modemi usb degilde eth üzerinden nasil baglariz?

Internet konusunda bilgi ve ipuçları paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
ultrailker
Megabyte2
Megabyte2

modemi usb degilde eth üzerinden nasil baglariz?

Mesaj gönderen ultrailker »

evet bendeki sorun usb den bağlı modem yani combo modem kullanıyorum usb yi çıkarınca net gidiyor eth kablosunu çıkarınca gitmiyor bu modemi sadece eth kablosundan görmesini istiyorum bu mümkünmü?
Kullanıcı avatarı
lion
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen lion »

aslında sorunu tam anlayamadım ama bendeki modem hem ethernet hem usb çıkışlı ve ben sadece ethernet kullanıyorum..sende direk ethernete takıcan çalışacak..sorun ne tam olarak anlayamadım :roll:
Kullanıcı avatarı
ultrailker
Megabyte2
Megabyte2

sadece eth ti takınca net gidiyor. eth çıkarıp sadece usb yi takınca net gitmiyor. her ikisinide takıyorum öyle kullanıyorum bende, net gidip geliyor bununla bir alakası varmı onu öğrenmek amaçlı sordum.
Kullanıcı avatarı
lion
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen lion »

eğer etherneti cikarınca net gidiyorsa ya ethernet kartınızda bir sorun var(bu onboard da olabilir)yada ethernet sürücünüz yüklü değil...usb de zaten sorun olmaz o direk çalışır.şimdi şunları yapın;

-Bilgisayarım sağ tıkla ve özellikler de,oradan donanım ve aygıt yöneticisi,en üste ağ bağdaştırıcıları var eğer orada sarı renkli bir soru işareti görüyosan ethernet kartının sürücüsü yüklü değildir yok herşey normalse ethernetinde sorun var demektir...daha iyi sonuç alabilmek için arkadaşından yada tanıdığından onboard olmayan bir ethernet kartı al ve pci 1x slotuna tak bakalım oda çalışacakmı tabii takınca yeni taktığının sürücüsünü yüklemeyi unutma :wink:
Kullanıcı avatarı
ultrailker
Megabyte2
Megabyte2

hayır eth takınca net var ama usb yi çıkarınca net gidiyor.
Kullanıcı avatarı
lion
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen lion »

ultrailker yazdı:hayır eth takınca net var ama usb yi çıkarınca net gidiyor.
biraz karışık bir anlatım olmadı mı? usb yi çıkar ve etherneti tak net var mı?
yok ise ethernetle ilgili yukarda bahsettiğim sorunlardan biri var.zaten sen diyosun usb yi çıkarınca gidiyor o zaman bu şu demek oluyo modem usb ile bağlanıyo etherneti görmüyo..daha açıkçası ikisini aynı anda takma,ilk önce etherneti tak...o sırada usb takılı olmasın..yoksa net sorun ethernetle ilgili
Kullanıcı avatarı
daddy_cool
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen daddy_cool »

Arkadaşım biraz karışık bir anlatım olmuş.Sen sanıyorum Modemi sadece Eternetten bağlamak istiyorsun.(İkisini de bağlamanın hiçbir anlamı yok.Bunun yanında sorun yaratabilirler). Sen sadce modemi eternetten bağla USB ile işin olmasın yani senin.Modemi sadece eterntten bağlamaya çalış...(bu şekilde daha iyi olur.USB den bağlama eternet tavsiye olunur)
Kullanıcı avatarı
lion
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen lion »

hacker_a yazdı:Arkadaşım biraz karışık bir anlatım olmuş.Sen sanıyorum Modemi sadece Eternetten bağlamak istiyorsun.(İkisini de bağlamanın hiçbir anlamı yok.Bunun yanında sorun yaratabilirler). Sen sadce modemi eternetten bağla USB ile işin olmasın yani senin.Modemi sadece eterntten bağlamaya çalış...(bu şekilde daha iyi olur.USB den bağlama eternet tavsiye olunur)
benim dediğim de buydu :D
Kullanıcı avatarı
daddy_cool
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen daddy_cool »

ewet ama sanırım arkadaşın kafası biraz karışmış ve bizim kafamızı da biraz karıştırdı.Yani daha fazla karışıklığı önlemek için kısa ve net bir çözüm getirmeye çalıştım.
Kullanıcı avatarı
ultrailker
Megabyte2
Megabyte2

bakın şimdi benim modem combo yani usb ve eth bağlantısı var ve ben bunu sadece eth olarak ayarlamak istiyorum.
Kullanıcı avatarı
PeeRLeeSS
Megabyte1
Megabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen PeeRLeeSS »

yeni bir ağ bağlantısı oluştur aklıma o geldi ilk olarak hiç kullanmadığım için usb o yüzden fazla bir bilgim yok arkadaşlara bile mode aldırırken usb li almamaya dikkat ettiryorum ve sözümü tutuyorlar sonrada gelip dua ediyorlar :D usb li modem alırsanızda 2 marka dışındaki markaları tanımıyorum Zyxcell ve Datron ADSL 2+ Destekleyen mode tercih ederim ilerde bizim devletin kafası çalışırda adsl 2 ve 2+ ya geçerlerse modem değiştirmek zorunda kalmayın :wink: şuan amerika+isviçre+ingiltere+almanya gibi büyük devletlerin eskittiği adsl yi kullanıyoruz yakında gene eskittiği sistem adsl2+ yı yakalaya bilirsek çok şahane olacak bundan sanıyorum 20 yıl sonra da şuan avrupanın kullandığı elektirik den interneti kullanacağımıza inanıyorum.
Kullanıcı avatarı
Ensatech
Megabyte2
Megabyte2
Teşekkür etti: 54 kez

Mesaj gönderen Ensatech »

ultrailker yazdı:hayır eth takınca net var ama usb yi çıkarınca net gidiyor.
Çünkü modem gücünü USB portundaki 5volttan alıyor, ethernette de led yakacak kadar akım bulunur ancak bu ya modeme yetmiyor yada cros kablo(pcler arası ağlar) kullanma ihtimaliniz olabilir bu kabloda uçlar terstir.