Orj.Vista ve svchost sorunu... Kendi kendine upload ve downl

Xp nin takipçisi bu işletim sistemi hakkında bilgi paylaşım alanıdır.
magicstigvolki
Byte2
Byte2

Orj.Vista ve svchost sorunu... Kendi kendine upload ve downl

Mesaj gönderen magicstigvolki »

Laptopda restart yapıp açıldıktan sonra netlimiterdan takip ettiğim kadarıyla svchost hiç bir şey açık olmamasına rağmen download ve upload yapıyor. Ama öyle böyle değil bazen uploadun 300 kb lara çıktığını görüyorum (bağlantım 2mbit kablo net) (download ve upload yapılan ip 195.175.39.39:53 olarak görülüyor) Önce kablo neti aradım internet ile ilgili herşeyi kapatın dedi kapattım şu anda çok yüksek hızlarda int kullanımı var virüs olabilir hattınızda sorun yok dedi. İnternette araştırdığım kadarıyla önce bunun virüsten ziyade windows update leri ile ilgili olabileceğini düşündüm. windows update, security center ve Background Intelligent Transfer Service lerini kapattım (genelde bu sorun için kapatılması gereken servislerin bunlar olduğu ve bu servisler kapatılınca sorunun geçtiği yazmaktaydı) ancak restart yapıp bilgisayarı açtığım zaman 4-5 dakika sonra download ve uploadlar yine başlıyordu yani benim makinede bu çözüm olmadı (büyük ihtimalle bu XP için bir çözümde olabilir) Sonrasında virüs olayına yöneldim norton (bir ihtimal dedim), ad-aware, hijackthis, bitdefender10, superantispyware, nod32 ile tarattım ancak burdada bişey bulmadı. Format atmayı son çare olarak düşünürsek yukarda yazdıklarımdan başka yapabileceğim bişey varmıdır ?

şu anda acer5920G vista sp1 kullanıyorum
Kullanıcı avatarı
Laneth
Gigabyte1
Gigabyte1

Re: Orj.Vista ve svchost sorunu... Kendi kendine upload ve downl

Mesaj gönderen Laneth »

xp için sp2 zamanında bir yama çıkarılmıştı

...........................

başka bir çözüm

viewtopic.php?f=5&t=8225&hilit=svchost

ilkin antivir ile bir daha tarama yaptır

virüssüz veya sorunsuz bir bilgisayardan birisi svchost upload edip, seninki ile değiştirebilirsin
magicstigvolki
Byte2
Byte2

Sanırım virüsmüş bu sorunla karşılaşan çok kişi var bu bakımdan yaptıklarımı buraya yazim belki yardımcı olur. Tam olarak hangisinin çözüm olduğunu bilmiyorum hepsini aynı anda yaptım windows update, security center ve Background Intelligent Transfer Service lerini kapattım, güvenli modda norton, ad-aware, hijackthis, bitdefender10, superantispyware, nod32,antivir ile tarattım bulduklarını sildim bi restart yaptım olay düzeldi büyük ihtimalle virüs yada benzeri bişeydi. Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Laneth
Gigabyte1
Gigabyte1

Mesaj gönderen Laneth »

peki o servisleri tekrar başlattığında sorun devam ediyor mu?
magicstigvolki
Byte2
Byte2

Doğruyu söylemek gerekirse denemedim =) denemeye de korkuyorum açtığım zaman tekrar aynı şey olurda düzelmesse diye tırsıyorum açıkcası çünkü download ve upload yaptığı zaman internette hiç bir sayfa açılmaz oluyor öyle hızlı download ve upload yapıyor yani.