win 7 ultimate orjinal x86-x64 boyutu nedir?

Windows 7 hakkinda bilgi , ipucu ve tecrübe paylasim alanidir
tasarımcı77
Megabyte1
Megabyte1

win 7 ultimate orjinal x86-x64 boyutu nedir?

Mesaj gönderen tasarımcı77 »

win 7 ultimate orjinal x86-x64 boyutu nedir?...
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4609 kez

Re: win 7 ultimate orjinal x86-x64 boyutu nedir?

Mesaj gönderen velociraptor »

boyutundan ziyade Md5 ve Hash degerlerini karsilastirmanizi öneririm
tasarımcı77
Megabyte1
Megabyte1

sayın velociraptor amacım çok büyük olannın tam orjinal biliyordum. Md5 ve Hash degerlerininın karşılaştırınca ne gibi şeyler anlarım? orjinallik adına ya da başka şeylere dair...
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Veri bütünlüğünü test etmek için kullanılan tek yönlü şifreleme algoritmalarıdır. Örneğin bir yazılım üreticisi bir program yayınlar ve programın iso’su veya exe’sine ait MD5 veya SHA1 verisinide yanında verir. Eğer sizin indirdiğiniz ile verilen hash birbirini tutuyorsa üzerinde hiç oynama yapılmamış orjinal dosyaya sahipsiniz demektir. Bu aynı zamanda dosyanın bilgisayarınıza doğru bir şekilde indiğininde bir kanıtıdır. Eğer birbirini tutmuyor ise de dosyada muhakkak bir değişiklik olduğu anlasilir , ve virüs tehlikesinden tutunda , rootkit , spyware , trojan, malware… iceren degistirilmis bir exe tehlikesini dahi cagiristirabilir
tasarımcı77
Megabyte1
Megabyte1

yine değerli bilgileriniz için sağolun. bir türk pc derğisi adını ne desem yalan olur. sizin için 10.000 pc belgesi var biliyor-elinde var demişti sanki doğrular gibi. diyecek söz bulamıyorum...
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

böyle bir olay bilgim dahilinde degil , bilmekten cok elimdeki notlara göz atiyorum , akil unutur ama kagit kalem asla ;) (hos gerci bende localde kurulu sordum.com anasayfasi var ve orasi not defterim)
tasarımcı77
Megabyte1
Megabyte1

o pc dergisin sanırım kendi değerlendirmesi. yine de 40 yaşında bilgi mantık hizmet çok iyi. belki yaşlanınca daha iyi yede gidersiniz bence. çevremdeki pc yi bilip atan öğreten çok insan biliyorum. hep hava ve ben biliyom durumu. gerçek niyetleride kimse öğrenmesin. ama sizin siteniz dahilinde çok insana bilgi ile bir şeyler vermeye devam ediyorum.bilmişlerede dahil. inanın buna. ama bulumduğum yer yinede üniversite olmasına rağmen bilgi bakımından geri durumda. pc ciler bir çoğu insanın gözünün içine baka baka yalan söylüyorlar. çok üzülüyom bazen. benim üzelmem yetmez biliyom. elimden geldiği kadar yardım ediyom. kanıt isterseniz microsoft securitiy essentials ı sizin sayenizde orjinal olmayan sisteme kurdum. bir öğretmen hemde okul okumuş insan bölümünü okumuş bunu hiç bilmiyor. şöyle kur bile diyemedi. asla kişileri bir yerleri karalamak ve kendimi yüceltme peşinde değilim. hayatımızın bu hallerin ilerde her safasına hakim olacağına işarettir.nasıl ki insan hiç para vermeden paralı programları sistemine kuruyor ve yayılıyor işte ilerde hayatın her seferine yayılçak bu kültürer yaşantı. pc buna anlatılaçak en iyi örnek. düşün pahalı bir ameliyatı hiç para vermeden hiç bilgi dahili olmadan yapan kişilerin olması gibi. artık değerli,dürüst, insan kalmıyaçak...
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Universitelerdeki Bilgisayar mühendislerinin bilgisayar bilgilerine geri dönecek olursak , yer: Berlin teknik universitesi , garip olan nedir biliyormusun ; Okulda tek bir Office dersi verilmiyor , bilgisayar mühendisi diye mezun olanlarin hicbiri Office bilmiyor , ve %80 programlama bilmiyor , bukadarla kalsa iyi , Bilgisayar hocasinin (bayan) Pc sinin formatlarini ben yada baska biri atiyor , yine ayni hocaya html de yardimci oluyorum yada baska birileri yardimci oluyor , Bildikleri birkac Unix kodunu birsey saniyorlar tartisiyoruz , bir dosya kopyalmak icin Unix sisteminde 9 takla atiyorum , databank ve Sql konusunda teaoride anlatilan disinda hicbir bilgileri yok , free bir serverde bir databank olusturmayi bilen yok , geciyoruz java programlamaya , ya bende bir gariplik var ya hocalarda , tek satir java kodu yazmasini ögrenmeden sinavi veriyorum , o nedenle sunu rahatlikla söyleyebilirim : Bigisayar Profesörleri yada mühendisleri yada ögretim görevlileri günü asla takip etmezler , eski bilgilerine saplanip kamislardir isyerlerinin günümüz ihtiyaclarini gözardi ederler , tavsiye edecekleri bir PC dergisi bile yoktur , sorun , size 1950 lerden kalma kitaplari kaynak olarak verirler , gecsinler bunlari , insan kendini sadece kendisi gelistirebilir , yoksa Universitelerin cok cok temel bilgileri vermenin disinda bir islevlerinin oldugunu düsünmüyorum
tasarımcı77
Megabyte1
Megabyte1

siz daha iyisini biliyorsunuz. bakın nasıl gerçekler varmış. benim hocam dediğim insan ne bir site yaptı. ne bir program yazdı hep yazıyor 2007 den beri.aramız açık kemdimden değil insanlar için açtım ben bu arayı. her konuda bilgisi varmış gibi hep atıyor. sizin yazdıklarınızla örtüşüyor 15 yıllık bilgilerle insan eğitiyor. onuda eğitemiyor. sadece pc yi açmayı kapatmayı öğretiyor. daha yeni hem bilgisel hem teorik anlamda insanları yanlış yönlendirdi onları uyardım sebeb bu dedim. bir gün sonra çıktı. dediklerim ve o kişiler biz bu çoçuğa neden inanmadık dediler? en yetkilisi. demekki insanlar o her şeyi biliyo diye öyle insanlara güveniyorlar. o insandan (hoca-akraba) uzaklaştım bilgi ve tecrübem artttı. burda yazılmaz daha neler gösterdim ona sorun insanların yanlış insanlara güvenmesi. neyse oraya adam gibi pc geldi. birşeyler değişir. siz ve arkadaşlarınız. çok dürüst olmaya devam ettikçe hep hayırlısı olur. bakın dürüst demedim...