Turkcell to BimCELL

Cep telefonlarıyla ilgili bilgi paylaşım alanıdır
Kullanıcı avatarı
feuer
Megabyte3
Megabyte3

Turkcell to BimCELL

Mesaj gönderen feuer »

Arkadaşlar babamın 1 yıllık taahhüt lü Turkcell faturalı hattı var, bu taahhüt 1 ay sonra yani Şubat 24'ünde doluyor. Ben BimCell faturasız kullanıyorum ve memnunum bu durumdan taahhüt yok paketler arası geçiş yapabiliyorum birden fazla paket kullanabiliyorum. Hediyeleri gayet güzel oluyor haftalık günlük 5gb hediyeler vs..

Ben babamın hattını BimCell faturasız yapıcam, bu taahhüt ün bittiği günümü beklemeliyim bitmeden mi yapmalıyım. Bittiği gün geçersem 1 aylık fatura çakarlar mı? Bir gün önce geçersem cayma bedeli çakarlar mı?

Ben yıllardır hep faturasız hat kullanıyorum, o sebeple duruma hakim değilim. Bilginiz varsa paylaşır mısınız?
Yaşamda en gerçek yol gösterici bilimdir.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Terabyte2
Terabyte2

Re: Turkcell to BimCELL

Mesaj gönderen shampuan »

Ben de çok bilgili sayılmam.

Taahhüdün bitmesini bekle. Bittikten sonra karar verin.

Bir ay fazladan fatura gelebilir, özel şirketlerin bilindik politikaları. Eniştem internet hattını iptal ettirdi ve tüm borçlarını ödedi, cayma bedeli de dahil. 4 mü 6 mı ay sonra bir fatura daha geldi.

Taahhüt süresi sona ersin, emin olmak için de gidip Turkcell bayisinden teyit ettirin, sonra geçersiniz. Fazladan faturaya da hazırlıklı olun.
Eğer su akmıyorsa musluğu suçlamayı bırak; belki sular kesiktir.
Seni bildiğin şeyler zeki yapabilir ama, bilmediğin şeyler aptal yapmaz.
Suyu akmasa da, belki musluk senden daha akıllıdır.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Terabyte2
Terabyte2

Sonradan aklıma geldi. Şu an iletimi okuyor olma ihtimaline karşı flood yapıyorum.

Fazladan fatura kesin bir bilgi değil, özel şirketin ne yapacağı belli olmaz anlamında.

Taahhüdün bittiğini kesinleştirmek için, uyduruk da olsa gittiğiniz yerden imzalı kaşeli bir kağıt almaya bakın. Elinizin altında olsun. Belki ben çok paranoyak olabilirim. Siz bilirsiniz.

En önemlisi, Turkcell bayii'ne (telefoncu gibi sıradan bir şubeye değil de genel bir baayiye gidin, merkeze yani) durumu anlattığınızda, sizi geri çevirmeye çalışabilirler. Mesela ben hizmetten memnun değilim, çok pahalı ve yeterli kampanya yok, numaramı başka operatöre taşıyacağım dediğinizde, "taaam taaam taaam dur gardaşım yaaavv gurban olum, sen gitme, biz sağa şu kadar internet bu kadar beleş şu kadar konuşma verelim faturanı da şuna indirelim" diyorlarmış, bazı kişilerden duymuştum. Şansınızı denemeye değer. Böyle birşey olmasa bile siz zaten birşey kaybetmeyeceksiniz. :arrow:
Kullanıcı avatarı
esatiz
Moderator
Moderator

Mesaj gönderen esatiz »

shampuan yazdı: 24 Oca 2021, 14:32 , "taaam taaam taaam dur gardaşım yaaavv gurban olum, sen gitme, biz sağa şu kadar internet bu kadar beleş şu kadar konuşma verelim faturanı da şuna indirelim" diyorlarmış,
:-D :-D
Fazladan fatura kesilmez de daha beteri olur. "Şu kadar kullanıma şu kadar para" kesilir. Mesela atıyorum 100KB internete 10kuruş 1TL keser çok pahalıdır genelde. Dünya kadar para ödemek zorunda kalmayın. Türk telekomda böyleydi turkcell de aynı şeyi uygular büyük ihtimal. En iyisi müşteri hizmetlerini arayıp söyleyin (shampuan!ın dediği gibi sizi vazgeçirmeye çalışırlar bi süre, kızmanız normal olacaktır :-D ) taahhüt bittiğinde hattı kullanıma kapatsınlar ya da dondursunlar ne varsa artık. Sonra bimcelle geçersiniz
Unutmayalım ki: Tüm bilgisayarlar aynı hızda bekler!
Kullanıcı avatarı
feuer
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen feuer »

Valla twitter dan bu operatörleri etiketleyince yakınanlara dönüş yapıyorlar aslında, ben şöyle düşünüyorum.

Önce Turkcell i arayıp sorayım onlar bizden sesli onay istiyorlar ya, kayıt edildiği için bende istiyorum, tekrar ettiriyorum, böyle böyle söylediniz doğru mudur diyorum, evet diyor tekrar edin diyorum, benden onay isteyince bana şu şekilde tekrar söylediğiniz tekrar ettiğiniz şu fiyat olduğunu belirttiğiniz olayı kabul ediyorum fazladan ödeme olursa bu kayıdı kullanıcam deyip onay veriyorum.

Ancak bıkkınlık verdi bize Turkcell, babam kendi başına iş yapmış arkadaşları ne derse yapıyor, ben deyince yapmıyor. Sonra ben uğraşıyorum. Hasta adam olur olmaz onay iletileri çıkıyor, sesli onay isteyen aramalar oluyor, babamda onay veriyor okumadan dinlemeden.

BimCell deki amacım, kendinle başbaşasın, taahhüt yok, 3 tane paket var zaten, istersen 1 istersen 3 ünüde kullan, arada bir sms geliyor onuda istersen kapatabilirsin. Yüklemeyide online işlemden kartla yapıyoruz bitince, Turkcell in online işlemide karışık, telekom un ki daha anlaşılır. (bimcell de aynı sistem)

Ev interneti taşımada operatörler belli tutara kadar cayma bedeli ödüyorlar. Tabiki 24 aylık değil, belki telefon operatörleride böyledir.

Ek olarak hattı kapatamayız hastane randevularımız oluyor, başka şehire götürüyoruz iptal olunca oradan bilgilendiriyorlar. Paket biterse internet telefon görüşmeleri büyük meblağlarda faturalandırılır. Herşey çok pahalı zaten. 220TL elektrik faturası mı olur....
Kullanıcı avatarı
shampuan
Terabyte2
Terabyte2

Sizinki yine iyiymiş, bizim fatura bir ara 430 sularında geldiydi de, olur öyle diyerek soğan ekmek kemirip idare ettik...

Valla gardaşım seeeen,
Madem öyle diyorsun,
Peder beyi direk Bimcell'e geçir.
Anlattıklarına bakılacak olursa sonu iyi değil o işin.
Kullanıcı avatarı
feuer
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen feuer »

Elektrikli ısıtıcı mı kullanıyorsunuz?
Kullanıcı avatarı
esatiz
Moderator
Moderator

Mesaj gönderen esatiz »

Konudan biraz ayrı olarak, BimCell ne kadar çekiyor diğer operatörlere kıyasla?
Kullanıcı avatarı
shampuan
Terabyte2
Terabyte2

Odun sobası var.
Ayrıca elektrikli soba ve klima da var. O aralar ikisi birden çalışmıştı. Eh, mecbur. Üşüyoz hıaaaa.. neyse. :-D
Kullanıcı avatarı
feuer
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen feuer »

esatiz yazdı: 24 Oca 2021, 16:20 Konudan biraz ayrı olarak, BimCell ne kadar çekiyor diğer operatörlere kıyasla?
Turkcell in çekim kalitesi daha iyi BimCell e göre o konuda haksızlık edemem. BimCell zaten TurkTelekom altyapısı kullanıyor. Benim çekmediği zaman babamın interneti telefonu çekiyor.

shampuan yazdı: 24 Oca 2021, 16:20 Odun sobası var.
Ayrıca elektrikli soba ve klima da var. O aralar ikisi birden çalışmıştı. Eh, mecbur. Üşüyoz hıaaaa.. neyse. :-D
geçen hafta bende açtım elektrikli soba bakalım nolacak elektirk faturasında 300ü geçer herhalde.
Kullanıcı avatarı
esatiz
Moderator
Moderator

Mesaj gönderen esatiz »

feuer yazdı: 24 Oca 2021, 16:38 Turkcell in çekim kalitesi daha iyi BimCell e göre o konuda haksızlık edemem. BimCell zaten TurkTelekom altyapısı kullanıyor. Benim çekmediği zaman babamın interneti telefonu çekiyor.
Anladım teşekkürler :arrow: