Portable Programlar Hazırlayın

PC hakkındaki genel bilgi ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
ultrailker
Megabyte2
Megabyte2

Portable Programlar Hazırlayın

Mesaj gönderen ultrailker »

asagıdaki linkte video ve program bulunmakta.

videoda gayet açık anlatılmakta. kolay bir sekilde portable programların altına kendi imzanızı atabilirsiniz :wink:

Kod: Tümünü seç

http://rapidshare.com/files/52767527/Portable.rar
sifre: www.sordum.net

Not: yaptıgınız küçük programları bu baslık altında paylasırsanız sorunları hep beraber daha kolay çözebiliriz.
Kullanıcı avatarı
root
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen root »

Ben onu Restorator ve resourceHacker programi ile hallediyorum imzayi geç programi tr ye çevirip kullaniyorum :) program için sagol bi deneyim bakalim .
Kullanıcı avatarı
ghostma_n
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen ghostma_n »

bazı programlarda onlar ise yaramıyo... güzel bir paylasım sagolasın
herkese tavsiyem arsivde bulunsun... çünkü bunu piyasada millet exe parçalayıcı olarak arıyodu bir zamanlar...
bumy44
Bit
Bit

Mesaj gönderen bumy44 »

Eline saglık, güzel paylasım fakat ilaç girilmesi gereken programlarda nasıl yapacagız? Portable hale getirdigimiz programın ilaçini baska bir bilgisayarda denersek çalısmayacak, ne yapalım? Bir fikriniz var mı?
Kullanıcı avatarı
mayhemious
Kilobyte4
Kilobyte4

Mesaj gönderen mayhemious »

bumy44 yazdı:Eline saglık, güzel paylasım fakat ilaç girilmesi gereken programlarda nasıl yapacagız? Portable hale getirdigimiz programın ilaçini baska bir bilgisayarda denersek çalısmayacak, ne yapalım? Bir fikriniz var mı?
AutoIT :) veya Thinstall
Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen burak_dalkir »

link kirilmis degistirebilirmisin abim?
Kullanıcı avatarı
mayhemious
Kilobyte4
Kilobyte4

arkadaslar extra baslık açmayayım. AutoIt olayına ilgi duyan varmı acep? karsılıklı paylasım yapalım :) birde su NSIS olayı lazım (NSIS hiç bilmiom, nullsoft un install scripti)
Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

sevgili mayhemious insanlar tum programlara karsi duyarlidir. ama bilmedikleri ve ugrasmak istemedikleri icin uzak kalirlar eger bu programla alakali veya ilgili resimli anlatimlariniz var ise veya anlatiminiz tam ise mumkunse bizlerle paylasabilirmisiniz? bir cok uyemizin en basta ben olmak uzere ilgilenecegine eminim/

bu arada ben aklimdan geciriyordum su programi indireyim kullanmayi ogreneyim diye dusunuyordum sonra da resimli anlatimini yaparim diyordum siz benden once davrandiniz.

saygilarimla
Kullanıcı avatarı
mayhemious
Kilobyte4
Kilobyte4

autoIT notlarımı toparlıyorum. chm formatında :) güzel bi çalısma olacak umarım faydalı olur... bu arada görsel anlatımlar var elimde. fakat baska forumların reklamı oldugu için malesef burada paylasamıyorum. olmazsa portable hazırlarken çekim yaparım. portable kösesinde bi egitim bölümü açabiliriz belki ne dersiniz? autoIT bilindigi üzere katılımsız kurulumda kullanılıyor fakat ben portable yapmada kullanıyorum :D
Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

katilimsiz kurulumdan kastiniz nlite gibi bir kuulum programimi?
bumy44
Bit
Bit

Mesaj gönderen bumy44 »

mayhemious yazdı:
bumy44 yazdı:Eline saglık, güzel paylasım fakat ilaç girilmesi gereken programlarda nasıl yapacagız? Portable hale getirdigimiz programın ilaçini baska bir bilgisayarda denersek çalısmayacak, ne yapalım? Bir fikriniz var mı?
Ben winrar la, autoit ve thinstall kullanmadan nasıl yapılır onu merak ediyorum.
Kullanıcı avatarı
mayhemious
Kilobyte4
Kilobyte4

bumy44 yazdı:
mayhemious yazdı:
Ben winrar la, autoit ve thinstall kullanmadan nasıl yapılır onu merak ediyorum.
winrar la yapabilmen için programın ilaç i registry ye giriyor olması lazım. senin regden o bilgiyi alıp winrar a unpack den sonra çalıstıra eklemen lazım :)
Kullanıcı avatarı
mayhemious
Kilobyte4
Kilobyte4

burak_dalkir yazdı:katilimsiz kurulumdan kastiniz nlite gibi bir kuulum programimi?
en kolay windows katılımsız kurulum hazırlama yazılımı nlite dir. fakat ne hikmetse nlite ile hazırladıgım cdler bir türlü çalısmıyor. alternatif programları tavsiye ederim.
AutoIT ise 3. parti yazılımları katılımsız olarak kurmanızı saglayan bir script dilidir. ) katılımsız programı kurar, ilaç veya ilaç girer hatta program ayarlarını katılımsız olarak yapabilirsiniz :)
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4673 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

nlite , kesinlikle tavsiye etmeyecegim bir yazilim , hazirlayanlar egolarini tatmin etmek icin heryerine nlite yazdiklari icin windows Cd yi original olarak kabul etmiyor ve sfc /scannow secenegi dahil hicbir onarma islemini yapamiyorsunuz , kisacasi bu yazilim ile hazirlanan CD ler sadece birer cöp
Kullanıcı avatarı
editci
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen editci »

Portable için Link kırık. yenileme sansımız varmı arkadaslar. su portable isine bir el atalım. :)