Xp sp2 li sistemlerde Usb korumasi

PC hakkındaki genel bilgi ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4609 kez

Xp sp2 li sistemlerde Usb korumasi

Mesaj gönderen velociraptor »

Diyelim ki bir isyeri Pc niz var ve hickimsenin datalarinizi kopyalamasini istemiyorsunuz , Network u deaktive ettiniz CD ROm yok disket yeri yok , ama unuttugunuz bir yer kalmis orasi da USB-Port lari ve bir usb parmak bellek ile datalariniz haalen calinabilir, peki Usb portlari orada kalsin ama hickimse data kopyalayamasin istiyorsaniz ne yapmaniz gerekir gelin hep beraber cözelim:
Xp sp2 den sonra USB lere yazma korumasi alternatifi sunuyor:
------------------------------------------------------------------------------------
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies]
"WriteProtect"=dword:00000001

-------------------------------------------------------------------------------------
Üstteki kaydi notepad e kopyalayip sonu .reg olacak sekilde kaydedin ve cift clikleyerek cikan uyariya ok deyin sonrasinda sizin Pc den parmak bellek ile birsey kopyalamaya calisanlar asagidaki hata ile karsilasacaklardir:

Resim

Ceviri : Velociraptor (Tarafimdan denenmistir)
En son velociraptor tarafından 29 Kas 2006, 17:04 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
lion
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen lion »

süper bir bilgi eline sağlık :wink:
Kullanıcı avatarı
mavigece
Megabyte1
Megabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen mavigece »

wallahi süper bir bilgi...
Kullanıcı avatarı
ripley
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen ripley »

benim sorunumda bellegime bisey kopyalamak istedigimde yukardaki hatayi veriyor olmasi.bu islemi iptal etmek icin bir yol biliyomusunuz.bide xp speed 11 bole biseye yolacarmi acaba.
Kullanıcı avatarı
ultrailker
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen ultrailker »

baskanım birde su sorun oluyo bazen: cep telefonlarının hafıza karlarına kart okuyucu ile birsey atmaya çalısıyorum ama hafıza kartına korumalı diyor bu korumayı nasıl kaldırcaz?
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

ripley yazdı:benim sorunumda bellegime bisey kopyalamak istedigimde yukardaki hatayi veriyor olmasi.bu islemi iptal etmek icin bir yol biliyomusunuz.bide xp speed 11 bole biseye yolacarmi acaba.
xpspeed 11 buna yolacmaz cünkü böyle bir kayit icermiyor ayrica bunu iptal etmek icin:
"WriteProtect"=dword:00000001 (sondaki 1 degerini 0 yapiniz)

@ultrailker: eger kartlarin yanlarinda tirnak gibi birsey varsa oradan olabiliyor , mesela baazi kartlarda böyle özellikelr var
Kullanıcı avatarı
ultrailker
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen ultrailker »

tskler dikkat ederim birdahakine.
Kullanıcı avatarı
daddy_cool
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen daddy_cool »

Gerçekten bravo adminim.Çok güzel bir bilgi.Peki bunu diger aletler için de yapabilirmiyiz?Örn bunun aynısını CD-ROM veya Disket sürücü vb. gibi? :roll:
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

USB LOCK AP 2.5
basit ve direk sonuca ulastıran arayüzü ile bilgisayarlarınızın güvenligi için USB bellek girisini sizin koydugunuz sifreleme ile yapılmasına imkan veren bir program

Resim

Etkinlik: USB LOCK AP USB bellek CD-RW'lar veya floppy disket ile sizin sisteminize girip bilgi alınmasını engelleyen oldukça etkili bir program. USB baglantılı mouse, yazıcı, kamera veya diger aygıtları engellemez...
İs veya ev kullanım amaçlı bilgisayarlarda ki anti-hack sistemi dahilinde olmayan bir koruma saglar.
Kolay kullanım: USB LOCK AP bilgilerinizi saklamanız için sifre bazlı bir koruma sistemi saglayan bu program ile sizin belirlediginiz sifre harici hiç bir giris görülmeyecek ve açılmayacaktır
Resim

Programın ilk kurulumunda açtıgınızda size bir sifre soracaktır bu sifreyi üstteki küçük resimde gördügünüz gibi bir pencerede soracaktır. O pencerenin hemen sol altında yesil harfler ile ilk girilmesi gereken sifre gözükmektedir. Onu girdikten sonra açılan pencereden CHANGE PASSWORD ile eski sifrenizi girip yeni sifre ile degistirebilirsiniz.

Download:

Kod: Tümünü seç

http://rapidshare.com/files/76421315/usbLap_UploadBy_Zepx.rar
http://rapidshare.com/files/71929217/usbLap.rar
ilac:

Kod: Tümünü seç

http://rapidshare.com/files/71927497/usbLCr.rar
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen Kripteks® »

hımm bu konuyu yeni görüyorum hocam tesekkürler süper bir kalite bilgi paylasımı olmus
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

tarihe dikkat 2006 , bu tarz el degmemis 1000 lerce bilgi var forumda
Kullanıcı avatarı
mayhemious
Kilobyte4
Kilobyte4

Mesaj gönderen mayhemious »

Resim

Bi Programda benden buyrun:

www.sordum.net/download/usbkilit.rar
uçs
Petabyte4
Petabyte4

Mesaj gönderen uçs »

Mayhem,eline saglık.. :)
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Tesekürler mayhem eline saglik , Ufak bir ilave : yazinin basligina dikkat edilirse Sp2 li sistemlerde diye baslamis , yaptigim denemelerde Sp3 lü sistemlerde calismadigini tesbit etmis bulunuyorum
Not: mayhemin linki degistirilmistir ;)
Kullanıcı avatarı
diceratops
Megabyte3
Megabyte3

İnternet Cafe’de USB Bellek Engelle

Mesaj gönderen diceratops »

Diyelimki bir internet cafe niz var ve siz bu cafede ana bilgisayarınızdaki video mp3 vs.. dosyalarınızı paylaşıma açıp ağda diğer makinalarda dinletmek istiyorsunuz ama usb bellek ile çalıcaklar korkusuna paylaşıma açamıyorsunuz.. Usb yi biostan kapatmayı bile düşündünüz belki am aolmadı çünki yazıcı klavye mouse webcam gibi birçok alet usb üzerinden çalışıyor ve sizde kapatamıyosunuz usb portlarını...

Şimdi ben size desemki sadece usb bellek hafıza ürünlerini bloke edebilirsiniz hemdewindows kayıt Defterinde yapılacak çok küçük bir işlemle bunu yapacaksınız desem inanırmısınız...

Usb portuna flash disk dijital fotoğraf makinası card reader gibi ürünler haricinde kapatmak istermisiniz.

işte yolu...

Başlat > Çalıştır > Regedit

Sonra Çıkan kayıt defterinde yapacağımız işlem....

HKEY_LOCAL_MACHINE/ System/ CurrentControlSet/ Services/ USBSTOR

altındaki START alanında değişiklik yapacağız

Start’a Sağ tıklayıp Değiştir diyelim ve çıkan diyalok penceresindeki 3 rakamını 4 yapalım işte bukadar basit şimdi kapatalım kayıt defterini. ve bilgisayarımızı yeniden başlatalım. Bakın bakalım usb bellek çalışıyormu?

Ben Kendi cafemde kullanıyorum mp3 ve klip kalsörümü rahatlıkla paylaşıma açıyorum kimse yürütemiyor. :D

sonra dielimki usb bellek kullanmak istediniz ama çalışmıyor.. Aynı işlemin tersini yaparsanız düzelir.