Pil tam şarj oldu uyarısı uygulaması

Cep telefonlarıyla ilgili bilgi paylaşım alanıdır
mahferer
Kilobyte2
Kilobyte2
Teşekkür etti: 4 kez

Pil tam şarj oldu uyarısı uygulaması

Mesaj gönderen mahferer »

https://play.google.com/store/apps/deta ... argeralarm

Lityum (ion veya polimer) pile sahip telefonlar, tam şarj olduğunda akımı keser, ama iş burada bitmez, gece yatarken takarsınız, tam şarj eder, akımı keser, bekler ve bir süre sonra %1 illaki harcar ve böylece sabah siz uyanana kadar 100 ile 99 arası gelip gider ki bu uzun vadede akılllı pili şaşırtır, performans azalımına neden olur.

Sony'nin son cihazlarında bu uyarı roma gömülü gelir, Sony bunu pil ömrünü uzatma amacı olarak lanse etmektedir.

Eğer Android cihazınızda bu özellik yoksa üzülmeyin, yukarıdaki uygulama (veya bir muadili ile ki Xiaomi gibi "zor" bir cihazda çalışıyor ise diğerlerinde de haydi haydi çalışır) bu uyarıyı hayata geçirebilirsiniz.

Uygulama ek olarak kayıp çalıntı alarmı da sağlamaktadır ancak bu ek özelliği uygulama ayarlarında kapatabilirsiniz benim yaptığım gibi.. Zira en iyisi Google çalıntı/kayıp servisi bence..

Kendisini tanımam ama TC kökenli olduğunu ismi itibariyle tahmin ettiğim için (Arda Çuhadaroğlu) bu arkadaşın uygulamasını kullanıyor ve faydasını gördüğüme inanıyorum..

Paylaşmak istedim
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4602 kez

Re: Pil tam şarj oldu uyarısı uygulaması

Mesaj gönderen velociraptor »

teşekkürler faydalı birşeye benziyor
Kullanıcı avatarı
GOG
Gigabyte3