Xp Acilis Problemi

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
%TuNcAy%
Kilobyte4
Kilobyte4

Xp Acilis Problemi

Mesaj gönderen %TuNcAy% »

Arkadaslar bende Fujitsu-Siemens marka ve xp home sistemli bir laptop var.Yalniz acilirken fujitsu siemens yazan ekranda bilgisayar cok bekliyor(Yaklasik 20-25 saniye).Ondan sonra normal acilis sayfasi yani su soldan saga giden mavi oklu ekran geliyor ve bilgisayar aciliyor.Onceden bu problem yoktu.Acaba nedeni ne olabilir.Bu konuda acil yardimlarinizi bekliyorum. Simdiden yardimci olanlara tesekkurler.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4605 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

önceden yoktu dediginize göre , birsey yüklediniz veya bir islem yaptiniz , bunu hatirlayabilirseniz isimiz kolaylasir
Kullanıcı avatarı
%TuNcAy%
Kilobyte4
Kilobyte4

Mesaj gönderen %TuNcAy% »

Aslinda bir sey kurmadim.Benim ufaklik skype ile videolu gorusme yaparken aniden kapama dugmesine basti.Ekran siyah oldu degisik sekiller cikti acma kapama dugmesine basili tutarak kapattim.Tekrar actigimda dedigim yerde bayagi bekledi.Sonra isleme devam etti bilgisayar acildi.Ama ayni problem devam ediyor.Boot ayarlarinda bir problem olabilirmi.Yoksa bir registry programi ile taratsam faydasi olabilirmi.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4605 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Öncelikle Skype yi uninstall edin ve registry den de temizleyin ,benzeri basima gelmisti , ve skypeden kaynaklandigini saptamistim , sonrasinda
xpspeed i indirip kurun ve manuel ayarlari dahil tüm ayarlai birgüzel yapiniz , bir registry temizligi elbetteki cok isinize yarayacaktir , ve bu sekilde ayni boot islemini tekrarlayiniz. Tüm bunlardan sonra Eger sürekli kullaniyorsaniz Skype yi kurabilirsiniz