Pcniz Vistaya Hazir Mi?

Xp nin takipçisi bu işletim sistemi hakkında bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
lk89
Kilobyte1
Kilobyte1

Pcniz Vistaya Hazir Mi?

Mesaj gönderen lk89 »

Resim
Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows Vista Ocak 2007'de çıkmış olacak. Bilgisayarların teknik kapasitesini zorlayan bu işletim sistemi şu an kullandığınız bilgisayarda sağlıklı kullanılabilecek mi? Yoksa yeni bir bilgisayar almadan Vista'ya geçiş yapamayacak mısınız? Bunu merak edenlerin sayısı o kadar fazla ki, bu amaçla bir test yazılımı hazırlanmış. ATI şirketinin sitesinden çevrimiçi kullanılabilen bu yazılım, bilgisayarınızın teknik özelliklerini test ediyor ve Vista'ya hazır olup olmadığınıza karar veriyor.

Windows Vista Test

edit mavi_gece_

vista ile ilgili olduğu için konu taşınmıştır...
Kullanıcı avatarı
daddy_cool
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen daddy_cool »

hehe benimki demek Vistaya çoktan Hazırmış.Özellikle CPU baya iyiymiş demekki benim vista için.Ama 32 bit CPU var bende.
Kullanıcı avatarı
mavigece
Megabyte1
Megabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen mavigece »

benim makinam hazır diil... :'(

Resim
mgul80
Byte2
Byte2

Mesaj gönderen mgul80 »

yazdıklarına bakma bendede aynı idi kurdum sorunsuz çalışıyor
Kullanıcı avatarı
drog_1
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen drog_1 »

mgul80 yazdı:yazdıklarına bakma bendede aynı idi kurdum sorunsuz çalışıyor
adamlar pc satamayınca zaten yeni versiyonlar yapıyor (vista ile ilgili )
ama 64 mb ramla xp çalışıyor
o da 256 ile çalışacak
ticaretin gözünü seveyim...
:D
Kullanıcı avatarı
daddy_cool
Megabyte3
Megabyte3

ama tabiki Yüksek konfigürasyonlu PC kullanmak da bi ayrıcalık. :D
Özelliklerini ne kadar yüksek tutarsan daha iyi olur.Tercihim Minimum sistem greksinimli bi pc değil de ne olursa olsun yüksek bi konfigürasyonlu bi Pc ile Vista'yı çalıştırmaktır.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

ilginc, ayni basliga ben resimlerle beraber bir yazi yazmistim , ve birkac kisi de cevap yazmisti , sanirim basligi da peerlleess acmisti ama sanki tipki aynisiydi bu basligi bulan varmi=? yoksa yine silinmeye mi basladi basliklar :roll:
Kullanıcı avatarı
PeeRLeeSS
Megabyte1
Megabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen PeeRLeeSS »

viewtopic.php?t=6288

arama mafis oldugundan bulunmaması normal..
Kullanıcı avatarı
lion
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen lion »

xp de ilk çıktığında buna benzer çok spekülasyon yapıldı ama sonra ne oldu 64MB P200MMX uzerinde Windows XP Pro (turkce) gibi konularla xp nin her bilgisayarda çalıştığı anlaşıldı.Vista için de aynı durum söz konusu bunlar pazarlama stratejisi..vista her bilgisayarda çalışacak hele bir çıksın çıkana kadar donanım üreticileri ne satsak kardır hesabı yapıyorlar...ayıca konusu gelmişken şimdi malum çift çekirdek moda ama 4 çekirdek yolda hatta çıktı sayılır,peki hiç düşündünüz mü neden ilk önce çift çekirdek çıkarttılar ve sonradan 4 çekirdeği sundular..ben söyleyeyim bir anda 4 çekirdek çıkartsalar ona göre bir satışları olacaktı ama şimdi 4 çekirdeği çıkardılar 2 çekirdek alanlar kara kara düşünecek neden 4 çekirdek almadık diye tabii 4 çekirdek alanlarda sevinmesin 8 çekirdek yolda :D
Kullanıcı avatarı
daddy_cool
Megabyte3
Megabyte3

Bu iş böledir.işin stratejisi Tabiki Daha çok para kazanmak.:Donanım çıkar ve sonra ona uygun yazılım da çıkar tabi.(Bunlar birbirine paralel olarak gelişirler)Sen o günün şartlarında en iyi Pc yi alırsın ve sonra bir bakarsın ki Senin o aldığın En iyi süper Pc birden bire eskiyivermiş.Adamlar o kadar da aptal değildir tabi hemen çıkartsınlar 4 çekirdeği. aslında hemen 4 çekirdeği çıkartabilecek teknoloji var adamlar da. iş para kazanma stratejisi olduğu için birden at diye 4 çekirdeği çıkarmıyorlar tabi...