saga yada sola çeviren yine kullanıcılar sanıyorlarmı ki milleti orjinal almaya zorlayarak kazanç saglayacaklar dünya karısır be hacker lar o ipi alır kısaltır keser yamar budar yine bizlere sunarlar gescek onu microyazılım
aynen katılıyorum.bill gates' ve saz ekibi bence bu son hareketleriyle zıvanadan çıktılar.her zaman diyorum korsanı kaldıranı korsan yaparlar bu ülkede!!!(avatara dikkat :D )
Kullanıcı avatarı
daddy_cool
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen daddy_cool »

Açıkçası benim de bu haberre pek inansım gelmiyo...
Kullanıcı avatarı
mavigece
Megabyte1
Megabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen mavigece »

arkadaslar bu haber gerçek.bugün install 3.1i yüklemek istedim. bizim bu legal xp olayını yaptım. legal olarak görüyordu. fakat beninstaller 3.1i yüklemem için dogrulama yaptırmama gerekti. yaptırdım ve almanca yazılar çıktı legal diil die satın alın diye hatta fiya 141 dolar...
Kullanıcı avatarı
spectacuLar
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen spectacuLar »

bende öyle bi sıkıntı yok sistemim orjinal (xp home) :D
Kullanıcı avatarı
nemesis_35
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen nemesis_35 »

benim illegal ama su ana kadar hiç sorun çıkartmadı.
uçs
Petabyte4
Petabyte4

Mesaj gönderen uçs »

Bu gün engeç 24.00 a kadar legal xp ile tekrar islem çekicez ve ayın 20 sini beklicez.Bekleyen dervis muradına ermissss.. :idea: :idea:
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen Kripteks® »

nsaıl yani abi anlayamadım
uçs
Petabyte4
Petabyte4

Mesaj gönderen uçs »

HSNC yazdı:nsaıl yani abi anlayamadım
Yani kopya windowsları legal xp prog.ile lisanslıcaz,20 sinden itibaren beklicez,bu haber dogruysa;ki sanmıyorum,legal xp nin maharetini test etmis olucaz.Tabi güncellemenin kapalı olması gerekir her ihtimale karsı.Yarın görücez bakalım nolucak.. :!: :!: