copy.exe ve svchost hatası

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
YAVER
Bit
Bit

copy.exe ve svchost hatası

Mesaj gönderen YAVER »

Herkese selamlar,

Benim derdim bir virüs.. Kardesimin ipodunu bilgisayara bagladıktan sonra TEMP1.exe ve TEMP2.exe hataları vermeye basladı pc. Mesela bilgisayrımda D: ye girmek istedigimde bu temp2.exe hata veriyor ve windowsta kapatıyordu. Ben taskmanager dan kapatıp D:'ye girmek istedigimde tekrar temp2. exe çalısıyordu ve windows hata var diyip temp2.exe yi kapatıyordu. Ama Hardisk bölümlerine çift tıklayarak girebiliyordum.
Bu sorunlar üzerine Ben de avg free edition ile taratma yaptım copy exe ve svchsot dosyalarının virüslü oldugunu buldu ve sildi. Bunları sildikten sonra temp1.exe ve temp2.exe den kurtuldum fakat açılısta svchost bulunamadı diyor pc açılıyor yine de. task manageri açtıgımda 3 tane svchost çalısıyor halbuki. Neyse hardiskte bir bölüme girmek istedigimde çift tıklayınca copy.exe hatası veriyor ve girmiyor. fakat sag tıklayıp arastır dedigimde girebiliyor. Bir de sag tıkladıgımda en üstte otomatik kullan var. Harddisk bölümü için bu saçma degil mi. Sanki harddisk bölümünü usb hafıza gibi algılıyor gibime geldi. Bu sorunu nasıl çözerim. Yardımcı olan herkese simdiden tesekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen burak_dalkir »

arkadasım yanlıs hatırlamıyorsam worm virüsü yemissin en iyi worm temizleme aracı antivir kullanmalısın ve

Kod: Tümünü seç

http://rapidshare.com/files/13234351/svchost.rar
bu da virüssüz hali svchost dosyası güvenli kipte aç kopyala

kolay gelsin
En son burak_dalkir tarafından 01 Kas 2007, 11:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
YAVER
Bit
Bit

Mesaj gönderen YAVER »

Tesekkür ederim, yalnız bu svchostu nereye kopyalayacagım. system32 nin içine mi windows klasörünün içine mi servicepack i386 nın içine mi? Bir zahmet söylersen. Bir de su an avg bilgisayara temiz diyor lakin harddisk bölümlerine girmek istedigim de copy.exe bulunamadı diyor ve girmiyor pc. Hala virüs var mı sizce?

Bir de anlamadıgım 5 tane svchost çalısıyor görüyorum task manager da. 2 system 2 network bir de local olarak. Bunun anlamı nedir?
Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

arkadasım system32nin içerisne kopyalayacaksın.ayrıca ben hiçbir zaman avg ye güvenmem.nod32 ile tarama yapmayı dene
YAVER
Bit
Bit

Mesaj gönderen YAVER »

SVCHOST dosyasını windows klasörüne kopyaladım; artık svchost dosyası bulunamadı demiyor çok sagol. Hemen imdada yetistin valla.

pc yi tarattım virüs yok.
MSDOS'tan bütün harddisklerdeki gizli autorun.inf dosyalarını buldum. ve gizlilikten çıkardım.

içine baktıgımda su yazıyor:
[autorun]
Shellexecute=copy.exe

harddisk bölümlerine çift tıklayınca neden girmedigini ve copy.exe bulunmaıyor hatası verdigini bu açıklıyor . Bunları silersem düzelir mi? registryden de düzeltmem lazım sanırım? haksızmıyım? PEKİ NASIL?
Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

arkadasım diger hdd lerden silersen hiçbir problem çıkmaz kafanı yorma o autorun dosyalarını sil...
YAVER
Bit
Bit

Mesaj gönderen YAVER »

Tamamdır, artık düzeldi çok sagol yardımların için.
Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

ne demek her zaman görevimiz bu elimizden gelenin en iyisini yapmak için buradayız hepimiz
kemistiri
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen kemistiri »

bu svchost bilgisayarımı çok kasıyor her açılısta
sesle ilgili olanı bu ama neden bu kadar kasıyor bi çare bulmadım
Kullanıcı avatarı
vista
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen vista »

yaw beyler bu svchost mudur nedir bu dosyayı degistiremiyorum dosya kullanılıyor diyo görev yöneticisindede bir sürü acık görünüyo tek tek sonlandırıyorum ama bi tanesini sonlandırınca hemen küçükbir uyarı penceresi cıkıyor 1 dakika kadar bi süre sayıyo sonra pc kapanıyo bu svchost dosyasını nasıl deistirebilirim?
Kullanıcı avatarı
ultrailker
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen ultrailker »

vista yazdı:yaw beyler bu svchost mudur nedir bu dosyayı degistiremiyorum dosya kullanılıyor diyo görev yöneticisindede bir sürü acık görünüyo tek tek sonlandırıyorum ama bi tanesini sonlandırınca hemen küçükbir uyarı penceresi cıkıyor 1 dakika kadar bi süre sayıyo sonra pc kapanıyo bu svchost dosyasını nasıl deistirebilirim?
bu islemi güvenli kipte yaparsan izin verir :wink:
Kullanıcı avatarı
mavigece
Megabyte1
Megabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen mavigece »

Kod: Tümünü seç

http://rapidshare.com/files/66662033/copy_exe_vs_silici.rar.html
içinden çıkana çift tıkla. Sorunun kökten halledilecek.. (güven Bana)
Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

vista yazdı:bir sürü acık görünüyo tek tek sonlandırıyorum ama bi tanesini sonlandırınca hemen küçükbir uyarı penceresi cıkıyor 1 dakika kadar bi süre sayıyo sonra pc kapanıyo bu svchost dosyasını nasıl deistirebilirim?
soyle anlatayım 4 ayrı svchost dosyası vardır.2si sistem dosyasıdır onlardan birini kapatırsan dogrudan bilgisayarı 60 sn içinde guvenlı kipe alması gerektigini dusunur ve kapatır. biri ag baglantılarını kapatır digeri ise internetini kapatır. sımdı senın yapman gerekn ise arkadasim sadece bilgisayarını guvenli kipte baslatmak ve vermıs oldugum dosyayı ıcıne kopyalamak...eger dosya sılınırse hemen soyleyın tekrar yukleyeyım

kolay gelsin
Kullanıcı avatarı
vista
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen vista »

anladım saolun