Hard Diskiniz (Flash Belleğiniz) RAW Formatına mı Dönüştü ?

PC hakkındaki genel bilgi ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
Mendenn
Gigabyte2
Gigabyte2

Mesaj gönderen Mendenn »

Flash belleğiniz veya harici yada dahili harddiskiniz durmadan biçimlendirme hatasımı veriyor.İçerisindeki verilerinizi göremiyormusunuz ? Hafıza kartınızdaki resimleri kaybettim mi sanıyorsunuz ?

Evet ben yukarıdaki soruları aynen sordum ve küçük bir araştırmadan sonra hafıza kartımdaki resimleri kurtarmanın bir yolunu buldum ve buradan sizlerede anlatmak istedim.

İşte çözüm

Çözüm için aslında yapmanız gereken çok zor bişey değil.İlk önce http://www.ubuntu.com adresini ziyaret edin ve son sürümü indirin. Bir CD/DVD medyaya yazarak makinanızı yeniden başlatın. PC’nizi Ubuntu ile boot edin ve Dil Seçeneği ekranı görüntülendiğinde seçiminizi yapın.“Try Ubuntu without any change to your computer” seçeneği ile Ubuntu’yu kurmaksızın CD/DVD medyadan deneme seçeneği ile ilerleyin ve gerekli dosyalar taşınabilir aygıttan okunacağı için yükleme bir miktar sürebilir, bekleyin.Masaüstü görüntülendiğinde “Places” menüsüne giderek açılan listede problemli diskinizi seçerek işletim sistemine bağlanmasını sağlayın.
Aynı listede muhtemel OS dilimleri olan bir grup daha küçük ext2/ext3 FS bölümleri dikkatinizi çekebilir. Diskinizin bağlantısı sağlandığında masaüstüne yerleştirilecektir. Bu kadar! Artık klasör ve dosyalarınızı tümüyle görüntüleyebiliyor olmanız gerekir. Bunları tamamiyle aynı yöntem ile masaüstüne yerleştireceğiniz NTFS ve FAT32 bölümlerine kopyalayın ve ya taşıyın.

Alıntıdır...
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4609 kez

Re: Hard Diskiniz (Flash Belleğiniz) RAW Formatına mı Dönüşt

Mesaj gönderen velociraptor »

Kullanıcı avatarı
Bien
Kilobyte3
Kilobyte3