Arkadaşlar aynı soruyu tekrarlıyorum yardım lütfen

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

Arkadaşlar aynı soruyu tekrarlıyorum yardım lütfen

Mesaj gönderen seheryeli »

Selam arkadaslar karsılama ekranında sade kendi hesabımı yani adımı görmek istiyorum Administratorun gözükmesini istemiyorum internetten birseyler buldum ama olmuyor bilenden yardım lütfen saygılar.

ALINTI

Baslat / Çalıstır / regedit
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Servic es\LanmanServer\Parameters
yoluna gittikten sonra sag taraftaki alana sag tıklayıp Yeni -> DWORD degeri diyin. İsmini
"AutoShareWks" olarak verin. Degeri sıfır kalsın.

Malesef olmuyor yaptım
Kullanıcı avatarı
Erdeala
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen Erdeala »

Yaa konuya pek hakim olmasam da boot.ini den olabilirmi acaba düsünüyor duruyorum...
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

Erdeala yazdı:Yaa konuya pek hakim olmasam da boot.ini den olabilirmi acaba düsünüyor duruyorum...
Anlamanız için yolluyorum madem görüntülü olarak

Resim
Kullanıcı avatarı
Laneth
Gigabyte1
Gigabyte1

Mesaj gönderen Laneth »

WİNDOWS XP AÇILIsTA ADMİN HESABINI GÖRÜNTÜLEMEK

Normalde standart olarak Administrator hesabı Windows XP açılıs ekranında görüntülenmez.Bunu saglamak için önce Baslat/Çalıstır seçenegini kullanarak Regedit ya da Regedt32'yi çalıstırıp

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\UserList anahtarını bulun.Sag taraftaki panelde bos bir yere sag tus ile tıklayıp,yeni bir Dword degeri olusturun ve ismini de Administrator olarak tanımlayıp Tamam tusuna tıklayın.Daha sonra yeni yarattıgınız deger üzerine çift tıklayıp,burada ondalık taban seçenegini isaretleyip deger verisi olarak ta 1 seçin ve yine Tamam'a tıklayın.

Eger sag taraftaki panelde zaten bir Administrator dizesi bulunuyorsa bu durumda Dword degerini isaretleyerek Degistir seçenegini seçin ve açılacak pencerede ondalık taban seçenegini isaretleyip degeri 1 yapın ve Tamam'a tıklatın.Bundan sonra,artık sistemi her açtıgınızda,giris ekranındaki Administrator hesabı görüntülenecektir.

Alıntıdır

Eger dword degerini "0" yaparsan görüntülenmeyecektir

Kolay gelsin
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

silenceman yazdı: WİNDOWS XP AÇILIsTA ADMİN HESABINI GÖRÜNTÜLEMEK

Normalde standart olarak Administrator hesabı Windows XP açılıs ekranında görüntülenmez.Bunu saglamak için önce Baslat/Çalıstır seçenegini kullanarak Regedit ya da Regedt32'yi çalıstırıp

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\UserList anahtarını bulun.Sag taraftaki panelde bos bir yere sag tus ile tıklayıp,yeni bir Dword degeri olusturun ve ismini de Administrator olarak tanımlayıp Tamam tusuna tıklayın.Daha sonra yeni yarattıgınız deger üzerine çift tıklayıp,burada ondalık taban seçenegini isaretleyip deger verisi olarak ta 1 seçin ve yine Tamam'a tıklayın.

Eger sag taraftaki panelde zaten bir Administrator dizesi bulunuyorsa bu durumda Dword degerini isaretleyerek Degistir seçenegini seçin ve açılacak pencerede ondalık taban seçenegini isaretleyip degeri 1 yapın ve Tamam'a tıklatın.Bundan sonra,artık sistemi her açtıgınızda,giris ekranındaki Administrator hesabı görüntülenecektir.

Alıntıdır

Eger dword degerini "0" yaparsan görüntülenmeyecektir

Kolay gelsin
Hocam Tesekkürler iseyaradı yalnız sonunda bir yanlısı var ben onu düzelttim belki baskasına lazım olur onun için ensonunda Faresag basıp DWORD yap adını Administrator yaz diyor yaptım kabuletmedi çünküaynı isimden vardiyor evet en üstte var bende onun degerini sıfır yaptım oldu tesekkür ediyorum
Kullanıcı avatarı
Laneth
Gigabyte1
Gigabyte1

Mesaj gönderen Laneth »

alıntının bir bölümünde
Eger sag taraftaki panelde zaten bir Administrator dizesi bulunuyorsa bu durumda Dword degerini isaretleyerek Degistir..
yazıyor

Önemli degil sorununuz çözülmüs ise, sorun yok
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4675 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Kullanıcı avatarı
ney_bey
Gigabyte2
Gigabyte2

Re: Arkadaşlar aynı soruyu tekrarlıyorum yardım lütfen

Mesaj gönderen ney_bey »

seheryeli yazdı:Selam arkadaslar karsılama ekranında sade kendi hesabımı yani adımı görmek istiyorum Administratorun gözükmesini istemiyorum internetten birseyler buldum ama olmuyor bilenden yardım lütfen saygılar.

ALINTI

Baslat / Çalıstır / regedit
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Servic es\LanmanServer\Parameters
yoluna gittikten sonra sag taraftaki alana sag tıklayıp Yeni -> DWORD degeri diyin. İsmini
"AutoShareWks" olarak verin. Degeri sıfır kalsın.

Malesef olmuyor yaptım
haddim degil ama sorunun çözüldügünü belirtırseniz hem emege saygı acısından hemde
aynı sorunu yasayan dostlarımız bılgıye daha cabuk ulasır

saygılarım la
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

Re: Arkadaşlar aynı soruyu tekrarlıyorum yardım lütfen

Arkadaslar ben bu sorumun cevabını takriben bir ay önce aldım sorunu hallettigimi ve tesekkür ettigimi üstteki yazılarda yazdım tekrar nasıl çıktı bu konu demek üstteki yazılar okunmadan yazılıyor neyse tekrar tesekkür ediyorum herkese