DVD nasıl riplenir?(resimli anlatım)

PC hakkındaki genel bilgi ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

DVD nasıl riplenir?(resimli anlatım)

Mesaj gönderen burak_dalkir »

aslında çok uzun zaman önce anlatılmıs olması gerekiyordu. ama aradım bulamayınca ben anlatayım istedim. yapacagımız islem aslında ççok uzun degil. ama tamamlanması asırı derecede uzun sürüyor. DVD Decrypter ile isiniz sadece kopyalama olayı oldugundan 25-30 dk sürüyor ama knot ile isiniz yaklasık 1,5 saatten fazla sürüyor. ben açıkçası taraftarı degilim bu sekilde riplemenin. ama bu programlarla anlatmak istedim.. digerleriyle de deneyip burada anlatacagım aynı zamanda görüntü kaliteleri aralarıdnaki farkıda burada belirtirim..

öncelikle DVD Decrypter adlı programı asagıdaki linkten indiriyoruz.

Kod: Tümünü seç

http://rapidshare.com/files/156287793/DVD_Decrypter_sordum.sfx.exe
İlk olarak DVD Decrypter programını açıyoruz.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

simdi DVD dosyalarımız bilgisayarımıza kopyalandıgına göre artık Auto Gordian Knot programını açıyoruz. Bu programı asagıdaki linkten indirebiliriz

Kod: Tümünü seç

http://rapidshare.com/files/156277161/Setup.exe

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

viewtopic.php?t=41183
fakat ayrintii sekilde resimli anlatim iyi olmus eline saglik
Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen burak_dalkir »

hayatımda bu kdar uzun süren bir program görmedim. hala devam ediyor yok böyle bir esy öldürseler kullanmam böyle bir programı
Kullanıcı avatarı
PeeRLeeSS
Megabyte1
Megabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen PeeRLeeSS »

ister inan ister inanma Djital kameraların dwd ye kaydettigi modellerinde %100 lazım bu program çünki bilgisayara aktardıkdan sonra izlemek için dönüstürmek gerek..

ben farklı yollar deniyorumda bunuda denerim..
GSTurk
Byte1
Byte1

Re: DVD nasıl riplenir?(resimli anlatım)

Mesaj gönderen GSTurk »

Auto Gordian Knot İle DVD Ripleme[resimli anlatım]
Resim

-----------------------------------------------------------------------------------

bir sürü program bu işi çok daha hızlı yapabiliyor ama dvd deki siyah yerleride ripliyor. yani riplenmiş filmde iki siyah kısım oluyor. üstten gelerek simsiyah olan kısım sonra rip kalitesine göre değişen ikinci siyah kısım. ve bu siyah kısmın çizgileride keskin olmuyor. bu şekilde rip indirdiğimde çıldırıyorum ben.

neyse basitçe ripledikten sonra mediacoder denilen programla bu siyah kısımları kesip tekrar kaydediyorum. sonrasında film boyutu dışındaki yerler simsiyah oluyor. ancak buda çözüm değil tabii.

acaba diyorum ayarları bir seferde girip direk dvdden rip yapan aynı zamanda crop işleminide bu ayarlara dahil eden bir program bilen var mı?
GSTurk
Byte1
Byte1

Re: DVD nasıl riplenir?(resimli anlatım)

Mesaj gönderen GSTurk »

ilgilenen varsa xilisisoft dvd ripper fena program değil. istediğin rakamları girebiliyorsun ve crop özelliğiyle filmin kenarındaki fazlalıkları kesebiliyorsun.