Apple Türkiyeyi Garanti dışı bıraktı

Cep telefonlarıyla ilgili bilgi paylaşım alanıdır
Cevapla
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Mesajlar: 31704
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Apple Türkiyeyi Garanti dışı bıraktı

Mesaj gönderen velociraptor »

Resim

Yurtdışından alınan iPhone dahil Apple ürünlerinde bundan böyle uluslararası garantinin geçerli olmadığını Apple Türkiye hurriyet.com.tr’ye doğruladı.

Dün Apple’ın uluslararası garanti geçerliliği olan ülkeler listesinde artık Türkiye’nin yer almadığı söylenmişti

hurriyet.com.tr, Apple Türkiye çağrı merkezini arayarak iddiayı sordu. Bu konuda bilgi veren Apple Türkiye temsilcisi, “Haber doğru. Uluslararası garanti artık Türkiye’de geçerli değil. Bu konuda Apple önümüzdeki günlerde resmi açıklama yapacak ancak kullanıcıların mağdur olmaması için telefonda bu şekilde bilgi veriyoruz” dedi.

Uluslararası garantinin hangi tarihten itibaren geçersiz sayıldığı sorulduğunda aynı temsilci, “Bu konuda detaylar henüz belli değil ama bugün itibariyle uluslararası garantinin geçerli olmadığını söyleyebilirim” ifadesini kullandı.

Bugüne kadar yurtdışından iPhone veya iPad aldığınızda, global garanti sayesinde belli bir süre ürünleri Türkiye'de garanti kapsamında onarım veya değişim yapılabiliyordu. Bundan böyle yurtdışından cihaz alan kullanıcıların, cihazlarına bir şey olduğunda mutlaka para ödeyerek tamir veya değişim yaptırması gerekecek.

Bir diğer alternatif, Apple’ın uluslararası garantisinin geçerli olduğu bir ülkeye giderek bu işlemleri garanti kapsamında bu ülkede yaptırmak.

Ayrıca eğer bir iPhone veya iPad ülkemizden satın alınmış ancak daha sonra yurtdışında Apple tarafından değiştirildiyse, yeni cihazın garantisinin devam etmesi için mutlaka BTK kaydının yapılmış olması gerekecek.

ALINTI
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

bigquery
Bit
Bit
Mesajlar: 5
Kayıt: 19 Oca 2017, 16:35

Re: Apple Türkiyeyi Garanti dışı bıraktı

Mesaj gönderen bigquery »

Çok saçma olmuş bu. Resmen kendi bindikleri dalı kesiyorlar.

Cevapla