Vista ve Xp Yi Beraber Kullanmak Mümkünmü

Xp nin takipçisi bu işletim sistemi hakkında bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Vista ve Xp Yi Beraber Kullanmak Mümkünmü

Mesaj gönderen Kripteks® »

Arkadaslar aynı hdd ye fakat farklı partisyonlara vista ve xp kurdum yalnız çalıstıramadım anlatmak istedigim ilk vista sora xp kurun ca sadece xp çalıstı ilk xp sora vista kurunca sadece vista çalıstı peki adminim den de yardım istiyorum bir yolu varmıdır yabancı forumlar da bu tarz bir konu varmı isterseniz bu açtıgım konuyu burada tartısıp paylasalım nedersiniz???

Saygılarımla
SuperGenc
Byte1
Byte1

Mesaj gönderen SuperGenc »

vıstanın nfs yada fat32 desteklemedıgını bılıyorum bu nedenle ne xp onda nede vısta xp de calısır ...
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Kardes vista ntfs dosya sistemini destekliyor ve kullanıyor sen sanırım pardus ile karıstırdın....
SuperGenc
Byte1
Byte1

neyse sana cevap vermemek gerekıyormus keyfıne bak kardes .. Kurabılırsen yazarsın buraya ok ;)
Kullanıcı avatarı
lion
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen lion »

SuperGenc yazdı:vıstanın nfs yada fat32 desteklemedıgını bılıyorum bu nedenle ne xp onda nede vısta xp de calısır ...
dostum vista NTFS dosya sistemi ile çalısıyor :!:
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Niçin sinirlendiginizi anlayamadım onbasım bissi sölemedim ki destekledigini söledim bilgi paylasımı yapıyoruz sizin söylediginize saygım var sizde benim ki ne saygı gösterin rica ediyorum

Saygılarımla
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Adminim arkadasımız biras sinirli bir mizaca sahip olsa gerek ki benim yaptıgım yoruma kendisine yakısmayan bir cevap verdi..
SuperGenc
Byte1
Byte1

neyse yazını bır daha okursun az once yazdınıgına sonra kendın cevap verırsın .. yenı cıkan ısletım sıstemı senın BAYILDIGIN benım ıse cok merak etmedıgım sıstem hakında bıldıgımın cok olmadıgını soylemelıyım ntfs de calıstıgını sımdı ogrendım .. lıon abımıze tesekkur ederım .. ama senın vıstayı asıgı olarak bunu bılmemen bence enteresan .. neyse keyfıne bak ...
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

herkez beni vista asıgı sanıyor çok ilginç açıkcası sizinle bu konuyu tartısmayacagım ben bir konu açtım eger adminlerimiz bu konunun yayınlanmasına izin verirler ise paylasım yapabiliris ben ve herkez bilgilenmis olur son sözüm b

Saygılarımla
SuperGenc
Byte1
Byte1

senın acacagın konuya ben karsımam .. normal sekılde konus acmıssın bende gorusumu soyledım dogru degılmıs gordum bu kadar basıt .. ama senın cevap tarzın bıraz alaycı dostum onu duzelt ... bence kusura bakma senın kadar kıdamlı bırısı degılım bu forumda daha acemıyım yenı gelenlerdenım kıme nasıl davrancacagımı bılemıyorum .. ozur dılerım ..
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Yok bende kıdemli deglim rica ederim tmm benim cümlem de o tarz bir izlenim var ise bende özür dilerim kardes kolay gelsin...
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4607 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

xp ve vista birlikte ayri partitionlara kurulup calisirlar nasilini microsoft asagidaki makalesinde aciklamis:
http://support.microsoft.com/kb/922809/en-us
Ayrica bakiniz:
http://www.pcadvisor.co.uk/news/index.cfm?newsid=6600
http://www.apcstart.com/4054/how_to_dua ... _and_vista

Gelelim NTFS ile vista iliskisine , SuperGenc arkadasimizin aklini karistiran sey sanirim asagidaki yazi olmustur:

Win FS:(Windows Future Storage):
Gelecegin dosya sistemi olarak Microsoft tarafindan NTFS yerine kullanilacagi duyruldu, (Vista ya yetismeyecegi icin sonradan update olarak Vista ve Xp ye entegre edilebilecek). bu Dosya sistemi ile hedeflenen nedir=? akla gelen bu ilk sorunun yanitini Gittikce artan HDD kapasitelerinde bulabiliriz.HDD ler Terabyte sinirina yaklasti ve Teorik olarak milyonlarca data icin Bu HDD lerde yer var fakat Hiyerarsi dosya sistemleri bu datalar icin hemen hemen kullanilmaz durumda, bu nedenle Microsoft bu sorunu asmak icin databank temelli bir dosya sistemi gelistirmeye calisiyor,iste bu sistemin adi "Win FS" NTFS den farkli olarak bu yeni dosya yapisi hiyerarsisi artik üst ve alt dosyalar olarak insa edilmemis, ayrica bu yeni dosya sistem,ile datalar birbirlerinden ayrilmayacak birbirleri ardina ziyaret tarihlerine göre siralanabilecekler.Bunun ardinda SQL e benzer bir sorgu yapisi yatmaktadir.ayrintili aciklamalari iceren video yu asagidan temin edebilirsiniz.

http://channel9.msdn.com/showpost.aspx?postid=106356
Ceviren ve 1 sene önce sordum .com da haber olarak veren : velociraptor

Fakat yaptigim arastirmalarda Microsoftun yine millete eziyet etmeye devam ettigini bir boot olayini bile yüzüne gözüne bulastirdigini okudum , vista yapacaksin sonrada kurunca diger sistem calismayacak ve millete takla attiracaksin , :evil:
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Adminim tsk ederim açıklamalarınız için iyi çalısmalar
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

İyi de merak ettigim ayrı partisyonlar da da çalısmadı beni düsündüren bu acaba nasıl halledecegim bu sorunu çok ilginç....
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4607 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Microsoftun tavsiyesi:
1.Xp cd si ile boot edin
2.Secenekler arasinda Xp yi kurmak icin Enter tusuna basin ciktiginda Enter e basin
3.sonra Windows XP Licensing Agreement cikacaktir F8 e basalim
4.Sonrasinda Tamir etmek istedigimiz Xp yi secip R ye baslaim
5. yönergeleri takip edip Xp yi tamir edin