Windows Vista Service Pack 2 Nasıl Kaldırılır?

Xp nin takipçisi bu işletim sistemi hakkında bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
Konum: Pc Hekimi 24 Saat Online ım Sorunlarınızın Çözümü İçin
İletişim:

Windows Vista Service Pack 2 Nasıl Kaldırılır?

Mesaj gönderen Kripteks® » 17 Ara 2008, 01:18

25.10.2008 tarihi itibariyle Windows Vista Service Pack 2 BETA sürümü kullanıcıların kullanımına sunuldu. BETA sürümü olması birçok kullanıcıyı kurulum yapmadan önce düşündürebilir. Günlük işlerinizi yapmış olduğunuz bilgisayarlar üzerine kurulması tavsiye edilmemektedir. Şuan için 3-4 bilgisayarda denemelerini yapmış olmama rağmen kurulum aşaması ya da sonrasında herhangi bir sorunla karşılamadığını sizlerle paylaşmak istedim.

Fakat Windows Vista Service Pack 2 kurulumu sonrasında çeşitli problemler yaşayabilirsiniz. Bu kullanmış olduğunuz uygulamalara ve yapmış olduğunuz işlemlere göre çeşitlilik gösterebilir. Özellikle Türkçe işletim sistemi kullanıyorsanız Service Pack 2 güncelleştirmesinin sizler için uygun bir sürüm olmadığını söyleyebilirim. Bu nedenle ingilizce sistemlerde kurulum yapmanız tavsiye edilmektedir.(KATILMIYORUM TR YE KURDUM MÜKEMMEL FARKLILIKLAR VAR KRİPTEKS....)))))

Windows Vista Service Pack 2 BETA sürümünü kurdunuz fakat işletim sisteminiz üzerinde beklenmedik sorunlara yol açtı. Bu sorunlardan kurtulmak için Service Pack 2′yi işletim sistemi üzerinden kaldırmayı düşünebilirsiniz.

Windows Vista Service Pack 2 nasıl kaldırılır?

Service Pack yüklemeleri herhangi bir uygulama yüklenmiş gibi işletim sistemi üzerine yerleşir. Fakat bu yüklemeyi Programs and Features üzerinde diğer uygulamalarımız içerisinde göremeyiz. Windows Update üzerinden yapılan güncelleştirmeler yine bu bölümde bulunan View Installed Updates kısmında bulunur. Yapmış olduğumuz bu bilgilendirmelerden sonra şimdi Service Pack 2 BETA sürümünü nasıl kaldıracağımızı görelim;

1. İlk olarak Start Menu –> Control Panel adımlarını izliyoruz ve Control Panel üzerinden Programs and Features‘a tıklıyoruz.

2. Açılan pencere üzerinde sol tarafta bulunan View Installed Updates seçeneğine giriyoruz.

3. Son olarak karşımıza işletim sistemi üzerine yüklü güncelleştirmelerin bir listesi çıkıyor. Bu liste içerisinden aşağıdaki Serivce Pack güncelleştirmesini buluyoruz ve Uninstall‘a tıklıyoruz.

Service Pack for Microsoft Windows (KB948465)

magicstigvolki
Byte2
Byte2

Re: Windows Vista Service Pack 2 Nasıl Kaldırılır?

Mesaj gönderen magicstigvolki » 27 Ara 2008, 22:54

Kripteks® yazdı:yapmanız tavsiye edilmektedir.(KATILMIYORUM TR YE KURDUM MÜKEMMEL FARKLILIKLAR VAR KRİPTEKS....)))))

Mükemmel farklılıklar var derken ne gibi farklılıklarla karşılaştınız ? Açıkcası beta olduğu için henüz kurmadım ama mükemmel farklılıklar varsa ve sorun yaşanmıyorsa hiç durmadan kurarım tabi . Bu arada ing vista kullanıyorum

Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen Kripteks® » 27 Ara 2008, 23:48

hiç bir sorun çıkarmıyor

ne sistem işleyişinde nede sistemin farklı noktalarına hçi bir yan etkisi yok

aksine boot perfofrmansı hdd içi performan ram ve cpu kullanımı dengesi sanbal bellek ve sp1 sonrası updateleri tek tek kurmak yerinde sp2 beta büyük kolaylık ayrıyetten ilaç aktivasyon işlemi sorunsuz 15 gündür sp2 üstüne update yapmama rağmen aktivasyon geçerli vista orjinal....

full sürümü çıksın dahada sağlam olucak sp2

magicstigvolki
Byte2
Byte2

Mesaj gönderen magicstigvolki » 28 Ara 2008, 02:53

Bilgi için teşekkürler son olarak şunuda sormak istiyorum yukarda anlattığınız şekilde silindiği zaman sp1 sonrasındaki haline aynen geri dönüyor dimi yani sistemde sp2 ye ait herhangi bir şey kalmıyor dimi ?

Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen Kripteks® » 28 Ara 2008, 04:22

hayır kalmıyor ama yinede profesyonel yazılımlar ile,hdd yi ve kayıt defterini temizlemekte fayda var...ancak kaldırmak isteyeceğinizi düşünmüyorum:D

magicstigvolki
Byte2
Byte2

Mesaj gönderen magicstigvolki » 29 Ara 2008, 02:11

Çok sordum biliyorum ama emin olmak istiyorum =) çıkan sp2 ultimate versiyon içinmi yoksa tüm versiyonlara uyarmı mesela bende homepremium var orjinal kullanıyorum laptopda bunun için de çıkan sp2 yi kurabilirmiyim. örneğin chipin adresinde registerda bazı değişiklikler yapılması gerekli yazıyor şimdi benim home premium için nerden indirdircem ve kurmadan önce yapmam gereken ekstra şeyler varmı acaba ?

Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen Kripteks® » 06 Oca 2009, 13:28

kullanabilirsin dene denemekten bişi olmaz