Peygamber Mucizesine Bilimsel Kanıt!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Peygamber Mucizesine Bilimsel Kanıt!

Mesaj gönderen uçs »

Resim

Tevrat'ta ve Kuran'da anlatılan, Hazreti Musa'nın firavundan kaçıp kurtulmasını sağlayan mucizenin gerçek olduğu bilimsel olarak kanıtlandı.

Hz. Musa ve İsrailoğulları, Kızıldeniz'i geçerken, Allah'tan gelen vahiyle Hz. Musa asasını yere vurmuş ve Kızıldeniz'i yarmıştır. ABD Ulusal Atmosferik Araştırma Merkezi (NCAR) ve Colorado Üniversitesi'nden araştırmacılar, işte bu mucizenin gerçek olabileceğini yaptıkları bilgisayarlı simülasyonla kanıtladı.

Araştırmacılar, bölge haritalarını, arkeolojik kayıtları, uydu ölçümlerinden alınan verileri inceleyerek, yeryüzünün birdenbire yarılması ile oluşan yarığa su dolmasının mümkün olacağı yeri tespit etmeye çalıştı.

Elde ettikleri bilgilerin ışığında, araştırmacılar Akdeniz'in güneyinde, yaklaşık 3.000 yıl önce Nil Nehri'nden akan suların oluşturduğu Tanis Gölü'nün olduğu bölgede deneylere başladı.

Bilgisayar modelleri, saatte 100 kilometre hızla doğudan esen rüzgara maruz kalan bölgede yaklaşık 1.8 metre derinliğindeki suyu 12 saat boyunca inceledi. Similasyonda, rüzgar suyu hem göl oluşturduğu havzaya, hem de Nil Nehri'nden aktığı kola itti. Bu şekilde, saatler boyunca 4.5-5 kilometre uzunluğunda ve 1.8 kilometre genişliğinde düz, çamur bir alan ortaya çıktı. Rüzgarın sona ermesiyle, sular çamur alanı hemen kapattı.

NCAR yetkilisi Carl Dewis, simülasyonunTevrat'ta anlatılana çok yakın bir sonuç verdiğini söyledi. Dewis, Plos ONE dergisinde yayımlanan çalışma hakkında, "Sıvı dinamiklerine bakarak, suyun birbirinden ayrılmasını anlayabiliriz. Rüzgar, suyu fizik kuralları içinde bir yöne itiyor. Su iki ayrı tarafa itilerek güvenli bir geçit oluşuyor. Ardından rüzgarın geçmesiyle geçit kapanıyor" dedi.

Resim

veteknoloji
Sor,Çünkü SORDUM dasın..

Kullanıcı avatarı
yesilaygunes
Gigabyte2
Gigabyte2
Mesajlar: 2502
Kayıt: 24 Kas 2009, 14:40
cinsiyet: Erkek
Konum: MAZLUM AYAĞA KALKMADIKÇA, ZALİM DİZ ÇÖKMEZ!
İletişim:

Re: Peygamber Mucizesine Bilimsel Kanıt!

Mesaj gönderen yesilaygunes »

:D :D :D
“Bir kişiye iyilik yapmak istiyorsan ona balık verme, balık tutmayı öğret.” Konfüçyüs

Cevapla