Ses Karti Driveri Yüklemek istiyorum

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
barnata
Bit
Bit

Ses Karti Driveri Yüklemek istiyorum

Mesaj gönderen barnata »

Arkadaşlar pc de ses aygıtı yüklü değil görünüyor.driver cd de yok elimde Bilgileri yazıyorum driveri yüklemem için yardım ederseniz sevinirim.
INTEL PENTİUM 4A
Anakart:AsusP4SGX-MX
ÇİPSET:SİS650GX
SES BAĞDAŞTIRICISI:SİS 7012 AUDIO DEVİCE
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4675 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Asagidaki linkten download edip bir deneyiniz:
Download
barnata
Bit
Bit

Mesaj gönderen barnata »

Burdan bişey çıkaramadım.Dosyalarda birşey yok görünüyor.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

orada sonu .inf ile biten bir dosya var ona sag clikleyin ve install deyin sonrasinda Pc yi kapatip acin bakalim ise yarayacakmi
barnata
Bit
Bit

Mesaj gönderen barnata »

Malesef birşey olmadı.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

http://www.sis.com/download/agreement.p ... /download/
üstteki linkte sag altlara dogru bir I accept to the above diye bir yazi önünde bir bosluk var oraya tik koyun ve onaylayin sonrasinda seceneklerden driverinizi indirebilirsiniz
Hatta ben sizin icin upload ettim bile:

Kod: Tümünü seç

http://rapidshare.com/files/6461731/a12112d.zip.html
barnata
Bit
Bit

Mesaj gönderen barnata »

Şu seçeneklerden de bir yol gösterseniz çok sevineceğim.Biraz uğraştırdım kusuruma bakmayın...
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

son verdigim rapid linkini kullanin , acilan ekranda free butonuna basin , sonra geri sayimi bekleyin sayim sonunda size verilen kodu bosluga yazin ve download butonuna clickleyin , Not:download manager kullanmayin
barnata
Bit
Bit

Mesaj gönderen barnata »

bunu yaptım zaten ama dosyayı indirdikten sonra ne yapacam onu bilmiyorum.Bir sürü dosya var.Hangisini açıp kuracağımı bilmiyorum
Kullanıcı avatarı
jackPot
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen jackPot »

program rar dosyasi olarak iniyor. onu bi klasör icine at ve sonra o klasör icinde ac. acilan dosyanin icinde sag altta bi setup olucak. programi ordan kurucaksin. kurum islemi bittikten sonra bilgisayarini kapatip acman gerekiyor´ki windows ayarlari yapsin. böyle bi dene bakalim, olmadi baska bi yol denicez. ama önce eski yükledigini sil.
barnata
Bit
Bit

Mesaj gönderen barnata »

Dediğini yaptım sihirbaz açıldı fakat kurulurken error veriyor.
Kullanıcı avatarı
jackPot
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen jackPot »

ya sorunun uzamasi beni de rahatsiz etti. simdi $u yolu deniyelim. önce driver`in kalintilarini register`den silelim, o da RegSeeker die bir programla oluyor ( en azindan ben onu bullaniorum ). tüm kalintilar silinince yeniden biraz önce dediim yoku izle. bi de en basta, bilgisayarin kapaliyken tabii ki, ses kartini cikarip bi tak, bakarsin ise yarar. sonra yeniden yükleme islemini yap. eger yeniden hata weriyorsa, hata werdigi anda o resmi foruma koyarsan, yazinin altina, sorunu daha iyi taniriz.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

ilaveten :
bilgisayarimi sag clikleyelim ve özellikler diyelim , acilan ekranda > Donanim > Donanim sihirbazi na girelim,sonrasinda ses video ve oyun kontrolleri gibi birsey olacak(Sound, video and Game controllers)
onun önündeki + isaretine clikleyelim ve Audio codecs in hemen altinda bilesene muhtemelen sizde sari soru isaretli yeri sag clikleyip uninstall diyelim ve sonrasinda Pc yi kapatip acalim , Pc acildiginda yeni donanim bulundu sihirbazi gelecek , burada otomatik arama degil kendim sececegim deyip yolunu da o indirdiginiz dosya olarak gösterin bakalim kuracakmi
barnata
Bit
Bit

Mesaj gönderen barnata »

Aynısını yaptım fakat yükleme yapacak hedefi bulurken set up görünmüyor.Klasörden set up yaptığımda da tam yüklerken 536870397 hatası veriyor.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Sorun driver kalintilarinda saniyorum, tekrar uninstall edin ve bu driver e ait nevar ne yoksa silin (aramaya 7012 yazin ve buldugu seyleri + kalsörleri silin), ayrica registry den de aratarak silin , sonrasinda yukaridakini tekrarlayin , eger ingilizceniz varsa ayni sorunun cözümü asagida verilmis.
http://forums.pcworld.co.nz/archive/ind ... 51738.html