.bat dosyasini exe ile birle$tirme ?

PC hakkındaki genel bilgi ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
root
Kilobyte3
Kilobyte3

.bat dosyasini exe ile birle$tirme ?

Mesaj gönderen root »

slm arkada$lar elimde 1 tane .bat dosyasi var onu exe veya ba$ka bi dosyaile birle$tirmek istiyorum mesela .txt ,.txt yi açinca .bat dosyasininda çali$masini istiyorum aradim ama bulamadim pc çöktügünde tüm pro.larim gitti :(

$imdiden sagolun
Kullanıcı avatarı
yasarcik
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen yasarcik »

Maalesef bu istedigin mümkün degil. Yani .txt bir dosyayı açtıgında .bat dosyasını çalıstıracak bir yöntem yok. Örnegin notepad.exe programını çalıstırdıgında yada notepad içerisinden bir dosya açtıgında .bat türü bir dosyayı çalıstıramazsın. Batch türü dosyalar, ya baska bir bat dosyası içinden çalıstırılabilir, yada yazdıgın herhangi bir dildeki progam içerisinden çalıstırılması saglanabilir. Yapmak istedigin bir sey varsa baska bir yol bulunabilir, biraz daha aç istersen konuyu.
Kullanıcı avatarı
root
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen root »

Daha önce bende vardi windows çökertme kodunu içine koymustum iconuda fotograf iconu yapmi$tim bat dosyasiylada birle$tirdim !11.exe (resim iconlu) açinca arkada aninda gelip giden dos ekrani görünür programi daha önce kullandim pc üçünca herse$ gitti oda silindi ! Halada ariyorum :)
Kullanıcı avatarı
yasarcik
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen yasarcik »

Bu bahsettigin exe dosyaların kamufle edilmesi. Dosyanın içeriginde exe file oluyor, ancak simge olarak baska birsey gösteriyor. Bu özellikle virus yaymak veya bahsettigin gibi bir takım seyleri çökertmek için kullanılıyor. Yapılması da çok zor degil, su anda söyleyebilecegim bunun encoder programları ile yapılabilir olmasıdır. Exe dosyasına bu tür tersine mühendislik programı ile müdahale edip simge degisikligi yapabilirsiniz. Elimde maalesef bu tür program yok, ancak bir kaç öneride bulunabilirim; ExeScope, ExtractEnigma, Resource Hacker, EZ Extract Resource, Restorator, Resource Tune gibi.
Kullanıcı avatarı
mayhemious
Kilobyte4
Kilobyte4

Mesaj gönderen mayhemious »

yasarcik yazdı:Maalesef bu istedigin mümkün degil.
mümkündür :)
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4609 kez

Re: .bat dosyasini exe ile birle$tirme ?

Mesaj gönderen velociraptor »

root yazdı:.txt yi açinca .bat dosyasininda çali$masini istiyorum
mayhemious yazdı:mümkündür :)
.txt dosyalari ile exe, bat ... calistirilmasi mümkün degildir , sallamayalim , öyle olsa ben birine .txt yollar Pc sini darmadagin ederim , sistem .txt dosyasina yazdiginiz hicbir komutu komut olarak kabul etmeyecektir , ama ile baslayan hicbir cevabin normal bir .txt dosyasinin bir .exe ,yada .bat dosyasini calistirmayacagi gercegini degistirmez , ilerde olurmu bilmem günümüzde .txt ile exe calistirilmiyor , o .txt in uzantisini .bat yada .vbs .. yaparsaniz , yada CreateProcess API .. leri kullanirsaniz belki ancak ,oda konumuz degil