XP Kilitlendi galiba

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

XP Kilitlendi galiba

Mesaj gönderen seheryeli »

selam arkadaslar xp prof-kullaniyorum ve bu hatayla sürekli karsilasiyorum mavi ekran ve beyaz yazilar söyle yaziyor(birsorun algilandi ve bilgisayarinizin zarar görmesini önlemek icin windows kapatildi) diyor altta devamindada güvenli moddan baslatin felan diyor hepisini denedim olmuyor bu zamana kadar hep format attim acaba varmi bir düzeltme yolu selamlar.
Kullanıcı avatarı
jackPot
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen jackPot »

bi resmini koyabilirsen daha iyi olur
Kullanıcı avatarı
editci
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen editci »

son zamanlarda veya yeni olarak driver veye program yükledinmi?
bu mavi ekran genelde donanimsal hatalardan meydana gelir.
Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

mavi ekran

Mesaj gönderen seheryeli »

Resim

resmini yolluyorum
Kullanıcı avatarı
jackPot
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen jackPot »

hata editci arkadasimin da dedigi gibi büyük ihtimale driver`lardan yada bunlara bagli olarak hardware yanikasanin icindeki parcalarindan kaynaklaniyor. istersen bi parcalari (ekran karti, ses karti, baglanti kablolari..vs..) cikarip tekrardan tak, ve driverlari kaldirip bir daha yükle. hatayi cok nadir görüyor olsaydin pek bi sorun olmazdi, bisey yapmana da gerek olmazdi
Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen burak_dalkir »

harddiskinde problem var arkadasim eger kesin cozum istiyorsan full format atman gerek buun da asagidaki program ile atabilirsin

Kod: Tümünü seç

http://rapidshare.com/files/75443514/HDD_Regenerator_v1.51.zip
ama bu islem cok uzun surecektir. program cok kucuk ama boot lu. cd ye yazdiracaksin bilgisayari cd rom ile abslatacaksin. ve dereye girecek. sonrasinda onay vereceksin ev taramaya baslayacak bad sektor varsa bulup onaramaya calisacak ve gercekten cok iyi bir program. ben her turlu isimi bununla yapiyorum

saygilarimla
alibyr
Bit
Bit

Mesaj gönderen alibyr »

hiçin ugrasma bu Ram hatasi ram ini degistir yada yeniden sök tak yada slottada problem olabilir baska slota tak
hadi kolay gelsin
Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

alibyr yazdı:hiçin ugrasma bu Ram hatasi ram ini degistir yada yeniden sök tak yada slottada problem olabilir baska slota tak
hadi kolay gelsin
allahini severseniz yapmayin kocaman yaziyor orda unmountable boot diye ram ile boot arasinda ne alaka var. her mavi ekran ram haatsi degildir...
Kullanıcı avatarı
%TuNcAy%
Kilobyte4
Kilobyte4

Mesaj gönderen %TuNcAy% »

Formattan baska cozum yolu varmidir.Son zamanlarda benim arkadasin laptopundada ayni hata gelmeye basladi.
Kullanıcı avatarı
editci
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen editci »

honda76 yazdı:Formattan baska cozum yolu varmidir.Son zamanlarda benim arkadasin laptopundada ayni hata gelmeye basladi.

son yüklediginiz program veya driver varsa kaldırın. hatta süphelendiginiz program varsa kaldırın. kodekleri de kaldırın (kodekler zaman zaman sorun verebilir.) veya sistemi önceki bir zamana yükledikten sonrada bu kaldırma islemlerini yapabilirsin.
sonrasında
baslat + çalıstır deyip oradaki satıra CHKDSK /F
komutunu yazıp çıkan uyarıya Yes veya evet deyin. olmzsa...
eger windowsu hiç açamıyorsan XP CD ile boot edip, onarımı deneyebilirsin. eger özellestirmeler çoksa yada format üsendiriyorsa bunları deneyin isterseniz.
Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

dedigim gibi arkadasim bence bu hdd hatasidir hdd de badsektorler olusma ihtimali yuksektir....ben bu sorunla 3 kere karsilastim. en sonunda yukarida verdigim programla kurtuldum