Neroylan yazdırma sorunu

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
rodi90
Byte3
Byte3

Re: Neroylan yazdırma sorunu

Mesaj gönderen rodi90 »

xp cdsini takıp çalıştırdan sfc /scannow komutunu ver..
bide unutmadan söylüyeyim bu yöntemi denedim bilgisayarı yeniden başlattım ve bilgisayarım bi daha açılmadı çöktü bu çözüm önerin kökten radikal bi öneri oldu benim için iyiki pc nin ghostunu almışım yeniden yükledim ama malsef şu nero belası düzelmedi
Kullanıcı avatarı
modestus
Gigabyte4
Gigabyte4

Mesaj gönderen modestus »

sfc /scannow komutu windowsdaki özgün dosyaları,yani microsoft imzalı dosyaları kontrol eder başka marka dosya bulursa kendi dosyasıyla değiştirir,ve o kadar çok makinaya yaptımki hatırlamıyorum hiç problem çıkartan olmadı,bu tuhaf bir durum.

sfc komutu hakkında Daha fazla bilgi:
Sistem Dosyası Denetleyicisi, yöneticiye korunan tüm dosyaları tarayıp dosya sürümlerini doğrulama becerisi sağlar. Sistem Dosyası Denetleyicisi korunan bir dosyanın üzerine yazıldığını belirlerse, dosyanın doğru sürümünü önbellek klasöründen (%Systemroot%\System32\Dllcache) veya Windows kurulumunun kaynak dosyalarından alır ve hatalı dosyanın yerine koyar. Sistem Dosyası Denetleyicisi, önbellek klasörünü de denetler ve yeniden doldurur. Windows Sistem Dosyası Denetleyicisi'ni çalıştırabilmek için bir yönetici veya Administrators grubunun bir üyesi olarak oturum açmış olmanız gerekir. Önbellek klasörü bozulur veya kullanılamaz hale gelirse sfc /scannow, sfc /scanonce veya sfc /scanboot komutunu kullanarak klasörün içeriğini onarabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
rodi90
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen rodi90 »

http://dl.cdn.chip.eu/downloads/100172/ ... 322ee9.exe

bu programla yazdırdığımda bi sorun çıkmadı buda nero gibi çok yönlü bi program değil neyse çözüm önerileriniz için teşekür ederim ne yapayım mecbur format atacağım başka çare yok gibi