Tipik Bir Net Sorunu:Kaynak Dosya Okunamadı Hatası Ve Çözümü

PC hakkındaki genel bilgi ve ipucu paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
trwe
Moderator
Moderator
Mesajlar: 9643
Kayıt: 25 Eyl 2013, 13:38
cinsiyet: Erkek
Konum: Orion Takımyıldızı-Bertuna Planet

Tipik Bir Net Sorunu:Kaynak Dosya Okunamadı Hatası Ve Çözümü

Mesaj gönderen trwe »

İnternet üzerinden bir dosya indirirken veya Usb Bellek , Flash bellek’den bir dosya kopyalama çalıştığınızda ” kaynak dosya diskten okunamıyor ” hata verebilir . Bu sorunun bir çok nedenleri vardır. Bu Sorun Diskin üzerinde yazılacak yerde bozuk bir yer olmasından veya dosyanın kopyalandığı yerde bozuk disk yapısından kaynaklı olabileceğini unutmayalım. Bundan dolayı kaynak dosya diskten okunamıyor sorunu yaşayabilirsiniz.

Kaynak dosya diskten okunamıyor Nasıl Çözülür ?

Bu sorunu Disk üzerinden

Kod: Tümünü seç

chkdsk /f /r
komutu ile diskinizde disk hataları var ise bununla ile hataları gidermeye çalışınız. Bu Komutu düzeltmek için Win + R komutu ile çalıştır penceresini açınız ve bu pencereye cmd komutu yazın dos penceresi açılacaktır.

Bu dos penceresine

Kod: Tümünü seç

chkdsk /f /r D: 
komutunu yazınız burada D: veriyi nereye kopyalacaksanız D: E: olabilir onu yazınız ve veriyi kopyaladığınız yeri bir hata düzeltmesi yaptırınız. Chkdisk konusu hakkında detaylı bilgi için https://ademocut.com/cozuldu-kaynak-dos ... di-hatasi/ web sayfasından öğrenebilirsiniz.

Bu komut işe yaramadı diyorsanız bilgisayarınızı bir virüs taramasından geçiriniz. Güncel bir Antivirüs taraması yaptıktan sonra tekrar bu komutu denemenizde fayda vardır.

Kaynak Site:https://ademocut.com

TRWE_2012
Alaydan Yetişme PC Kullanıcısı
TRWE_2012-GET LINUXMASTER#>_
Follow me, you won't regret it ....!
Alaydan Yetişme PC Kullanıcısı

Birşeyin doğruluğuna inanıyorsanız, sonuna kadar savunun......! Eğer savunduğunuza inanmıyorsanız, işte o zaman siz SAHTEKAR'sınız demektir.

Cevapla