MSN dolandırıcılarına dikkat !

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Oxygen
Kosovalı
Kosovalı

Mesaj gönderen Oxygen »

ohbet sitelerini kullanan 985 kisi, iki ay içinde, arkadaslarının internet adreslerini "hack"leyen kisilerin kendilerinden para ve kontör aldıklarını söyleyerek İstanbul Emniyet Müdürlügü’nün www.iem.gov.tr sitesine sikayet mailleri gönderdi.

Sohbet sitelerini kullanan 985 kisi, iki ay içinde, arkadaslarının internet adreslerini "hack"leyen kisilerin kendilerinden para ve kontör aldıklarını söyleyerek İstanbul Emniyet Müdürlügü’nün www.iem.gov.tr sitesine sikayet mailleri gönderdi.

Gelen maillerde "Arkadasımın adresini hacklediler. Arkadasım gibi davranıp benden çok acil kontör istediler. Ben de zor durumda oldugunu düsünüp 500 kontör gönderdim. Arkadasımı telefonla aradıgımda, sitesi haclendigi için MSN’i kullanamadıgını söyleyince, dolandırıldıgımı anladım" deniliyordu. Bir yetkili, "Bu sekilde 10 bin kontör göndererek dolandırılan bile var" dedi. Hackerleri bulmak için Bilgi İslem sube Müdürlügü’nde özel bir ekip kuruldu. Polis yetkilileri MSN’yi kullananlara, sanal sohbet sırasında para veya kontör istenmesi halinde, bu kisinin gerçekten yakını veya arkadası olup olmadıgının telefon açılarak teyit edilmesini öneriyor.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4607 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Ilginc , insanlarimizin bu sekilde sömürülmeye calisilmasi , tabiri cayiz ise adiligin karesi. en sevdigim lafi yineleyeyim : ikitanesini sallandir bak birdaha yapiyorlarmi :D
Kullanıcı avatarı
Oxygen
Kosovalı
Kosovalı

Mesaj gönderen Oxygen »

ne yaziki sevdigin lafi uygulayacak cezaretli insalar yok.