Ip Bulma [Resimli Anlatim]

PC güvenliği konusundaki bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
lk89
Kilobyte1
Kilobyte1

Ip Bulma [Resimli Anlatim]

Mesaj gönderen lk89 »

1-YÖNTEM MSN'DEN BULMAK İÇİN: (PROGRAMSIZ)
Msn Messenger Üstünden:
Msnden kisisel Ip için o kisiye resim müzik vb dosya göndermek sart...O dosya inerken baslat-çalıstır-cmd yaz açılan pencerede netstat -n yaz enter de.(aradaki bosluga dikkat) Ordaki Iplerden 2 haneli olanlara bak eger yanında ESTABLISHED yazıyorsa Ip bulunur.Aynı anda birden fazla kisiyle konusuyorsan isler zorlasır.

Hotmail Üstünden :
Hotmail aç options-additional options-Mail display settings-Message headers kısmına gel full isaretle ok de inbox'a geç gelen maile tıkla açıldıgında IP gözükür...Yok Bunlar uzun is benim msn adresim kalabalık tek yakalamam zor oluyo diyorsan Yöntem 2 geç...Asagıdaki örnek resimden msn ile nasıl bulundugunu inceleyebilirsiniz...

Resim

2-YÖNTEM : IP TRAFİK MONİTÖR ( Boyut:424 Kb-Setuplu)
IP Traffic Monitor 424 kb'lık ufak bir yer kaplamakla birlikte kapladıgın yerin üstesinden gelerek sizlere mükemmel bir yenilik saglıyor...Yapmanız gereken tek sey IP Traffic Monitor kurup çalıstırmanız..Program otomatik olarak devreye girip Msn-Icq-yahoo-Microsoft Outlook- vb programların karsısında ismini yazarak sizlere Ip adresini saniyede buluyor...Görmeniz için örnek bir resim ekledim...
Resim

3-YÖNTEM : IP FİNDER ( Dosya Boyutu:249 kb-""Setupsızdır"")
Bu Yöntem özellikle casus yazılımlar kullananlar için çok etkilidir...Program sadece buldugunuz IP adresinin dogru olup olmadıgını onaylar...Amaç bilgisayarında 3 dk bir IP numarası degistirme programlarını devre dısı bir halde gerçek Ip numarasını bulmadır...Bu programı süphe duydunuz kisilerde veya kendini akıllı hisseden kisilerde rahatlıkla kullanabilirsiniz...Hatta kendinizde bile deneme amaçlı kullanabilirsiniz...Ayrıca bu program da Agınızdaki veya o anki oturumunuz daki kisilerin Ip sinide host adını yazarak hemen ulasabilirsiniz...Host adını bildiginiz kisilerin Ip adresinide Msn-Icq-yahoo-Microsoft Outlook- vb programların açık olması durumunda bulabilirsiniz...Alt programın ufak bir önizlemesini eklemis bulunuyorum...

Resim

4-YÖNTEM : XNS 5 ( Dosya boyutu : 272 Kb-"Setupsızdır")

Bu programın çalısma prensibi 2 yöntemdeki IP Traffic Monitor ile tamamen aynıdır...Arasında ki Tek fark sadece bu program setup gerektirmez istendigi an silinebilir ve istendigi an kurulumsuz çalıstırılabilir... Program açıldıgın anda o anki gördügü tüm Ip adreslerini size sunar ve buldugu adreslerin nereden buldugunu yazar..Mesela programı çalıstırın msn den birine selam yazın programda hemen bir Ip adresi çıkacaktır karsısında da msnmsgr.exe yazar program uzantısından anlayacagınızı umut ediyorum....Asagıya örnek olsun diye bir resim ekledim incelerseniz programın çalısma prensibi daha iyi görürsünüz diye düsündüm...

Resim
HADİ BAKALIM KOLAY GELSİN

Programları Burdan İndirebilirsiniz...

1-YÖNTEM PROGRAMSIZ DEMİsTİM
2-YÖNTEM İÇİN TIKLA
3-YÖNTEM İÇİN TIKLA
4-YÖNTEM İÇİN TIKLA

RAPİDSHARE'DEN İNDİREMEYENLER İÇİN YARDIMCI RESİM

Resim
Megabyte3

Mesaj gönderen drog_1 »

emeğine sağlık lk kardeşim...
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

tesekürler ilaveten bakiniz:
viewtopic.php?t=596
Kullanıcı avatarı
AykutT
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen AykutT »

Bilgiler için teşekkürler..

Kolay gelsin..
burock_star
Bit
Bit

Mesaj gönderen burock_star »

çok thankss... :D
Kullanıcı avatarı
Squirrel
Kilobyte4
Kilobyte4

Mesaj gönderen Squirrel »

tesekkürler

bu arada linkler ölmüs düzeltilebilirmi ?
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Linkler yenilenmistir (Original üreticilerinin linkleri verilmistir)