RC1-RC2 Key İle Vista RTM Build 6000 Aktive Etmek

Xp nin takipçisi bu işletim sistemi hakkında bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

RC1-RC2 Key İle Vista RTM Build 6000 Aktive Etmek

Mesaj gönderen Kripteks® »

Arkadaslar bu paylasım herkeze yararlı olacaktır 2 gün içinde vistanın final sürümünü sizlerle paylasacagımı söylemek istiyorum bunu da düsünürsek daha da iyi olacak tabi bu ilaç yöntemi

Sizlerle ilk basta elimdeki Rc2 keyi i paylasmak istiyorum microsoft tarafından sanırım 1 ay önce aldıgım key kendim bu key ile aktivasyon islemini yapıyorum ve suan full kullanıorum...

İsTE KEY:7TMM6-9P78C-8HHDT-T6GRP-T7RVJ

KEY SORUNSUZ DUR AKTİVASYON KEY DİR

Tabii ki herseyden önce forumda daha önce verilmsi olan vistada tüm haklara sahip olma seçeneginin aktif olması gerekiyor....

Verecegim ilaç daha önce paylasıldı sanıırm ama ben size anlatım ile beraber sadece bu ilaç i verecegim ki aktiv edebilesiniz çünkü net te bir çok vista ilaç trial resetleyici timer stopper gibi araçlar bulunuyor fazla uzatmadan konuya geçeyim tabii ki anlatım ingilizce ama basit bne size türkçe de nalatmaya çalısayım

Folder and Properties den Gizli Dosya ve Klasörleri Gösteri İsaretliyelim

Öncelikle Windows\System32\Licensing\pkeyconfig' folder a geliyoruz "pkeyconfig" adlı dosyaya sag tıklıyoruz özellikler den güvenlik ve owner'a tıklıyoruz sora edit diyoruz ve Administrators seçip Click OK and close the propertes diyoruz.Sonra dosyaya tekrar sag tıklıyoruz ve özellikler security adwenced ve edit e geliyoruz select Administrators seçiyoruz ve edit diyoruz sora Click "Full Control diyip tamam a tıklıyoruz kapatıyoruz..

Makineyi reboot edip sisteme güvenli modda giriyoruz size veridgim indirmis oldugunuz klasör içindeki pkeyconfig dosyasına geliyoruz kopyala diyip Windows\System32\Licensing\pkeyconfig' ile degistiriyoruz bu arada win+r yapıp çıkan satıra services.msc diyecegiz xp den de hatırladıgımız servisler ekranı karsımıza gelecek ordan software licensing e gelip servici stop yapalım...

Gizli dosya ve klasörleri açmadı iseniz anlatııgım dosyayı göremessiniz arkadaslar ona göre

Sonra inidirmis oldugunuz klasör içindeki tokens.dat a sag tıklayıp aynene yukarda anlatıkklarımı yapacaksınız özelliklerden güvenlik advenced owner a gelip administrator ü seçeceksiniz ok diyip kapayacaksınız sora tekrar sag tıklayıp özellikler security adwenced edit e gelip Administrators seçiyoruz ve edit diyoruz sora Click "Full Control diyip tamam a tıklıyoruz kapatıyoruz..

Bu islemi yaptıgımız tokens.dat isimli dosyayı kopyalayıp verdigim ilgili yol daki Windows\ServiceProfiles\NetworkService\AppData\Roaming\Microsoft\SoftwareLicensing klasörün içine gidip yapıstır diyoruz arkadaslar replace ediyoruz yane dosyaları degistiriyoruz ve vista rc2 keyi kabul etmeye hazır pc yi yeniden baslattıgınız da biraz geç açılacak çünkü etkinlestirme ekranı çıkacak unutmayın ki internet baglantınızın olması gerekiyor etkinlestirme için buyrun yukarda verdigim keyi girin ve vista etkinlestirldi ekranı ile karsılasın tabiiki update leri ya kapatacaksınız yada sizlerle daha önce paylastıgım konuda ki update yöntemini seçeceksiniz...

LİNK

Kod: Tümünü seç

http://www.gigeshare.com/preview/7188na578a8211fc7n186d1d8781ga17/
İngilizcesi iyi olan arkadaslar için orjinal yazıyı veriyorum çözen olursa ve bizle paylasırsa sevinirim ing. zyıf oldugu için tam açıklayamadım sanırım...

http://rapidshare.com/files/13706287/Windows.Vista.RTM.Activation.ilaç-iND.txt.html

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

Saygılarımla
Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen burak_dalkir »

sifre dogru deil diyor ve yeni sifre istiyor
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

yukarda anlattıgım islemleri yapmassan doru olmas yani suan elinde kurulu olan vista ya bu keyi girersen aktiv olmaz senin yaptıgın sanırım slui den direk bu sifreyi girmek sistem dosyalarında ki dosyaları verdigim dosyalar ile anlatıldıgı sekilde degistirmen gerekiyor ki bu key kabul görsün......anlatabildim isallah
Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

aynen öle yaptım üzerine acaba arkadas ceviride mi problem yasadı dedim ingilizce verdigin anlatımı da türkçelestirip yaptım yok gene olmadı aynı seyi söylüyor
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

bak simdi bende uyuz oldum kardes peki sistem de tüm haklara sahip sin dimi onlada ilgisi yoktur ya harfiyen uyguladıysan olması lasım 1 hafta önce vistayı kurdum yenilemek için ve yaptım çok üzüldüm simdi üsenmesem format atıcam.. :shock:
Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

kafanı yorma kardes bu gece olmadı yarın sabah format yicek zaten makina playboy a can kurban...vistayı gene kurarım o problem deil her versiyonu mevcut nasıl olsa elimde 2 senedir bu oyunu arıyorum bir türlü indiremedim hep bir linkte problem çıkıyodu linkler yeni yazısını görünce indiriverdim hemen...
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

sevincini kırmak istemem ama oyunun grafikleri çok kötü ya konu oda deil bence temiz bir kurulum yapar iken vistayı yani kurarken key girmeden kur ve bu dedigim yöntemi uygula oda olmadı microsoft key dagıtımını durdurdu diye biliyorum ama ibr dene bakalım sansını nediyecek rc1 key alma sayfası buyur

https://profile.microsoft.com/RegSysProfileCenter/wizard.aspx?wizid=1bfbc555-c472-428b-b028-4a9efc43a315&lcid=1033&FU=https%3a%2f%2fwww.microsoft.com%2fbetaexperience%2fscripts%2fvista.aspx%3flcid%3d1033%26Action%3ddownload%26Region%3dNA%26CountryCode%3dUSA

Saygılarımla
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Korktugum basıma gelmedi key dagıtıyor microsoft arkadaslar verdigim link ten gerekli bilgileriniz ile key alabilirsiniz sperrrrr
Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

bir daha ki sefere denerim artık formatı yedi bile suan formatla ugrasıyom neyseki elimdeki cd de herseyi hazır tak diye masaüstü geldiginde sadece oyunumu yükleyecegim o kadar
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Key imi aldim tesekürler :D
Kullanıcı avatarı
Re@lite
Kilobyte3
Kilobyte3

WWW.SORDUM.COM

Mesaj gönderen Re@lite »

Forumda böyle karsılıklı paylasımlar ve tatlı tartısımlar çok hos
Bu arada paylasım için tesekkürler!!!!
Kullanıcı avatarı
bambucya77
Kilobyte3
Kilobyte3

Re: WWW.SORDUM.COM

Mesaj gönderen bambucya77 »

microsoftun dagittigi keyler daha beta surumundeyken aktive etmek icin dagitilan keylermiss simdi cikan surumlerinde nereye kadar gecerli oolur acaba :?:
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Re: WWW.SORDUM.COM

o konuda haklısın ama yukarda bahsedilen ilaç islemini uygularasn o dagıtılan keyler uyuyor bir nevi microsoft beta sürüm sanıyor isletim sistemini ve aktivasyon saglanıyor..su an benim kullandıgım gibi mesela

Saygılarımla