Microsoft Vista Update KB940510 Yamasına Dikkat

Xp nin takipçisi bu işletim sistemi hakkında bilgi paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte3
Petabyte3
Mesajlar: 7438
Kayıt: 25 Eyl 2013, 13:38
cinsiyet: Erkek
Konum: Türkiye Cumhuriyeti

Microsoft Vista Update KB940510 Yamasına Dikkat

Mesaj gönderen trwe » 01 Ara 2013, 01:15

Mİcrosoft' un Aktİvasyon ilaçlerİne önlemİ: KB940510
------------------------------------------------------------------------------------------
Microsoft, daha önce de belirttiği gibi, en çok kullanılan iki Vista "korsan" aktivasyon şekli olan OEM Bios ilaç ve Grace Timer Stop' u engelleyecek olan güncelleştirmeyi Windows Update aracılığıyla yayınlamıştı.KB940510 kodunu taşıyan güncelleştirme "Önemli" sınıflandırmasında yayınlandığı için otomatik güncelleştirmesi açık olan sistemlerde sorgusuz sualsiz yüklenmekte bu durumda sorun yok gibi ama....

Daha önce bu güncelleştirmenin Vista SP1 ile birlikte piyasaya sürüleceği düşünülüyordu ancak Microsoft güncelleştirmeyi Windows Update ile dağıtmayı tercih etmişti.

Peki bu güncelleştirme "korsan" bir şekilde aktive edilmiş bir Vista versiyonuna yüklendiğinde ne oluyor? Bu güncelleştirme yasadışı aktivasyon araçlarını "tespit" ediyor ve kullanıcıyı herhangi bir şekilde orijinal etkinleştirmeye zorlamıyor.

Ancak bazı sistemlerde kilitlemeye neden olduğu da belirtilmiş. Eğer bu güncelleştirmeyi yüklemek istemiyorsanız şunları yapmanız yeterli;

-Otomatik güncelleştirmeleri kapatınız.
-Windows Update' i açın ve manual olarak güncelleştirmeleri kontrol ediniz.
-KB940510 kodlu güncelleştirmyi gördüğünüzde sağ tıklayıp "güncelleştirmeyi gizle" yi seçin. Bundan sonra bu güncelleştirmeyi bir daha görmezsiniz.

Bu güncelleştirmenin etkinliği sadece Paradox OEM Bios ilaç ve Grace Timer Stop ile sınırlı. Yani diğer yasadışı etkinleştirme yöntemleri olan "Softmod" (VistaLoader kullanılarak yapılan etkinleştirme) ve "Hardmod" (fiziksel olarak BİOS' u modlayan araç) ile yapılan aktivasyonlarda bu güncelleştirme yüklendikten sonra dahi herhangi bir sorunla karşılaşılmamış. Bu da demek oluyor ki Microsoft' un arkasında açık bıraktığı kapıları kapatması için daha çok çalışması gerekiyor.....!

Herkese İyi Günler
TRWE_2012
Düzce_Akçakoca
:oops: :oops: :) :)
TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!
-----------------------------
BATTALGAZİ 2023
Heaven to My Friend, Hell to My Enemy ....!Cevapla