VLC Player ile DVD Ripleme ve Video Kayit

PC hakkındaki genel bilgi ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

VLC Player ile DVD Ripleme ve Video Kayit

Mesaj gönderen velociraptor »

VLC Player yazılımını kullanarak, DVD medyalarınızı ripleyebilirsiniz.

1.DVD'nizi optik sürücüye takın ve VLC Player yazılımını çalıştırın. Program arayüzünden Media - Convert/Save yolunu izleyin.

Resim

2.Açılan ekranda "Disk" sekmesine geçin ve "Convert/Save" butonuna tıklayın.

Resim

3.DVD içerisindeki medya dosyasının nereye ve hangi formatta kayıt edileceğini ayarlayın.

Resim

4..MOV formatında kayıt edilmesini istiyorsanız, dosya isminin sonunda .mov yazmanız yeterli olacaktır. Kullanılabilir formatları pencerenin bir alt satırında görebilirsiniz.

Resim

İstediğiniz ayarlarda kayıt edilme işlemi başladı. Program kısa parçalar halinde dönüştürme işlemini başlatıyor ve dönüştürülmesi biten parçayı diske yazıyor.

Resim

ALINTIDIR
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Re: VLC Player ile DVD Ripleme

Mesaj gönderen velociraptor »

Vlc player ile Medya Kayıt

Vlc player, hemen hemen bütün video formatlarını oynatabilme özelliğine sahip bir oynatıcı. Buna yarım kalmış ya da henüz bitmemiş videoları oynatabilme özelliği de eklenince, Vlc player'ı bütün bilgisayarlarda öncelikli kurulması gereken programlar arasına sokuyor.Farkettim ki vlc'nin hünerleri bunlarla da sınırlı değil. Vlc, aynı zamanda gerçek zamanlı kayıt özelliği ile de pek çok kullanıcının işine yarayacak gibi görünüyor. Nasıl mı? Anlatalım.

Öncelikle vlc player'ı bu adresten indirelim ve kuralım:
http://www.videolan.org/mirror-geo.php? ... -win32.exe
Kurulum bittikten sonra programı açıp Görünüm>Gelişmiş denetimi işaretleyelim. Bu işlemi yaptıktan sonra record ve birkaç tuşun daha aktif olacağını göreceksiniz. Bizim işimizi görecek olan record tuşu.

Resim

Resim

Şimdi herhangi bir video açıp record tuşuna basalım. Dilerseniz dvd'nizi rip programları kullanmaya gerek kalmadan başından sonuna kadar kaydedebilir ya da "ben sadece videomun bir bölümünü kaydetmek istiyorum" diyorsanız, record tuşuna bastıktan sonra istediğiniz yerde record tuşuna tekrar basarak, kayıt işlemini bitirebilirsiniz. Vlc, kayıt işlemini mpeg formatında yapıyor.

Resim

işlemi mp3'lerle de denedim, sonuç pozitif. hatta online radio açtığımda da yine kaydedebildiğini gördüm. sanırım benim olduğu gibi birçok kişinin de işine yarayacaktır. Bu işlemleri belki çok daha kolay yapan programlar vardır ancak hali hazırda duran vlc player'ımız güzel bir alternatif.

Program, kayıt ettiğiniz görüntü veya ses dosyalarınızı belgelerim klasörüne kaydediyor.

ALINTIDIR
Kullanıcı avatarı
modestus
Gigabyte4
Gigabyte4

Re: VLC Player ile DVD Ripleme ve Video Kayit

Mesaj gönderen modestus »

vlc playeri senelerdir kullanırım bu özelliğini hiç denemeştim ilk fırsatta kullanırım artık,teşekkürler üstad..