[Sorun] Administrator Hesabı Silinmiş Ne Yapabilirim?

Xp nin takipçisi bu işletim sistemi hakkında bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 955 kez

[Sorun] Administrator Hesabı Silinmiş Ne Yapabilirim?

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Merhabalar

Beni ara sıra bu tip , benzersiz sorunlarla görebilirsiniz.

Bu sorun benim başıma geçen gün linux tarafında, linuxmaster adlı yerel kullanıcıyı terminal'den

Kod: Tümünü seç

remove user linuxmaster
komutundan sonra başıma geldi.Ve ben bunu çok sonra fark ettim ama çok geçti....

Hemen Windows Vista tarafına geçip ,Gelişmiş Kullanıcı MMC Konsolundan hesabı kaldırmayı denedim Windows Hata verdi.Engellendim.
Sonra Windows Vista DVD'den Wim dosyasından 7Zip ile Administor Hesap dizini çıkardım ve linux tarafında Windows User dizine yerleştirdim ve sistemi Windows Vista da açtım çok garip bir şey oldu.Normalde Güvenli Kip Ulaşabildiğimiz Masaüstü ortamı temel sürücülerle yüklenip karşıma geldi.Hem sevindim çünkü ilk defa Güvenli Kipi İntel Sürücü ile açıyordum.Ama hem de üzüldüm.Nedem Windows bu hileyi yemedi ve uyardı Profil tam yüklenmedi diye evet gerçekten profil eksik yüklenmişti mesela Windows Gezgini Sol Taraf Bölmesi boştu ve Administrator Dizini açılmıyordu.

Sorum şu:

Bunu kayıt defterinden halledebilme şansım var mı?Yada Windows Yükleme DVD'sinden MS-DOS ile..... Amacım ;

1.Orjinal Hesabı Tekrar Sistem'e dahil etme arzusu...
2.Ya da silinmiş hesap dan kurtulup yeniden sıfırdan bir Admin Hesap Oluşturma imkanının olup olmadığını öğrenmek.....

Not:

Yerel Hesap, TRWE_2012;

A.Admin Hesap
B.PowerUser
C.Users kullanıcı grup haklarına sahip.....

TRWE_2012
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4801 kez

Re: [Sorun] Administrator Hesabı Silinmiş Ne Yapabilirim?

Mesaj gönderen velociraptor »

Evet bunu yapabilirsin , öncelikle gizli yönetici hesabını aktif etmen gerek ardından bu gizli yönetici hesabından giriş yapıp yeni bir yönetici hesabı oluştur
https://www.sordum.net/39336/windows-10 ... estirilir/
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 955 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

velociraptor yazdı: 05 Tem 2018, 13:45 Evet bunu yapabilirsin , öncelikle gizli yönetici hesabını aktif etmen gerek ardından bu gizli yönetici hesabından giriş yapıp yeni bir yönetici hesabı oluştur
https://www.sordum.net/39336/windows-10 ... estirilir/
Chromium Web Tarayıcısı (Windows tarafındaki Chorome) pdf dosyası olarak sisteme kaydettim (linux ortamında) bu akşam kısmetse deneyeceğim ve sonucu buraya "GERİBİLDİRİM" olarak aktaracağım ve unutmadan "Teşekkürler Administrator Velociraptor" sayende yeni yeni Windows OS bilgileri öğreniyoruz.(boşuna atalarımız dememiş, "El elden üstündür,akılda akıldan üstündür" diye......)

TRWE_2012
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4801 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Birlikte öğreniyoruz diyelim , bende hergün yeni makale çevirileri script kodlamaları ile birşeyler öğreniyorum Bilgisayar bizlerin Hobby si