Bilgisayarımdan sunum yapmak istiyorum

PC hakkındaki genel bilgi ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
editci
Megabyte3
Megabyte3

Bilgisayarımdan sunum yapmak istiyorum

Mesaj gönderen editci »

Bilgisayarımdan sunum yapmak istiyorum. Yani ekranımda ki sunuları büyük televizyona yansıtıp göstermek istiyorum. Format atmama ragmen yine görüntüyü veremiyorum. Görüntü tv de 1 sn. görünüp kayboluyor.
Kullanıcı avatarı
tasiyici
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen tasiyici »

eyüp abi pc nin tv girisi var dimi bide duvara yansıtıcılar var onlarlada sunum yapılıyor diye biliyorum
Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen burak_dalkir »

pc den duvara yansıtım yapmak için öndelikle için ikinci bir ekran kartına ihtiyacınız var yada ekrana giren kabloyu direk ona taktıgınız zamanda görebilirsiniz aslında tam olarak ne yapmak istediginzi anlayamadım ama...olasılıkar ancak bu kadar cevap verdiyor
Kullanıcı avatarı
editci
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen editci »

pcde ekran kartının tv out çıkısından televizyona çıkıs yapmak istiyorum. masaüstünü televizyona klaonlamak istiyorumdum. ekran kartından yapacagım çıkıs ttelevizyona scart girisindin baglıydı. fakat masaüstü görüntüsünü tv ye göndeririken. 1. sn tvde görünüp kayboluyor ve hiç bir ayardan gösteremiyordum.
sorunu söyle çözdüm. kabloyu tvden çıkarıp denemek için tv kartı takılı bir bilgisaya bagladım ve ayarları tekrar yaptım. bir iki ayar denemesinden sonra sorunun çözüldügünü gördüm. ayarları kaydedip çıktım ve kabloyu tv kartı takıı bilgisayardan çıkarıp tv ye taktım. simdilk sorun yok gibi görünüyor. fakat sorunun sebebini anlamamak beni rahatsız ediyor. baska geçerli bir yöntem olması daha çok isime yarardım aslında. bu olaya 4 saat ugrastım anlayacagınız.
aynı olay basına gelen varsa bu bilgi kendisine yardımı olur kanısındayım.
Kullanıcı avatarı
tasiyici
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen tasiyici »

eyüp abi pc tv out çıkısını scart girisine taktıgından olabilirmi acaba bide sorunu çözdüm demissin su an pc ni tv outu nun kablosu scart girisinemi takılı çalısıyor gene
Kullanıcı avatarı
editci
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen editci »

simdi basta tv nin scart girsini takılı iken ayarlama yapamıyorsunuz. yani tv pcden gelen görüntüyü algılamıyor onu farkettim. böyle bir sey basına gelen kisi tv scart girisine direk baglayarak görüntüyü alamazsa benim dedigim yöntemle alabilir. ayarları yapıp kaydedip çıkınca ondan sonra tv scart girsini baglayabilir. ben bu sekilde çözdüm. elbette daha pratik çözümlere her zaman açıgız ;)