Rapidshare hızlı dosya indirme

PC hakkındaki genel bilgi ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
mavigece
Megabyte1
Megabyte1
İletişim:

Rapidshare hızlı dosya indirme

Mesaj gönderen mavigece »

Resim

arkadaslar resim herseyi anlatıyor ii çalısmalr...
Kullanıcı avatarı
AykutT
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen AykutT »

Çok güzel..
Bir de resmi görebilsek :lol:
edit:
Resim görülmüyordu, görülcek sekilde mavi'nin mesajını editledim.
Ben bir kaç açıklama ekleyeyim:
Dikkat ettiyseniz her serverin yanında (bilmemkaç of 10000 MBit of use) yazıyor.. örnegin mavi gece arkadasımın isaretledigi serverda 10bin Mbit'lik kesimin 7610 kadarı o anda kullanılıyormus. Yani doluluk oranı %70'lerde. mavi_gece arkadasımız bunu degil de 2 satır altındaki VSLN'yi seçmis olsa (5014 of 10000 li olanı) çok daha hızlı indirebilecegini görürdü. :)
Yani server ne kadar doluysa indirme hızınız o kadar yavas.
Yani yesil renkte gördügünüz rakamlar indirme hızı degil, kullanılma oranlarıdır.. Yanılgıya düsmeyiniz.. ;)

Kolay gelsin..
Kullanıcı avatarı
ultrailker
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen ultrailker »

güzel bir ayrıntı ben hiç dikkat etmezdim onlara :D
Kullanıcı avatarı
mavigece
Megabyte1
Megabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen mavigece »

level 3 daha düsük sayı olmasına ragmen ben indirmeye kalktıgımda 10-24 kb arası degisiyor. ama isaretli olan kısmı seçtigimde 90- 106 kb arası degisiklik gösteriyor. 5 sefer denedim en iyi sonucu hep isaretli olan serverdan aldım...

bu arada çok tesekkürler bilgin için Jackson arkdasım...
En son mavigece tarafından 04 Şub 2007, 11:51 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
drog_1
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen drog_1 »

tesekürler mavi güzel bir tespit
dikkatin için tebrikler...
uçs
Petabyte4
Petabyte4

Mesaj gönderen uçs »

Bende Jackson'ın tarif ettigi sekilde kullanıyorum.Zamam zaman hız düssede bölgesel oldugunu düsünüyorum.. :)
Kullanıcı avatarı
bambucya77
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen bambucya77 »

hic farkinda degilim teskurler mavis ve jackson :wink:
Kullanıcı avatarı
daddy_cool
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen daddy_cool »

aslında mavi'nin bahsettigi durumun tam tersi var bende.Bende En yavas TelliaSonera'da iniyo.aslında Bu is Serverin Doluluk oranına bakıyor.fakat ama nedendir bilmem bu durum her zaman bu sekilde olmuyor.Bende En hızlı olarak GlobalCrossing de iniyor dosya.Bunu 2 hafta'dan beri dikkatli bir sekilde gözlemliyorum bende çünkü.Fakat Rapid'de beni gıcık eden birsey daha var.Örn gündüz veya aksam saatlerinde olsun rapid'den bir dosya indirmek iskenceye dönüsüyo.Hele Bi de bu indireceginiz dosyanın boyutu biraz büyükse. 5-6 Kb/s arası indiriyo.(1024 Baglantıda) Tamam yavas indirsin am indirsin.Ona bisey demiyorum fakat.Durum öle olmuyor iste.bakıyorsunuz 5-6 ile indirirken msla %80 veya %90 lara gelmisken Veya da bu rakam %25 de olabilir.Pat indirme hızı sıfıra düsüyor ve download yarıda kalıyor.Yani oraya kadarki indirdiginiz dosya bosuna gidiyor.Mecbur inidirmeyi iptal edip modemi resetleyip download'ı yeniden baslatmanız gerek.İste bu olay çok kötü.Kotanızdan yiyiyo.Hemde bosu bosuna.Bu yüzden Rapid'e gıcık oluyorum.Bu durum sadece bende degil.Benim bulundugum bölgeden de degil.(çünkü baska bölgedeki bilgisayarlarda da denedim bunu). Bu yüzden Mecbur gece 01:00 veya 02:00 dan sonra indirmeniz gerekiyo dosyayı.Bende Mecbur öle yapıyorum.O zaman Full Hızla indiriyo.Ama bu durumun böle olmaması lazım.Yani server çok yogun olsa dahi seni atmaması gerek veya serverla baglantıyı koparmaması gerek???!!!!
uçs
Petabyte4
Petabyte4

Mesaj gönderen uçs »

Gündüz olan olumsuzluklara bende katılıyorum,gece indiriyorum.. :)
Kullanıcı avatarı
Re@lite
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen Re@lite »

bende daha çok gece indiriyorum,ama yüksek mb'lı dosyalarda gecede saatlerce inmedigi oluyor.Bence sorun rapid kadar,güzel ülkemizin güzel internet hızında :D
Kullanıcı avatarı
bulentkoc1262
Byte4
Byte4

Mesaj gönderen bulentkoc1262 »

selam üstadlar ya ben rapid den naasıl sınırsız dosya indirebilirim? :roll:
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4607 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

bulentkoc1262 yazdı:selam üstadlar ya ben rapid den naasıl sınırsız dosya indirebilirim? :roll:
bunun icin ya premium üyeliginiz olmali yada degisken Ip niz var ise modemi acip kapatarak , istediginiz kadar download yapabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
bulentkoc1262
Byte4
Byte4

Mesaj gönderen bulentkoc1262 »

tesekkürler üstad... :)