Başlangıç Çok Yavaş. Varmı Hızlandırcak :)

Xp nin takipçisi bu işletim sistemi hakkında bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
scknylmz35
Byte4
Byte4
İletişim:

Başlangıç Çok Yavaş. Varmı Hızlandırcak :)

Mesaj gönderen scknylmz35 »

Arkadaslar bilgisayar ilk geldiginde bukadar yavas olmamasına ragmen artık çok yavas açılıyor. Hani baslarhen kayan çızgi varya o'nun uzun sürmesi ondan sonra gelen siyah ekranın uzun sürmesi daha sonrada masa üstünün uzun süre kendine gelememesi beni verem ediyo. Bunları hızlandıracak bisey varmı vistada.
Bir sorumda bilg. açtıktan sonra sagdaki kenar çubugunun vb diger prog. otomatik baslamamasıyla ilgili. onları nasıl kapatıyoduk.
Son bir soru daha :) :?: windows klosörüm çok büyüdü 5-6 GB geçti sanırım yada daha fazla hangi alanlarda temizlik yapabilirim xpdekiyle aynı mı?

simdiden Tesekkürler...
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4573 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Vista gittikce sisen bir yapiya sahiptir , 3 ay icinde 20 Gb i bulacaktir (temizlenecek pek bir yeri yok , kendi temizlik araci ile yapacaginiz temizlikten sonra cökebilir) , vistanin bilinen bir hizlandirma yöntemi de simdilik yok ,(Xp deki gibi degil) vista kullanmayin tüm sorunlariniz hallolsun , ne yazikki durum böyle
En son velociraptor tarafından 01 Şub 2008, 05:39 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
scknylmz35
Byte4
Byte4
İletişim:

Bende çok sevmiyorum vistayı ama yapacak bise yok. Laptop'un driverlerini XP için bulabilirmiyim bilmiyorum. Ondan format atmak korkutuyor :) Driverleri bulacagımı bilsem 2 dakika beklemem :)
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen Kripteks® »

Yaz bakalım laptopun marka modelini özelliklerini
Kullanıcı avatarı
daddy_cool
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen daddy_cool »

Arkadasım Driverini bulursun.
Driver Genius ile aramayı dene.
http://www.driverguide.com/
sitesinden arastır.Bulursun mutlaka.
Laptop un markasını yaz biz bakalım.

Bu arada burada söylüyorum :D 2 Hafta önce bende en sonunda Laptop alabildim.Ama Bu kadar bekledigime degdi bence.
Acer Aspire 5920G Core2Duo T7500 2.2 Ghz 4 MB L2 Cache
160 HDD 2GB DDR2 667 Mhz RAM (Max 4 GB destekli) 256 MB paylasımsız (1 GB TurboCache) nVidia 8600M GS Ekran kartı DVD-RW Dahili Bluetooht Wireless (Intel Pro Wireless 3945 802.11a/b/g) Dahili Webcam 8 Cell Batarya 15.4” WXGA High Brightness Aver CrystalBrite TFT ekran HDMI çıkıs 5-in-1 kart okuyucu ve daha cabası mükemmel bir alet 1500 YTL ye aldım
Hatta arkadaslardan birisi daha 4 ay önce falan forumda reklamını da vermis

viewtopic.php?t=21711&highlight=wireless

Bunun üzerinde Vista yüklü geldi tabiki.Alet Vista da bile bile (içinde Norton bile varken) mükemmel performans veriyodu.Aradım buldum sonunda XP driverlerini aletin Lanet olası Vistadan kurtuldum.simdi alet canavar gibi çalısıyor.Üstüne bi de XPSpeed i de kurdum mükemmel oldu.

Sana da tavsiyem biraz arastır istersen bu driver konusunu.
Kullanıcı avatarı
scknylmz35
Byte4
Byte4
İletişim:

TOSHIBA SATELLITE A200-1UB INTEL DUAL CORE T2330 1.6Ghz 1GB 120GB TAsINABİLİR BİLGİSAYAR

http://www.hepsiburada.com/productdetai ... id=bd71947

Ya bilgisayarda kamera kart okuyucu ne bileyim büsürü sey var onların driverini bulabilecegimi sanmıyorum. Ama gene bi bakcam. Bu aralar zaten imkansız ugrasmam malum ÖSS :) yaza kadar toplarım driverleri yazın kurarım. Bu driver hakkında bir soru daha soracagım. simdi hangi driverler lazım bana felan bunları nereden ögrenebilirim ?
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4573 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

PSAE3 ibaresi varmi laptopunuzda=?

Ayrica driverlarini asagidan indirebilirsiniz:

Kod: Tümünü seç

http://eu.computers.toshiba-europe.com/cgi-bin/ToshibaCSG/download_drivers_bios.jsp
Kullanıcı avatarı
scknylmz35
Byte4
Byte4
İletişim:

Pardon ya A210 15J mis. Nerden salladıysam A200 Ü :)

Model No: PSAFGE o dediginizden deil heralde. Tshibanın sitesinde de Equium Altında çıkıyor ama baya bi driverini buldu sagolsun yaza artık bir xp operasyonu yaparım. Tesekkrüler :)
Hrant
Bit
Bit

Mesaj gönderen Hrant »

scknylmz35 yazdı:Pardon ya A210 15J mis. Nerden salladıysam A200 Ü :)

Model No: PSAFGE o dediginizden deil heralde. Tshibanın sitesinde de Equium Altında çıkıyor ama baya bi driverini buldu sagolsun yaza artık bir xp operasyonu yaparım. Tesekkrüler :)
Bende ayni fikirdeyim eger driverlarini bulabilsem bende format aticagim HP m8090 desktop bilen varsa nerden bulabilirim yardimci olan olursa sevinirim
Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen burak_dalkir »

öncelikle scknylmz35 arkadasım: bilgisayarın 15j diye bir modeli yok 15k var ayrıca bilgisayarınızın hangisi olduguna kesin yanıt verirseniz daha çok yardımcı olabiliriz

A200-1UB
http://www.domino.com.tr/stok.php?MARKA ... TK_ID=2929

A210 15K
http://www.domino.com.tr/stok.php?MARKA ... TK_ID=2898

ayrıca sevgili Hrant arkadasımızın yanıtına gelince kullanmakta oldugunuz anakart maalesef xpyi desteklemiyor..yani xp kurarsanız ki izin vermemesi lazım çok fazla problem yasarsınız bundan dolayı kurmamanızı tavsiye ederim...onun yerine linux kurmanız çok daha güvenli olacaktır
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen Kripteks® »

hızlandırma konusunda sana önerebilecegim adwenced windows care 3.02 beta kullan farkı az da olsa görüceksib

disk brlesitrmeyi

kaıyt defteri temizligini ve kayıt defteri ibrlestirmeyi unutma...

yinede velociraptrün dedigi gibi vistada verim almak biraz zor
ibanez
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen ibanez »

Aynı dert bizde de var. Dizüstünün modeli: Toshiba satellite A210-15K. PSAFGE - 01FOOJTE diye bir sey yazıyor modelde. Xp için destek veriyor derseniz yükleyelim hemen. XP li dizüstü kalmadı ki piyasa da. Tekelcilik bu ya direk tekelcilik. :x