2 festplatte ikinci bir system kurmak

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
ozden
Bit
Bit

2 festplatte ikinci bir system kurmak

Mesaj gönderen ozden »

bende 2 ayri harddisc var. ve icinde ayni windows systemi yüklü. ben bu hd leri birbirinde bagimsiz olarak calistirmak istiyorum. misal a ve b gibi. a da is vb programlarim olacak, digerinde diger programlar oyun,müzik vb. amac system cöktügünde sadece b de cökecek,a etkilenmiyecek.acilista a mi b mi diye soracak ve ben sececegim.bunu nasil saglayabilirim. :cry:
Kullanıcı avatarı
daddy_cool
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen daddy_cool »

İki kısma da windows kurmayla çok fazla bir bilgim yok.Çünkü bana şimdilik 1 tane yetiyor.Ve bir problem olduğu anda da C de olan bilgilerimi hemen D ye atıyorum.ve c ye formatı atıyorum. Fakat senin burda yapman gereken şey zaten 2 tane ayrı HDD var demişsin.eğer bunları RAID yapmamışsan sistem bunları ayrı ayrı olarak görmesi gerekir.ve sende bu iki HDD ye ayrı ayrı olarak windows kurmak istemişsin kio dediğin gibi de yapacaksın zaten.iki HDD ye de ayrı ayrı Windows kuracaksın ve her iki HDD ye de windowsu kurduktan sonra açılışta bilgisayarın sana otamatik olarak soramsı gerek hangi windowsu açmak istiyorsun diye.Ben bu konu hakkında bu kadar biliyorum. bu iki windows kullanma konusunda yanlışım varsa kusura bakma.Eğer anlamadıysan sana diğer arkadaşlar daha ayrınlı şekilde anlatacaklardır...
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4607 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

@hacker_a arkadasimiz gerekli aciklamalari en güzel sekilde yapmis
Kullanıcı avatarı
daddy_cool
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen daddy_cool »